Samoopalovací krémy

Mít celoroční opálení je snem mnohých žen i mužů. Ne každý má možnost pravidelně vycestovat za sluncem nebo využívat služeb solária. Proto přichází na řadu samoopalovací přípravky, díky kterým budete mít bronzovou pokožku po celý rok. Samoopalovací krém byste neměli vybírat podle ceny nebo vzhledu, mnohem důležitější je složení.

Dražší a bezpečnější jsou samoopalovací přípravky na přírodní bázi. Tyto přípravky jsou sice dražší, ale budete mít jistotu, že si aplikací nepřivodíte žádnou alergii. Kromě složení budete moci vybrat konzistenci přípravku. Aby bylo opálení, co možná nejlepší, věnujte pozornost i doporučenému způsobu aplikace.

Porovnat ceny samoopalovacích krémů

Nejlepší samoopalovací krémy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nobilis Tilia tělové mléko 100 ml 94 % 309 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. Vichy Ideal mléko na obličej a tělo 100 ml 93 % 439 Kč Zobrazit Alza.cz
3. Ryor samoopalovací mléko 200 ml 91 % 217 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Ziaja Cupuacu tělové mléko 300 ml 86 % 92 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Dermacol tělové mléko 200 ml 85 % 142 Kč Zobrazit Parfemy.cz

Konzistence

Samoopalovací přípravky mají mnoho podob, při výběru tak nejste odkázání pouze na krémy, ale koupit můžete samoopalovací mléko, pěnu, mlhu nebo sprej. Každý přípravek mí svoje specifické vlastnosti. Konzistence přípravku však neovlivňuje konečný efekt.

 • Krém – přípravek s konzistencí krému vaši pokožku jako bonus hydratuje. Velmi kvalitní přípravky jsou obohaceny o bambucké máslo. Krémy jsou tak obecně vhodnější pro osoby se suchou pokožkou. Krémy jsou k dostání v mnoha odstínech, volit může jemný i výrazný odstín. Krém je vhodný k opalování těla, použít ho můžete i na obličej.
 • Pěna – přípravek ve formě pěny se doporučuje začátečníkům. Aplikace samoopalovací pěny je velmi jednoduchá a pěna má navíc světlejší odstín než krém. Pěnu lze použít na tělo, aplikace na obličej je na zvážení každého.
 • Mlha – přípravky s konzistencí mlhy jsou ideální na aplikaci na obličej. Stejně jako krém obsahuje i mlha různé vitamíny. Jedná se o vitamín A, E a oblíbené jsou i přípravky s kyselinou hyaluronovou.
 • Mléko – také aplikace mléka je velmi jednoduchá. I mléko pokožku hydratuje a použít ho můžete na tělo i obličej.

Typ pokožky

Při výběru jakéhokoliv kosmetického přípravku hraje důležitou roli typ pokožky. Každá pleť má na kosmetiku svoje požadavky a také samoopalovací kosmetika má odlišné složení a je tak vhodná na suchý, mastný i normální typ pleti.

 • Suchá pokožka – zvolit byste měli přípravky obohacené o hydratační složky. Ty pleť hydratují i vyživují.
 • Normální pokožka – zde je výběr největší, zvolit můžete prakticky jakýkoliv universální přípravek.
 • Smíšená pokožka – jedná se o jakousi kombinaci mastné, suché i normální pokožky. Vhodnější jsou přípravky obsahující přírodní složky.

Použití

Samoopalovací krémy lze použít na tělo i obličej. Ačkoliv lze některé přípravky použít na celé tělo, doporučuje se spíše zakoupit dva různé přípravky, které jsou určeny primárně na tělo nebo obličej. Tento postup by měli upřednostnit zejména jedinci s citlivou pletí.

 • Na obličej – přípravky na obličej jsou šetrné a bývají také dražší.
 • Na tělo – jsou k dostání ve větším balení. Zastoupeny jsou levné přípravky, které obsahují i nežádoucí chemické látky. Přednost byste měli dát raději přípravkům s přírodním složením, jejichž používání je mnohem šetrnější.
 • Universální – přípravky, které je možné aplikovat na celé tělo, se doporučují spíše osobám s bezproblémovou pletí.

Intenzita opálení

Výhodou samoopalovacích přípravků je, že si můžete vybrat odstín, který vám bude nejvíce vyhovovat. Ti, kteří se samoopalováním teprve začínají, by měli sáhnout nejdříve po světlejším odstínu. Zkušenější pak mohou přejít i na tmavší odstín pokožky.

Po aplikaci přípravek zasychá přibližně 15 minut. Ke zbarvení kůže dojde za 4 – 5 hodin a opálení vydrží maximálně 7 dní, v případě méně kvalitních přípravků jsou uvedeny pouze 3 dny. Výdrž samoopalovacích přípravků závisí i na tom, v jaké vodě se koupete nebo sprchujete.

