Yellobar

Každý má někdy potřebu využít služby některé internetové seznamky, kde by mohl najít přátele na dopisování, parťáka na výlety, protějšek na flirt nebo někoho na vážný vztah. Pokud hledáte vážný vztah a jednoduchou seznamku, pak je Yellobar ideální volbou. Je vhodná zejména pro starší uživatele, u kterých převládá zájem o psaní různých inzerátů a vyhledávání profilů přes počítač.

yellobar

Logo – Yellobar

Představení seznamky

Seznamka Yellobar je českého původu a provozovatelem tohoto webového portálu je Yellobar s.r.o. se sídlem na Starém Městě na Praze 1. Funguje od roku 2014 a české kořeny jí rozhodně přidávají na důvěryhodnosti.

Registrace je v podstatě hned hotová a není na ní nic složitého. Zaregistrovat se musíte pod přezdívkou. Co je oproti jiným seznamkám jiné, že se až tak nehlídá, zda jste uvedli skutečné osobní údaje. U každého profilu musí být aspoň jedna fotografie, kterou kontrolují administrátoři. Jakmile je profil vytvořen, není problém jej kdykoliv doplnit či upravit. Za každou registraci je nutné uhradit jednorázový registrační poplatek.

Prémiové členství se sice neplatí, ale musíte uhradit zveřejnění inzerátu. Platnost inzerátu je vždy na 3 dny, pak si musíte doplnit kredit a znovu aktivovat inzerát. Administrátoři schvalují každý inzerát individuálně. Seznamka není vhodná pro ty uživatele, kteří hledají sex, naopak je ideální pro všechny, kteří chtějí najít vážný vztah.

Registrovat se může každý muž či žena, ale pouze starší 18 let. Pokud jde o horní věkovou hranici, ta není nijak limitována. Počet mužských i ženských profilů se zdá být na seznamce poměrně slušně vyrovnán, i když uživatelská základna není tak velká, jako u jiných seznamek.

Přejít na Yellobar

Cena

Naše Yellobar recenze se rozhodně neobejde bez informací o ceně. Pokud jde o tarify, ty nejsou v podstatě žádné. Jediné co zaplatíte je jednorázový registrační poplatek ve výši 299 korun. Není to žádná vysoká částka, ale jediný způsob, jak si aktivovat účet.

Úhradu je nutné provést prostřednictvím platební karty. Ovšem je dobré vědět, že provozovatel tohoto portálu nemá přístup k žádným platebním údajům, které přímo souvisí s vaší platební kartou, takže nemusíte mít obavu, že by došlo k nějakému zneužití.

Kdo nechce tento jednorázový poplatek uhradit, tak samozřejmě činit nemusí, ale musí počítat s tím, že tak nebude mít aktivní účet. To znamená, že nebude schopen přijímat či odesílat zprávy a účet by mu tak k ničemu neposloužil.

Tento jednorázový poplatek není vratnou zálohou, takže když zrušíte účet, máte smůlu, už se vám peníze nevrátí. Profil si můžete dokonce zviditelnit, aby byl lépe vidět a zobrazoval se v předních řadách. Za poplatek 29 Kč se vaše profilová fotka zobrazí na hlavní stránku i ostatní podstránky, kde bude vidět po dobu 3 dnů. U nových profilů je první zviditelnění profilové fotky zcela zdarma, pak již musíte uhradit výše uvedený poplatek.

Jak zrušit/smazat profil?

Ze zkušenosti u jiných seznamovacích portálů již víme, že se musí o zrušení účtu mnohdy žádat písemnou cestou. U seznamky Yellobar je to však zcela jednoduché. Stačí se přihlásit do svého účtu a přejít do záložky Nastavení. Tam kliknete na volbu Deaktivace účtu, což poté potvrdíte prostřednictvím vámi zvoleného hesla, kterým se přihlašujete do profilu. Následně budete vyzváni k uvedení důvodu, proč jste se rozhodli svůj účet zrušit.

Pro rychlé zrušení účtu stačí zvolit volbu Ostatní a pak už je účet do 30 dnů deaktivován. Nebudete se již zobrazovat ostatním uživatelům a v případě, že se během následujících 30 dnů do svého účtu již nepřihlásíte, dojde po 30 dnech k úplnému smazání účtu.

Výhody

 • Jednorázový registrační poplatek – žádné měsíční platby
 • Bez nevhodných fotografií
 • Šikovné filtrování jednotlivých uživatelů
 • Komunikace je šifrovaná
 • Mobilní aplikace Yellobar
 • Vyhledávání partnerů na základě zvolených preferencí
 • Možnost blokovat nežádoucí uživatele
 • Rychlá a jednoduchá registrace
 • Blog obsahující články o seznamování
 • Nechtějí po vás vaše osobní údaje – lze si zachovat anonymitu

Nevýhody

 • Protějšek si může kohokoliv zablokovat
 • Seznamka je pouze pro vážné seznamování
 • Neaktivní účet bez jednorázového registračního poplatku
 • Seznamujete se pod přezdívkou
 • Poplatek za zviditelnění inzerátu
 • Chybí mobilní aplikace

Zajímavosti

U Yellobar je zajímavé zobrazování ostatních uživatelů z blízkého okolí daného uživatele. Zároveň s tím jsou zobrazováni pouze ti uživatelé, kteří mají stejné sexuální preference, to znamená, že heterosexuální muž uvidí jen profily heterosexuálních žen a naopak.

To samé platí i u jiných sexuálních orientací. Proto si pohlídejte, aby byla všechna zásadní kritéria vašeho profilu vyplněna pro lepší přehlednost. Do budoucna připravuje Yellobar lokalizaci prostřednictvím GPS, což platí zejména u mobilních telefonů.

Karta nováčci zobrazí nejnovější zaregistrované uživatele. Tento web je tzv. responzivní, to znamená, že se dokáže zcela automaticky přizpůsobit danému stroji, na kterém je aktuálně seznamovací portál spuštěn.

Proběhla optimalizace nejen pro chytré mobilní telefony, ale rovněž pro tablety. Společnost Yellobar zatím neuvažuje o žádné mobilní aplikaci. Co se týká zákaznické podpory, tak k dispozici je e-mail, telefon i kontaktní formulář. Spoustu odpovědí na své otázky najdete mezi FAQ.

Hodnocení seznamky

Závěrem lze říci, že za jednorázový poplatek můžete plně využívat profil na praktické a velmi přehledné seznamce. Nehrozí vám v takovém měřítku falešné profily. Ve většině případů tak člověk, který si založí profil a uhradí poplatek, má skutečně o seznámení vážný zájem a není tam jen, aby se pobavil na něčí účet.

Chybějící mobilní aplikace může odradit zejména ty uživatele, kteří jsou stále na cestách nebo řeší veškeré své záležitosti jedině přes svůj mobilní telefon. Jinak nemáme seznamce co vytknout, možná jen trochu bohatší podporu uživatelů.

Přejít na Yellobar

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo