Cena / kvalita

Roborock S6

Usnadněte si úklid podlah v domácnosti s kvalitním robotickým vysavačem Roborock S6, který zvládne nejen vysávat koberce, ale také vytírat jakýkoliv povrch. Díky laserovému systému, který má 14 senzorů má dokonalou navigaci do všech prostorů, zároveň s tím disponuje mapováním typu SLAM a LDS.

KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Rychlý úklid
 • Velký objem nádobky na vodu
 • Víceúrovňové mapy
 • Možnost pojmenovat místnosti
 • Detekce a rozpoznání koberců
 • Spousta funkcí
 • Intuitivní ovládání přes mobil
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Možnost úklidu více místností

ZÁPORY
 • Aplikace v angličtině
 • Když se něco namotá do kartáče, neupozorní na to

Tento vysavač je vlastně 2v1 a s ohledem na zdokonalený systém pro mapování celého prostoru dokáže uklízet o 20 % rychleji, a to se stejným výkonem. Vytírá opravdu kvalitně a vysává do posledního drobečku. V mobilní aplikaci si můžete nastavit vše co potřebujete a už se nikdy nebudete muset starat o úklid podlah.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Robotický vysavač Roborock S6 má velmi kvalitní provedení a jeho bílý design je propracovaný do posledního detailu tak, aby snižoval celkovou hlučnost robota. Byl konstruován, aby nebyl během úklidového procesu tak moc hlučný, navíc je díky rotačnímu kartáči s vyšším obsahem štětin je při úklidu jemný, šetrný a nepoškodí ani citlivější povrchy.

Tento kartáč dosahuje rychlosti 1 350 otáček za jednu minutu. Kromě hlavního kartáče je zde ještě boční štětec a sběrná nádoba, která dokonale splyne s tělem robotického vysavače a skvěle doplní jeho celkový vzhled.

Má objem parádních 480 ml. Vedle vysávání koberců také vytírá podlahy, k čemuž slouží praktická utěrka s jejíž pomocí se snadno a rychle promění na mop. Nechybí mu ani nádržka na vodu s objemem 180 ml, které si v podstatě ani nevšimnete, neboť ladí s designem, ale přesto o ní budete vědět.

Elegantní je i jeho dokovací stanice, do které se sám vrátí, pokud mu začne docházet energie. Dohromady má 14 senzorů, přičemž nechybí ani rychloměr, gyroskop a akcelerometr. Rozměry robota jsou 9,1 x 35,1 x 35,1 cm a hmotnost pouhých 3,6 kg.

Roborock S6 disponuje speciální funkcí umožňující najednou vysávat i vytírat. Zachycení veškerých částic prachu zajistí vysoce kvalitní HEPA filtr. K plánování tras na úklid používá tzv. SLAM, což je inteligentní algoritmus simultánní lokalizace a mapování s funkcí předvídání. Něco takového je využíváno pro vozítka, která NASA vysílá například na Mars.

Srdcem robota je výkonný motor NIDEC japonské výroby, která má sací tlak až 2 000 P. Mopovací funkce zajišťuje, že vysavač zvládne mopovat a vysávat najednou. Nechybí ani automatická detekce koberců, díky níž se po najetí na koberec automaticky spustí režim výkonného sání a zbaví tak podlahu nežádoucích nečistot. Ve chvíli, kdy z koberce odjede, vrátí se zpět do běžného/normálního režimu.

Funkce Floor Plan zprostředkuje možnost uložení až 3 různých půdorysů místností, což značně usnadní budoucí úklidy. Dokonce si v rámci půdorysu můžete přesně definovat jednotlivé zóny pro úklid a naplánovat přesný čas, kdy se v nich má uklidit podlaha.

Samozřejmostí je funkce automatického dobíjení i pokračování úklidu, jakmile dojde k samostatnému dobití. Senzor proti pádu ze schodů a proti nárazu zajistí, že se robotický vysavač nepoškodí.

Příslušenství

Základním vybavením je kartáč na vlasy, bez kterého se takový vysavač rozhodně neobejde a také nabíjecí stanice. Balení obsahuje nabíjecí adaptér, utěrku na stírání podlah, manuál, HEPA filtr a boční kartáč.
V rámci příslušenství je možné pořídit náhradní boční kartáček, mopovací textilii, omyvatelný filtr pro nádobu i jednorázovou mopovací textilii.

Parametry

Výrobce: Roborock
Zařazení: robotický vysavač 
Typ vysavače: bezsáčkový
Typ baterie: Li-Ion
Hmotnost: 3.6 kg
Sací výkon: 42 W
Doba provozu: 150 min
Hlučnost: 58 dB
Doba nabíjení: 3h
HEPA filtr: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

roborock-s6

roborock-s6

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Přestože se pořizovací cena robotického vysavače Roborock S6 pohybuje v rozmezí od 8 500 do 11 600 korun, což není zrovna levná záležitost, své si rozhodně odpracuje. Ze začátku budete muset vychytat mouchy, než si nastavíte vše, co potřebujete, ale určitě se to vyplatí. Robot má spoustu užitečných funkcí, dlouhou výdrž, a ještě elegantní design. Co víc si od takového domácího pomocníka přát. Snad jen, aby si z něj váš domácí mazlíček nedělal dopravní prostředek. Za nás dáváme jednoznačně palec nahoru. Zkuste také srovnání tohoto modelu s Roborock s7.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
 • design
 • výkon/cena
 • sací výkon
 • snadné ovládání
 • poměrně tichý
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Patro.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo