Sekačky Husqvarna

Sekačky Husqvarna se pyšní skvělým výkonem, vysokou kvalitou a špičkovou ergonomií. U většiny modelů je možné nastavit výšku rukojeti, navíc madlo je tlumeno proti vibracím.

Kompaktně řešená konstrukce je zárukou snadného ovládání sekačky a možnost sklopit rukojeť je u vybraných sekaček vítaným bonusem, díky kterému se dá se strojem snáze manipulovat a je možné jej i převážet.

Téměř každá sekačka Husqvarna je vybavena vysoce kvalitním motorem od značek Briggs & Stratton, Kawasaki nebo také Honda. Výšku sečení je možné nastavit podle potřeby až do 55 mm.

Akumulátorové sekačky mají ve výbavě ekonomický režim Save, ten zajišťuje snížení otáček motoru, takže akumulátor vydrží pracovat mnohem delší dobu. After Technologie se postará o ideální tok vzduchu a pomáhá k lepším výsledkům sečení i optimálního plnění sběrného koše.

Všechny sekačky Husqvarna

Nejlepší sekačky Husqvarna

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Husqvarna LC 353 AWD 100 % 19 990 Kč Zobrazit Naradibartos.cu
2. Husqvarna LC 151S 100 % 15 490 Kč Zobrazit Gardentech.cz
3. Husqvarna LC 356 VP 97 % 18 999 Kč Zobrazit Proprofiky.cz
4. Husqvarna Automower 430X 93 % 83 990 Kč Zobrazit Garteko.cz
5. Husqvarna H 54 81 % 3 990 Kč Zobrazit Gardentech.cz

Zajímavá je funkce Autowalk 2, s jejíž pomocí je možné tzv. dvouruční ovládání rychlosti i regulace otáček jednou rukou, takže druhou můžete třeba jíst, a přesto vaše sekačka pojede dál a bude sekat zcela bez problémů.

Pro jednoduché nastartování i zhasnutí motoru přitažením ovládací páky je určena funkce Instart. Je to ten nejdostupnější způsob jak rychle a snadno nastartovat. Funkce Bioclip se dá použít místo klasického sběru trávy do sběrného koše, případně bočního výhozu, aby se tráva rozsekala na maličké kusy a byla vyhozena zpět na trávník.

Je to tedy inovativní funkce pro mulčování/hnojení. Sekačky Husqvarna mají dokonce praktickou aplikaci Husqvarna Connect, díky které je možné získat různé tipy a příručky ohledně sekaček a všeho, co s nimi má nějakou souvislost.
Bez problémů vám pomůže dohledat potřebné náhradní díly. Když se připojíte prostřednictvím Bluetooth, můžete zjistit provozní údaje své sekačky, jaký je její stav nabití, ale také třeba technický stav.

Benzínové sekačky Husqvarna jsou většinou za vyšší pořizovací cenu, ale vyladěné do posledního detailu. Záběr je cca 50 cm a mívají ve většině případů pojezd. Na první pohled jsou robustní, značně odolné a mají špičkový výkon.

Akumulátorové sekačky Husqvarna mají záběr do 40 cm, některé jsou s pojezdem, ale nebývá to pravidlem. Oproti benzínovým bývají plastové, nejsou tak robustní a počítat musíte i s nižším výkonem, což je samozřejmě u tohoto typu sekaček běžné.

Ruční sekačky Husqvarna jsou menší a zcela jednoduché, přesto pracují dobře, i když nemají sběrný koš. Jsou vhodné pro menší plochy, navíc je s nimi sekání pomalejší a je potřeba vlastní síla. V neposlední řadě je pak nutné posekanou trávu posbírat/shrabat vlastnoručně.

Robotické sekačky Husqvarna jsou z technického hlediska velmi inovativní záležitostí a propracované do toho nejmenšího detailu. Ideálně pasují do velkých zahrad, protože jsou schopné udělat velký kus práce. Počítat musíte s vysokou pořizovací cenou, takže je to záležitost spíše pro náročnější uživatele.

O značce Husqvarna

Společnost Husqvarna vznikla v roce 1689 ve Švédsku a původně to byl zbrojařský závod. Firma prošla od svého založení značnou proměnou a postupně se zcela změnil sortiment. Z původních mušket se výroba přesunula k užitečnějším produktům.

Ostatně ve 20. století přišly na řadu právě sekačky na trávu a zahradní traktory, spolu s dalšími pomocníky pro péči o zahradu, ale i dům. Kromě toho vznikla skupina Husqvarna Group, pod kterou patří i jiné zvučné značky jako Gardena, Jonsered nebo také McCulloch. Rozhodně můžeme říci, že má tato společnost/značka velký potenciál.

Sekačky Husqvarna můžete nakoupit v e-shopu: Husqvarna.com

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Manžel si přál jako dárek k výročí nějakého pomocníka na zahradu, který by pracoval aspoň někdy za něj. Objednala jsem tedy sekačku Husqvarna Automower 310 MARK II 9705267-11 a byl nadšený jako malé dítě. Stála mě sice skoro čtyřicet tisíc, ale ten rozjařený výraz, který manžel měl po rozbalení dárku za to rozhodně stál.

  2. Já jsem tedy úplný technický antitalent, pokud jde o jakékoliv nářadí a tomu podobné pomocníky. No, ale potřebovala jsem sekačku na zahradu, aby to nebyla zarostlá džungle a moc mi s tím pomohl váš článek. Vybrala jsem Husqvarna LC 151S, která má na Heuréce 100 % hodnocení a jsem z ní nadšená, pracuje opravdu parádně a dobře se s ní manipuluje, že to zvládnu i já.

Přidat komentář

Recenzer
Logo