Cena / kvalita

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Ztrácet čas úklidem Vašich podlah je dnes již zbytečné, protože si můžete pořídit praktického pomocníka ve formě robotického vysavače. Dnes je jich na trhu nepřeberné množství v různých cenových relacích, a tak je z čeho vybírat. Velmi výraznou značkou v tomto segmentu trhu je bezesporu značka Xiaomi. Rozhodli jsme se vyzkoušet Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Oproti mnohým vysavačům si zde můžete vybrat barevnou variantu, zvolit si můžete bílou nebo černou. Je sice trošku vyšší, než je standardní, ale to je způsobené jeho speciální výbavou. Celkově jeho koncept působí velice povedeně. Tento robotický vysavač nabízí výkonný motor a funguje zcela bez kartáčů, takže odpadá starost s vymotáváním vlasů a zvířecích chlupů.

Veškerá údržba vysavače je velmi jednoduchá a je možné si i vyměnit některé díly. Díky 12 čidlům a třem režimům úklidu si vysavač poradí s jakýmikoli nečistotami na podlaze. Rozpozná totiž druh povrchu a zvolí správný úklidový režim. Tento malý pomocník pak disponuje laserovým navigačním systémem, aby byl úklid, co nejpřesnější.

Vysavač má samozřejmě funkci naplánování úklidu, a navíc je možné jej spustit díky Wi-Fi připojení odkudkoli. A abychom nezapomněli vysavač má také funkci automatického návratu do dobíjecí stanice. Skvělé je, že si můžete nastavit i místa kam nechcete, aby vysavač zajížděl, třeba když tam má Váš mazlíček misku s vodou.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet v plně automatizovaném režimu včetně vytírání. Jen jsme si řekli, že jej spustíme v době, kdy nebudeme v redakci, abychom vyzkoušeli spouštění přes Wi-Fi připojení. Ráno jej tedy kolega zapnul ještě před odchodem do práce.

V práci nás pak přivítal již pracující vysavač. Po krátkém pozorování jsme si všimli, že okolo nábytku jede opravdu opatrně a dle nastavení oblasti, které se vyhnout se opravdu vyhnul svazku kabelů, které jsou u zdi. Podlaha za vysavačem byla jen vlhká, ale čistá a koberce byly opravdu suché, takže funkce rozpoznávání povrchu funguje na jedničku. S prahy i hrubší špínou si poradil na jedničku.

Parametry

Výrobce: Xiaomi
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 3.6 kg
Sací výkon: 2 100 Pa
Provedení: bezsáčkové
Objem sáčku/nádoby na prach: 550 ml
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 3 200 mAh
Doba provozu: 110 min
Rotační kartáče: ano
Dálkové ovládání: ano
Wifi připojení: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano
Automatické dobíjení: ano

Fotografie

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Tento vysavač nás svými výsledky opravdu mile překvapil, možnosti nastavení v aplikaci jsou opravdu bohaté a moc nás potěšila blesková údržba a velká nádržka na odpad, kterou jen tak nenaplníte. Trochu nás mrzí, že chybí lokalizace v českém jazyce, ale to je celkově problém s mnoha výrobky od firmy Xiaomi, takže nastavení může být pro některé lidi trochu složitější. Nákup tohoto vysavače doporučujeme do všech domácností, protože vysál skvěle podlahu i koberec.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
9.3Hodnocení čtenářů
Design
9.7
Ovládání
9.2
Údržba
9.2
Klady
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • rychlost vysávání a mopování
 • barevná varianta: černá a bíla
Zápory
 • poměrně hlučný
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datard.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Pavel Sýkora 9.6.2022 v 17:07

  Manželka si nemůže tento vysavač vynachválit, je z něj úplně unesená. Pořídil jsem jí ho jako dárek k Vánocům, aby se tak nehonila s úklidem a byla nadšená.

 2. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tento robotický vysavač je prostě úžasný, kam se hrabou v dnešní době normální vysavače.

  Klady: ovládání design údržba
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 4.65
  Design
  100
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Robotický vysavač mám sice krátce, ale zatím jsem spokojená.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo