Xiaomi Roborock S5

Zdlouhavé uklízení podlah v domácnosti již dnes může být díky široké nabídce robotických vysavačů minulostí. Dnešní vysavače nejen, že vysají podlahy, ale dokážou je také zlehka přetřít, aby byl výsledek naprosto dokonalý. Mezi velmi výrazné hráče na trhu patří jistě značka Xiaomi. Jejichž model Roborock S5 jsme se rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Za prvé určitě futuristický design v elegantních bílých křivkách, takže kromě praktického pomocníka se může stát i zajímavým interiérovým doplňkem. Je sice trošku vyšší, než je standardní, ale to je způsobené jeho speciální výbavou, která Vám to vynahradí. Robotický vysavač Xiaomi Roborock S5 má velmi výkonné vysávání a dokáže místnost i vytřít.

Oproti konkurenci však vyniká opravdu velkou kapacitou baterie, díky níž dokáže vysávat bez nabíjení až 150 minut. Vysavač je vybaven řadou čidel, která jej chrání před pádem ze schodů, nárazy do nábytku či jiných překážek a k určení ideální trasy úklidu. Vysavač sám rozpozná druh povrchu a zvolí ideální režim úklidu, nestane se tak, že zapnete program s vytíráním a až by vysavač najel na koberec namočil by i jej.

Místo toho navýší svůj sací výkon. Samozřejmostí je pak možnost nastavení plánovaného úklidu, startu na dálku či zón, které neuklízet přes mobilní aplikaci. Vysavač si hravě poradí s prahy mezi místnostmi a velmi opravdu velice jednoduchou údržbu, dokonce i jeho filtr je omyvatelný vodou.

zpět k obsahu ↑

Vlastní test

Rozhodli jsme se vysavač vyzkoušet na bytě kolegyně, která má doma kombinaci plovoucích podlah a koberců, a hlavně dlouhosrstou kočku. Vysavač jsme spustili na automat, aby sám nastavoval optimální výkon a režim úklidu a jen jsme vymezili zónu, kde uklízet nemá, aby kočce nerozsypal granule či nevylil vodu.

Vysavač se hned hbitě pustil do práce a my se mohli kochat jeho výsledky. Skvěle si poradil i s chlupy od perské kočky a výsledek byl opravdu viditelný. Vymezeným místům se vyhnul a nenarážel do nábytku.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Xiaomi
Zařazení:robotický mop 
Hmotnost:
Hlučnost:67 dB
Sací výkon:58 w
Filtr:HEPA filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:5 200 mAh
Doba provozu:150 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Xiaomi Roborock S5

Xiaomi Roborock S5

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Vysavač Roborock S5 můžeme vřele doporučit, protože jeho výkon a výdrž vysávání je perfektní. Trochu nám vadí absence českého ovládání a nepřehledná aplikace, ale brzy se s ní sžijete. Opravdu kladně hodnotíme snadnou údržbu a dostupné příslušenství.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
9.4Hodnocení uživatelů
Design
9.6
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
KLADY
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • propojený přes mobilní aplikaci
ZÁPORY
 • poměrně hlučnější
 • nekomunikuje v českém jazyce
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

2 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Dalibor 15.6.2021 v 15:10
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Výborný pomocník do vaší domácnosti. Krásně uklízí všude, možnost trasování apod..

  (0) (0)You have already voted this
 2. Reagovat
  Marián 29.6.2021 v 13:38

  Splnil moje očekávání, takže jsem spokojený s vysavačem.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz