Sluchátka s mikrofonem

Sluchátka s mikrofonem jsou určena k poslechu i komunikaci. Sluchátka s mikrofonem můžete používat prakticky při jakékoliv činnosti, je však nutné vybrat ta správná. Každá činnost totiž vyžaduje trochu jiný model. Nejznámější jsou robustní herní sluchátka, která lze připojit k počítači. Koupit je však můžete i jako handsfree či sportovní sluchátka.

Před výběrem sluchátek s mikrofonem tedy zvažte, jakým způsobem budete chtít sluchátka používat. Tato sluchátka lze používat v kanceláři, na cestách, při sportu i hraní her. Každá varianta vám umožní zvolit typ konstrukce a způsob připojení. Zajímat by vás měla nejen kvalita sluchátek, ale i kvalita mikrofonu.

Porovnat ceny sluchátek

Nejlepší sluchátka s mikrofonem

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Apple AirPods Pro (2022) MQD83ZM/A 95 % 5 950 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A 95 % 2 859 Kč Zobrazit czc.cz
3. Intezze CLIQ 95 % 1 859 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 92 % 2 998 Kč Zobrazit Datart.cz
5. Niceboy HIVE Podsie 2021 85 % 700 Kč Zobrazit Alza.cz

Typy

Sluchátka s mikrofonem se liší typem konstrukce, výrobním materiálem i provedením.

Herní sluchátka s mikrofonem

Herní sluchátka mají robustní konstrukci a zaujmou svým atraktivním vzhledem. U herním sluchátek je odlišný i samotný zvuk, větší důraz je kladen na prostorový zvuk a výrazné basy. Právě díky výraznému zvuku se můžete dokonale ponořit do hry. Herní sluchátka jsou k dostání v několika provedeních. Vůbec nejoblíbenější jsou sluchátka přes uši. Méně oblíbené jsou herní sluchátka s podobou špuntů do uší.

Kancelářská sluchátka s mikrofonem

Tato sluchátka mají lehkou drobnou konstrukci. Kancelářská sluchátka používají operátoři v call centrech, či na jiných podobných místech. Hodit se vám mohou i domů, kde poslouží při volání přes internet.

Kancelářská sluchátka jsou k dostání ve dvojím provedení:

 • Monofonní sluchátko – jsou sluchátka pouze na jedno ucho. Díky tomu nebudete tolik separovaní od okolí a budete moci komunikovat s kolegy v práci a se členy rodiny.
 • Stereofonní sluchátko – překrývají obě uši. Díky této konstrukci bude okolí více tlumeno a vy nebudete tolik rušeni.

Sportovní sluchátka s mikrofonem

Sportovní sluchátka musí být především odolná. Tato verze tak mívá zvýšenou odolnost vůči potu a vlhkosti vůbec. Mikrofon využijete k přijímání hovorů, aniž byste museli přestat sportovat. Stačí pouze zmáčknout příslušné tlačítko, které vám umožní přijmout hovor.

I sportovní sluchátka mají dvě různé podoby:

 • Špunty do uší – klasické špunty jsou vhodné při méně náročné činnosti, kdy vám budou sluchátka dobře držet. Vystačit si s nimi můžete v posilovně či při jízdě na kole či jiných aktivitách, během kterých nebudou sluchátka z uší vypadávat.
 • Špunty s fixací – fixace může být řešena klipy, týlním mostem nebo jinou možností. Tato sluchátka budou bezpečně držet při každé sportovní aktivitě a jsou díky tomu oblíbenější.

HandsFree sluchátka s mikrofonem

HandsFree sluchátka vám umožní vyřizovat internetový i telefonní hovor, aniž byste se museli přestat věnovat jiné činnosti. Tato sluchátka ocení všichni, kdo jsou nuceni být neustále na příjmu. HansdFree sluchátka jsou oblíbená i u řidičů.

Handsfree sluchátka se obecně dělí na drátová a bezdrátová a koupit je můžete jako sluchátka do ucha, do auta nebo na motorku.

 • Do ucha – tato sluchátka využijete při běžných situacích. Jedná se o malé špunty do uší doplněné klipem. Ke spárování použijete mobilní telefon.
 • Do auta – handsfree můžete připevnit na centrální panel či stínítko. Poté je stačí pouze spárovat s mobilním telefonem a ihned jsou připravena k použití. Napájet je můžete ze zapalování i auto nabíječky, poslední možností je dobíjecí baterie. Handsfree do auta je k dostání ve dvou podobách, a to jako handsfree s reproduktorem či přes rádio.
 • Na motorku – sluchátko s mikrofonem můžete instalovat dovnitř přilby. Ovládání je umístěna na její vnější straně. Druhým způsobem je ovládání na řídítkách. Součástí sluchátka je dobíjecí baterie, proto se při jejich výběru zaměřte na výdrž baterie. Handsfree na motorku disponuje zvýšenou IP ochranou proti vodě.

Mikrofon

Při výběru sluchátek se zaměřte na kvalitu mikrofonu. Kvalitní sluchátka by měla umožnit dokonalý přenos zvuku bez okolního ruchu a šumu. Při výběru sluchátek je důležitá především směrová charakteristika mikrofonu.

 • Mikrofon směrový – zvuk je snímán pouze z jednoho směru. Díky tomu je možné výrazným způsobem redukovat hluk okolí. Směrový mikrofon je běžný u dražších kancelářských i herních sluchátek.
 • Mikrofon všesměrový – zvuk je snímán ze všech směrů, díky tomu není možné tak dobře odbourat okolní ruch. Všesměrové mikrofony jsou součástí levnějších sluchátek. Toto provedení je běžné i u sportovních sluchátek, zde je nutné pro vlastní bezpečí vědět, co se ve vašem okolí děje.

Provedení mikrofonu

Sluchátka mohou mít sklápěcí nebo integrovaný mikrofon.

 • Sklápěcí – vysouvací nebo sklápěcí mikrofon je běžný u kancelářských nebo herních sluchátek. Mikrofon můžete podle potřeby zasunout nebo sklopit, díky tomu vám nebude překážet.
 • Integrovaný – je běžný u špuntových, peckových nebo bezdrátových sluchátek.
 • Mikrofon na kabelu – je opět k vidění u špuntů nebo pecek.

Připojení

Sluchátka s mikrofonem připojíte bezdrátově i drátově. To, jakou variantu zvolíte, je mnohdy otázkou vkusu, ale jsou i aktivity, u kterých je preferovanější jeden typ připojení.

 • Drátová sluchátka – ačkoliv je jejich používání méně komfortní, mají stále mnoho příznivců. Jejich velkou výhodou je mnohem spolehlivější přenos, protože signál nebude ničím rušen. Navíc se nemusíte obávat, že se vám sluchátka během používání vybijí. Připojit je můžete pomocí USB-A, USB-C nebo 3,5mm Jack kabelu. U drátových sluchátek se zaměřte na délku přívodního kabelu. Minimální délka by měla být alespoň 1,5 metru.
 • Bezdrátová sluchátka – jejich používání je komfortnější, protože nebudete omezováni přívodním kabelem. Připojení je možné díky technologii Bluetooth, dosah bývá okolo 10 metrů.

Konstrukce

Sluchátka obecně mají dvojí podobu konstrukce.

 • Otevřená konstrukce – sluchátka mají menší míru zkreslení a nabízí věrnější reprodukci hudby. Nevýhodou je více zvuku, který sluchátka propouští z dovnitř i ven. Hlasitým poslechem tak můžete svoje okolí rušit a sami pak budete více vnímat okolní ruch.
 • Uzavřená konstrukce – díky lepší izolaci mnohem lépe tlumí okolní hluk a zároveň zabraňují rušení okolí. Izolace způsobuje odrážení zvuku, což může být problém především u levných sluchátek. Ta nemají nijak valnou kvalitu zvuku.
 • Polouzavřená konstrukce – spojením obou typů vznikla sluchátka s polouzavřenou konstrukcí. U nich je tlumení zvuku částečné.

Zvuk

Důležitý je pochopitelně výsledný zvuk. V souvislosti se zvukem se uvádí následující parametry:

 • Frekvenční rozsah – uvádí se v Herzích pod zkratkou Hz. Čím je frekvenční rozsah větší, tím kvalitněji budou sluchátka hrát. Standardně je frekvenční rozsah v rozmezí 10 – 30 Hz.
 • Citlivost – parametr citlivosti se uvádí v dB/Wm. I zde znamená vyšší citlivost kvalitnější reprodukci signálu. Vyšší hodnoty rovněž znamenají větší hlasitost.
 • Impedance – společně s citlivostí ovlivňují hlasitost. Při nižší impedanci bude zvuk hlasitý, ale méně kvalitní. Vyšší impedance zajistí kvalitnější zvuk při nižší hlasitosti. Obvykle je impedance 32 ohmů.

Značka

Sluchátka do uší jsou velmi oblíbená a používá je stále více osob. Díky tomu jsou na trhu zastoupena celou řadou výrobců. Velký výběr nabízí například značka Samsung, Niceboy, JBL, Xiaomi, Marshall, Apple, Canyon, KIK, Jabra, Aligator, Plantronics a celá řada dalších.

Cena

Cenové rozpětí je v případě sluchátek obrovské. Nejlevnější sluchátka koupíte za méně než 300 Kč, za ta nejdražší naopak zaplatíte i více než 10 000 Kč. Jestliže chcete poslouchat kvalitní přenos zvuku a nechcete řešit potíže s mikrofonem, vyplatí se raději zainvestovat do kvalitnějších sluchátek. Méně náročným postačí sluchátka s cenou od 500 – 1 000 Kč. Nejvíce si budou muset připlatit hráči počítačových her. Za kvalitnější herní sluchátka zaplatíte 3 000 a více Kč.

Porovnat ceny sluchátek

Otázky a odpovědi

Kdy se hodí drátová sluchátka s mikrofonem?

Sluchátka s mikrofonem v drátové podobě jsou známá především jako kancelářská nebo herní sluchátka. U těchto dvou variant budete při používání sluchátek sedět na místě před obrazovkou počítače nebo notebooku.

Herní sluchátka mívají robustní uzavřenou konstrukci. Velmi často využívají sklápěcí mechanismus, kterým mohou různě natáčet mikrofon. Kancelářská sluchátka jsou oproti tomu drobnější a lehčí. Používají se při volání se zákazníky nebo klienty přes internet. Oblíbenější je verze na jedno ucho, která vám umožní komunikovat s okolím.

Jaká sluchátka s mikrofonem jsou vhodná na cestování?

Na cestách budete chtít pravděpodobně poslouchat hudbu. Proto byste měli preferovat klasická sluchátka doplněná o mikrofon, který lze spárovat s mobilním telefonem. Tato sluchátka se nevyznačují nijak kvalitním přenosem, jako nabízí sluchátka kancelářská nebo herní, ale pro občasné používání jsou naprosto vyhovující. Jejich výhodou je především skladnost a nízká hmotnost. Cestovní sluchátka s mikrofonem lze koupit jako špunty a pecky.

Jaká sluchátka s mikrofonem pro sport?

Sportovní sluchátka bývají většinou bezdrátová a vyznačují se vysokou odolností vůči prachu i vodě. Hovor můžete přijímat pouhým stiskem tlačítka, aniž byste byli nuceni přerušovat svoji aktivitu. Důležité je, aby sluchátka dobře držela a nepotily se v nich uši.

Závěr

Sluchátka s mikrofonem lze používat stejně jako sluchátka bez mikrofonu při jakékoliv situaci. Před výběrem nejprve zvažte, jakým způsobem budete chtít sluchátka používat. Každou variantu najdete v různém provedení. Rozhodnout se musíte, zda dáte přednost drátovému či bezdrátovému přenosu. Sluchátka musí být nejen kvalitní, ale musí se také líbit. Díky obrovskému výběru si ta svoje oblíbená vybere skutečně každý.

Sluchátka s mikrofonem můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedi.org, www.alza.cz, www.expert.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Nedávno jsem koupil Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190 a mají fakt super zvuk. Jsem s nimi velmi spokojený, byla to skvělá investice, i když na začátku jsem se bál, že to budou jen vyhozené peníze, neboť jsem byl vždy naučený jen na určité značky.

 2. Pro partnera jsem kupovala sluchátka s mikrofonem Niceboy a byl velmi spokojený. Mají parádní zvuk, příjemně se nosí a netlačí na uších. Když poslouchám audio knihy, tak si je také půjčuji a jsou super.

Přidat komentář

Recenzer
Logo