Cena / kvalita

Xiaomi Mi Robot Vacuum

V dnešní uspěchané době stále hledáme možnosti, jak ušetřit trochu našeho času, abychom jej mohli strávit s našimi blízkými nebo si prostě na chvíli vzít do ruky knížku. S úklidem domácnosti nám v tom mohou výrazně pomoci robotické vysavače. Mezi výrazné hráče na trhu s robotickými vysavači patří jistě značka Xiaomi. V dnešním testu jsme si rozhodli posvítit na model Mi Robot Vacuum.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Tento vysavač má elegantní bílý design, který skvěle zapadne do každé moderní domácnosti, působí nadčasově a je vlastně i interiérovým doplňkem. Oproti konkurenci je trochu vyšší, ale ten centimetr je maličkostí.

Vysavač nemá možnost ovládání na dálkové ovládání, ale vše je plynule ovladatelné přes mobilní telefon. Navíc k vlastnímu provozu vysavače s automatickým programem jej ani nepotřebujete. Na telefonu si můžete zvolit mód vysávání – tiché, normální a silné. Další praktickou funkcí je plánování trasy vysavače.

Vysavač má řadu čidel, která slouží k zmapování uklízeného prostoru, aby nenarážel do stěn či nábytku. K ochraně před pádem ze schodů nebo vytyčení míst, kde neuklízet je nutné použít magnetickou pásku.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Kvůli stáří modelu jsme na vysavač před testem neměli nijak velké nároky, ale tenhle kousek ještě rozhodně nepatří do starého železa. Zkusili jsme jej použít na plovoucí podlahu, dlažbu a zátěžový koberec.

Na plovoucí podlaze a dlažbě měl vysavač dokonalé výsledky a bez problémů je uklidil sem tam lehce narazil do předmětu na zemi, ale jedno se o věci, které jsou nižší než vysavač a on je tak považuje za práh či koberec.

S kobercem již trochu bojoval a výsledek nebyl stoprocentní, ale to nebývá ani u řady běžných vysavačů, a to s nimi kolikrát bojujete na daném místě dlouhé minuty, aby bylo dokonale vysáto. Vytyčení míst magnetickou páskou je sice náročnější než nastavení zón bez vysávání v mobilní aplikaci (jako tomu je u novějších modelů), ale není to nic hrozného a neděláte to pokaždé.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Xiaomi
Zařazení:robotický vysavač 
Hmotnost:
Hlučnost:68 dB
Sací výkon:55 w
Filtr:Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:550 ml
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:5 200 mAh
Doba provozu:150 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Xiaomi Mi Robot Vacuum

Xiaomi Mi Robot Vacuum

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Ačkoli je vysavač určen i na vysávání koberců hned na úvod musíme říct, že jej doporučujeme spíše pro tvrdé podlahy nebo koberce s opravdu nízkým chlupem, naopak velmi výborný je na dlažbu, kde uklidí i jednotlivé spáry. Vysavač je hlučnější, dlouho se nabíjí, ale disponuje řadou pokročilých funkcí jako třeba časování, takže můžete vysávat v době, kdy nejste doma. Absence vytírací funkce nám nijak nevadí a velmi oceňujeme výbavu tohoto staršího modelu, který se dá dnes pořídit za nižší cenu. Vysavač doporučujeme zejména pro nenáročné uživatele, kteří nemají doma zvířátka.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
KLADY
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • výdrž baterie
ZÁPORY
 • poměrně hlučný
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mironet.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz