Xiaomi Roborock S5

Zdlouhavé uklízení podlah v domácnosti již dnes může být díky široké nabídce robotických vysavačů minulostí. Dnešní vysavače nejen, že vysají podlahy, ale dokážou je také zlehka přetřít, aby byl výsledek naprosto dokonalý. Mezi velmi výrazné hráče na trhu patří jistě značka Xiaomi. Jejichž model Roborock S5 jsme se rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Za prvé určitě futuristický design v elegantních bílých křivkách, takže kromě praktického pomocníka se může stát i zajímavým interiérovým doplňkem. Je sice trošku vyšší, než je standardní, ale to je způsobené jeho speciální výbavou, která Vám to vynahradí. Robotický vysavač Xiaomi Roborock S5 má velmi výkonné vysávání a dokáže místnost i vytřít.

Oproti konkurenci však vyniká opravdu velkou kapacitou baterie, díky níž dokáže vysávat bez nabíjení až 150 minut. Vysavač je vybaven řadou čidel, která jej chrání před pádem ze schodů, nárazy do nábytku či jiných překážek a k určení ideální trasy úklidu. Vysavač sám rozpozná druh povrchu a zvolí ideální režim úklidu, nestane se tak, že zapnete program s vytíráním a až by vysavač najel na koberec namočil by i jej.

Místo toho navýší svůj sací výkon. Samozřejmostí je pak možnost nastavení plánovaného úklidu, startu na dálku či zón, které neuklízet přes mobilní aplikaci. Vysavač si hravě poradí s prahy mezi místnostmi a velmi opravdu velice jednoduchou údržbu, dokonce i jeho filtr je omyvatelný vodou.

Vlastní test

Rozhodli jsme se vysavač vyzkoušet na bytě kolegyně, která má doma kombinaci plovoucích podlah a koberců, a hlavně dlouhosrstou kočku. Vysavač jsme spustili na automat, aby sám nastavoval optimální výkon a režim úklidu a jen jsme vymezili zónu, kde uklízet nemá, aby kočce nerozsypal granule či nevylil vodu.

Vysavač se hned hbitě pustil do práce a my se mohli kochat jeho výsledky. Skvěle si poradil i s chlupy od perské kočky a výsledek byl opravdu viditelný. Vymezeným místům se vyhnul a nenarážel do nábytku.

Parametry

Výrobce: Xiaomi
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 3.5 kg
Hlučnost: 67 dB
Sací výkon: 58 w
Filtr: HEPA filtr
Provedení: bezsáčkové
Doba provozu: 150 min
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 5 200 mAh
Časovač: ano
Wifi připojení: ano
Dálkové ovládání: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Xiaomi Roborock S5

Xiaomi Roborock S5

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Vysavač Roborock S5 můžeme vřele doporučit, protože jeho výkon a výdrž vysávání je perfektní. Trochu nám vadí absence českého ovládání a nepřehledná aplikace, ale brzy se s ní sžijete. Opravdu kladně hodnotíme snadnou údržbu a dostupné příslušenství.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
9.4Hodnocení čtenářů
Design
9.6
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
Klady
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • propojený přes mobilní aplikaci
Zápory
 • poměrně hlučnější
 • nekomunikuje v českém jazyce
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Splnil moje očekávání, takže jsem spokojený s vysavačem.

 2. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Výborný pomocník do vaší domácnosti. Krásně uklízí všude, možnost trasování apod..

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo