Selfie tyče

Selfie tyče jsou v poslední době tím nejoblíbenějším příslušenstvím k mobilnímu telefonu. Ve velkém počtu se používají prakticky v každé části světa. Díky selfie tyči se můžete zvěčnit v mnoha situacích, selfíčka pořízená pomocí tyče se pak velmi často objevují na sociálních sítích.

Selfie tyč není nic jiného než speciální držák, na který budete moci mobilní telefon nasadit. Aby bylo možné mobilní telefon na selfie tyč nasadit, musíte vybrat takový model, který bude s vaším mobilním telefonem kompatibilní. V opačném případě pořídíte tyč, kterou nebudete moci použít. S mobilním telefonem lze selfie tyč spárovat pomocí kabelu a mnoho tyčí podporuje i bezdrátové připojení prostřednictvím bluetooth. Nakonec postačí nastavit správnou délku a pak už můžete pořizovat jednu fotku za druhou.

Porovnat ceny selfie tyčí

Nejlepší selfie tyče

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. GoGEN 4 teleskopická bluetooth černá GOGBTSELFIE4B 96 % 558 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Fixed Snap black FIXSS-SN-BK 89 % 637 Kč Zobrazit Smarty.cz
3. Aligator Selfie Tripod HA12 černá 84 % 299 Kč Zobrazit Mironet.cz

Typy

V současné době se na trhu objevují 2 různé podoby držáků na selfie. Levnější variantou je jednoduchý držák, dražší a stále oblíbenější je selfie tyč se stativem.

Klasická

Levnější selfie tyče, které při focení držíte v ruce. Nevýhodou může být horší kvalita fotografií. Kvalitnější tyče však mají funkci stabilizace a umožní vám natáčet i velmi kvalitní videa. Tyto tyče jsou postačující pro většinu běžných uživatelů, i levné modely mají nastavitelná ramena. Součástí mnohých tyčí je i gumová rukojeť a nechybí ani praktické tlačítko pro fotografování.

Se stativem

Součástí dražších tyčí bývá stativ, na který můžete mobilní telefon pevně uchytit. Pro snazší ovládání je součástí mnohým modelů i dálkové ovládání, popřípadě můžete selfie tyč ovládat pomocí bluetooth. V tomto případě se zaměřte i na dosah signálu.

Připojení

Ve chvíli kdy vybere požadovaný typ tyče, přijde na řadu zvolit způsob připojení. I zde máte na výběr ze dvou možností.

Pomocí kabelu

Selfie tyč a mobilní telefon propojíte pomocí příslušného konektoru. Tyto selfie tyče přijímají potřebnou energii z mobilního telefonu a nemusíte je tedy dobíjet. Kabel může pro mnohé působit rušivým dojmem, na druhou stranu si však můžete být jistí, že připojení bude vždy kvalitní a na selfie tyč se díky tomu můžete spolehnout v jakékoliv situaci.

Pomocí Bluetooth

Bluetoot připojení je pro mnohé žádanější, z hlediska větší estetičnosti. Nevýhodou bezdrátového připojení je však nutnost pravidelně dobíjet externí baterii. Toto připojení pak nemusí být za každé situace spolehlivé.

Hmotnost

U selfie tyče je důležitým parametrem také hmotnost. Za optimální je považována hmotnost v rozmezí 80 – 100 gramů, avšak velké množství tyčí má hmotnost vyšší. Často tak narazíte na selfie tyče s hmotností od 150 – 200 gramů.

Konstrukce

Velmi podstatné je i zpracování selfie tyče. Pokud budete chtít ušetřit a zvolíte tyč vyrobenou z méně kvalitních materiálů, nemusí se vám koupě vyplatit. Při fotografování se může nekvalitní tyč chvět nebo dokonce hýbat a vy tak nebudete schopni pořídit kvalitní fotografie. Proto se rozhodně vyplatí připlatit a koupit tyč s robustnější konstrukcí.

  • Nerez – za kvalitní jsou považovány tyče vyrobené z nerezové oceli. Držáky jsou pevnější, vyznačují se delší životností, ale také vyšší hmotností.
  • Plast – levnější tyče jsou vyrobeny z plastu. Tento materiál se vyznačuje nižší hmotností, avšak plastové tyče jsou vhodné spíše pro děti nebo občasné fotografy.
  • Rukojeť – samostatnou kapitolou je i rukojeť. Aby bylo používání tyče opravdu pohodlné, měli byste se zaměřit na tyče s pogumovanou rukojetí. Mnoho tyčí má rukojeť ergonomickou a držáky jsou tak pohodlné i při natáčení delších videí.

Značka

Výrobců držáků na mobil je poměrně velké množství. Za kvalitní jsou považovány držáky Samsung, Xiaomi, Lamax, Connect IT, Aligator, Nedis, Fixed, Hama nebo Yenkee.

Cena

Pořizovací cena selfie tyče není nijak vysoká. Ty nejlevnější tyče můžete koupit již za cca 100 Kč. Kvalitnější tyče koupíte za 500 Kč. Zde už najdete tyče s funkcí stabilizace obrazu, tyče se stativem, či dálkově ovládané tyče. Nejdražší tyče jsou k dostání za méně než 1 500 Kč. Jejich součástí jsou nastavitelné čelisti, teleskopická rukojeť, vysoká výdrž baterie, či dálkové ovládání.

Porovnat ceny selfie tyčí

Otázky a odpovědi

Jak vybrat správný rozměr držáku?

V případě levnějších tyčí se zaměřte na šířku držáku. Mobilní telefon by mělo být možn do držáku vložit na délku i šířku. Ačkoliv jsou tyče vyrobeny tak, aby umožňovaly připevnit každý chytrý telefon, je vhodné tyč nejprve vyzkoušet. Dražší tyče mají nastavitelné čelisti. Umístit do nich můžete opravdu každý telefon. Rozpětí čelistí by mělo být u každého modelu uvedeno.

Jaká je délka selfie tyče?

Některé tyče mají stabilní délku, žádanější jsou však teleskopické držáky. Díky možnosti selfie tyč zasunout a vysunout, budete moci držák nosit v kabelce nebo batohu. Délka tyčí se nejčastěji pohybuje od 60 – 120 cm.

Co nesmí chybět?

Nedílnou součástí selfie tyče by mělo být i tlačítko, kterým budete moci fotoaparát mobilního telefonu ovládat. Stále ještě můžete v malém počtu narazit na držáky, které tuto spoušť nemají a před focením tak budete muset na mobilu složitě nastavovat samospoušť.

Závěr

Selfie tyče mají mnoho podstatných výhod. Díky nim budete moci pořizovat velmi kvalitní selfie fotografie a pořídíte mnohem méně nekvalitních snímků. Selfie tyče vám umožní pořizovat fotografie z mnohem více různých úhlů.

Při výběru selfie tyče se nejprve zaměřte na kompatibilitu s mobilním telefonem. Výhodu mají ti, kteří vlastní mobilní telefon značky Samsung nebo iPhone. S těmito typy jsou kompatibilní prakticky všechny tyče. Ideální je, pokud budete držák vybírat v kamenném obchodě. Selfie tyč koupíte v každé prodejně, kde má svoje místo i příslušenství k mobilním telefonům.

Selfie tyče můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a Allegro.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.imore.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (52 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Za mě osobně, je selfie tyč naprosto nepostradatelnou pomůckou. V práci jsem bez ní jako bez ruky. Ovšem nejvíc jí využívám na výletech, kde fotím opravdu úplně všechno.

  2. No tak já si tedy dělám selfíčka úplně všude a bez pořádné selfie tyče bych nemohla využít ta nejlepší místa. Za mě je super Eternico selfie tripod. Můžu s ní fotit fakt všude.

  3. Já jsem si pořídila novou selfie tyč, protože ji používám při své práci. Ostatně sdílím hromady fotek se zajímavými lidmi, s pěkným jídlem atd., takže bez selfíčka ani ránu.

  4. Selfie tyč jsme využili při rodinné dovolené a dělali si selfíčka na nezvyklých místech, a také v různých legračních pozicích. Rozhodně je to skvělá vychytávka.

Přidat komentář

Recenzer
Logo