Samoopalovací přípravky obecně nereagují dobře na teplou vodu a výdrži nesvědčí ani dlouhé koupání. Teplá koupel se dokonce doporučuje v případě, kdy vám odstín nebude vyhovovat, a budete chtít opálení smýt. Pokud naopak chcete, aby vám bronzová kůže vydržela delší dobu, doporučuje se před vanou upřednostnit sprchu.

Značka

Samoopalovací krémy nabízí prakticky všichni přední výrobci kosmetiky. Tyto přípravky můžete koupit v drogeriích nebo lékárnách a vybírat můžete mezi přípravky značky Dermacol, Bioderma, Avon, Vichy, Dove, Lavera, La Roche – Posay, He-Shi a dalších.

Cena

Před tím, než se zaměříte na cenu, věnujte pozornost velikosti balení. Důležité je i dávkování. Tyto faktory cenu ovlivňují nejvíce.

Nejmenší balení má 30 nebo 50 ml. Tyto přípravky se používají na obličej a v závislosti na značce a složení vyjdou na 300 – 700 Kč. Největší výběr nabízí objem 150 – 300 ml. Cena přípravků je v rozmezí 150 – 600 Kč. I zde se cena odvíjí zejména od složení přípravku. V dražších výrobcích bývá obsažen arganový, palmový nebo minerální olej. Ve složení naopak nenajdete parabeny, konzervační látky, perfemaci a další škodlivé složky.

Porovnat ceny samoopalovacích krémů

Otázky a odpovědi

Jak postupovat?

Před tím než začnete samoopalovací přípravek nanášet, se doporučuje osprchovat teplou vodou. Teplá voda otevírá póry a účinek přípravku bude díky tomu lepší. Samoopalovací krém byste měli nanášet na hladkou pokožku, je tedy nutné ji nejprve zbavit chloupků všude tam, kde budete krém nanášet. Vhodný je také peeling, pomocí kterého se zbavíte staré kůže.

Proč upřednostnit přírodní složení?

Samoopalovací krémy s přírodním složením jsou bezpečné i pro jedince s citlivou pletí. U přírodní kosmetiky obecně se nemusíte obávat ani možných alergických reakcí. Nevýhodou je však jejich vyšší pořizovací cena. Zejména vhodné jsou samoopalovací přípravky, které obsahují beta karoten a vitamín A. Ani tyto čistě přírodní přípravky by však neměly používat těhotné ženy.

Jaké přednosti má kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová se používá ve zdravotnictví i při výrobě kosmetických přípravků. Zde se používá jako prevence v boji proti vráskám a známkám stárnutí vůbec. Tato složka je tak součástí krémům proti vráskám. Používá se také jako jedna ze složek výplně vrásek.

Závěr

Samoopoalovací krémy a další přípravky vám pomohou dosáhnout bronzového vzhledu pokožky. Díky nim nemusíte trávit dlouhé hodiny v soláriu nebo na slunci. Tyto krémy obsahují erytrolózu nebo dihydroxyaceton DHA, což jsou přírodní látky, které obarvují svrchní vrstvu pokožky.

Tyto látky jsou v drtivé většině přítomny v těle, avšak je i malá skupina jedinců, které tyto látky v těle nemají. Jestliže máte tu smůlu, že patříte do této skupiny, kterou tvoří cca 10% osob, nebudete moci přednosti samoopalovacích přípravků využít. Ke zhnědnutí kůže u vás jednoduše vůbec nedojde. Ti šťastnějším pak mohou používat přípravky na obličej nebo tělo v různých konzistencích. Po aplikaci vydrží opálení přibližně 4 – 7 dní.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (51 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem dostala od manžela k narozeninám samoopalovací krém od značky Dermacol a velká spokojenost. Nedráždí pokožku, příjemně voní, velmi dobře se roztírá i vstřebává, takže si nemohu stěžovat. Dárek mi udělal velkou radost a plní svůj účel na jedničku.

 2. Na mou pokožku se mi osvědčilo Nobilis Tilia tělové samoopalovací mléko, které používám už dlouho. Musím uznat, že je to opravdu kvalitní produkt za přijatelnou cenu.

 3. Fandím samoopalovacím přípravkům, protože jsou velmi účinné a příjemné. Objednala jsem si Vichy Ideal Soleil Auto Bronzant hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo, má 100 ml balení. Je na těle velmi příjemné, a co jsem zatím vyzkoušela tak velmi účinné. Nedráždí pokožku, což je pro mě vskutku zásadní, neboť mi některé složky v krémech dělají nepříjemné problémy.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo