Špionážní kamery

Špionážní kamera je delikátní přístroj, který vám pomůže odhalit jakéhokoliv nepoctivce. Na trhu jsou kamery zastoupeny v nejrůznějších podobách, což vám umožní jejich používání naprosto kdekoliv. Špionážní kamery bez větších potíží odhalí vandaly, nepoctivé zaměstnance, neprofesionální chůvu i obchodního partnera. Používají se rovněž k zabezpečení firemních objektů, ale i domovů. Instalovat je můžete do vnitřních i venkovních prostor. Drtivá většina kamer podporuje bezdrátový přenos prostřednictvím Wi-Fi, což vám umožní dění sledovat na mobilním telefonu. Kromě toho nabízí mnoho dalších funkcí, které jsou běžné u bezpečnostních kamer.

Špionážní kamery mají mnoho podob, kromě samotného vzhledu, který je v tomto případě opravdu důležitý je nutné kameru vybírat dle důležitých technických parametrů a funkcí. Nejdůležitější je pochopitelně kvalita záznamu. Zde se budete většinou muset spokojit se záznamem v HD rozlišení. Vybírat budete mezi analogovou nebo digitální kamerou. Co se týká funkcí a možností, může kamera posloužit i jako fotoaparát, její součástí může být mikrofon. Mezi běžné funkce patří detektor pohybu, noční vidění, kontinuální nahrávání nebo naopak časovač. Zajímat by vás měl i způsob obsluhy či možnost napájení.

Porovnat ceny kamer

Nejlepší IP kamery

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. TP-Link Tapo C200 94 % 728 Kč Zobrazit Smarty.cz
2. Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K 93 % 1 289 Kč Zobrazit Allegro.cz
3. TP-Link Tapo C320WS 92 % 1 199 Kč Zobrazit czc.cz
4. Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K Pro 91 % 1 136 Kč Zobrazit Smarty.cz
5. Solight 1D76 84 % 1 173 Kč Zobrazit Expert.cz

Typy

Špionážní kamery lze obecně rozdělit na několik základních typů.

Kamera pro skrytou montáž

Tyto kamery jsou určeny k individuální skryté montáži do již stávajících předmětů. Nikoho tak neupoutá případný nový předmět, který se v místnosti náhle objeví. Kamery lze ukrýt do hodin, na obraz, do lampičky i květin. Montáž kamery můžete provést sami, nebo se obrátit na zkušení techniky.

Špionážní kamera se záznamem

Součástí malých kamer je integrovaný rekordér. Tyto kamery jsou těmi vůbec nejoblíbenějšími. Kamery se řadí mezi all-in-one zařízení, což znamená, že jsou schopny pracovat samostatně, a nemusíte řešit složitou instalaci kabelů do jakéhokoliv nahrávacího zařízení. V mnoha případech je pak součástí kamery vlastní baterie. Kameru tak jednoduše postavíte na vhodní místo a pak už ji můžete nechat monitorovat prostor. Kameru se záznamem koupíte v mnoha provedeních. Kromě statických jsou k dostání jako přenositelné, v podobě klíčenky, budíku atd.

Skrytá kamera

Jedná se o miniaturní kameru, které se kamuflují do předmětů běžné denní potřeby. Koupit je můžete v podobě brýlí, hodinek, hodin, meteostanice i propisky.
Sledovací kamera s dlouhou výdrží – jsou vhodné pro ty, kteří potřebují delší dobu monitorovat určitou místnost. Kamera může disponovat vlastní baterií nebo ji můžete napájet prostřednictvím elektrické sítě. Mnoho kamer je z důvodu úspory energie vybaveno PIR pohybovým senzorem a spustí se až ve chvíli, kdy zaznamenají jakýkoliv pohyb. K další výbavě pak může patřit časovač nebo hlasový spínač.

Design

Moderní špionážní kamery jsou opravdu nenápadné a na trhu zastoupeny v podobách zcela běžných věcí. Koupit je můžete například jako:

 • Špionážní minikamery – jsou kamery opravdu malých rozměrů. K dostání jsou knoflíkové kamery či kamery v podobě kostky. I tato malá zařízení jsou vybavena množstvím funkcí. Nechybí noční vidění, čidlo pohybu, možnost pořizovat záznamy atd.
 • Brýle se skrytou kamerou – nedioptrické brýle jsou propracovanou špionážní technikou, která vám umožní pořídit kamerový záznam v nejvyšším utajení. Pomocí špionážních brýlí budete natáčet přesně to, co sami vidíte. Díky tomu nemusíte hlídat, kam zrovna kamera směřuje. Brýle se nejčastěji využívají při obchodních i osobních jednáních. Součástí brýlí je kromě kamery mikrofon a nahrávat můžete rovněž zvukovou stopu.
 • Špionážní propiska – propiska nabízí široké možnosti, protože tuto pomůcku využije opravdu každý. Použít jí můžete nejen jako kameru, ale díky množství funkcí ji lze využít jako fotoaparát, diktafon, flash disk i web kameru.
 • Špionážní kancelářské pomůcky – mají mnoho podob. Kameru můžete koupit v podobě black boxu, UXB flash disku, síťového adaptéru, poweranky, nabíječky atd. Vždy se jedná o běžné příslušenství, ve kterém by skrytou kameru hledal málokdo.
 • Špionážní hodinky – další příslušenství, bez kterého se neobejde detektiv, právník, agent, businessman, ale i student či kdokoliv jiný. Špionážní hodinky můžete využívat prakticky stejným způsobem jako propisku.
 • Špionážní hodiny a budíky – jsou vhodné do kanceláře, ale bez obav je můžete pořídit i domů. Hodiny ohlídají zaměstnance, chůvu, ale mohou odhalit i nevěru či cokoli jiného.

Rozlišení

U každé kamery je rozhodujícím parametrem kvalita pořízeného záznamu. Nejinak je tomu i v případě špionážních kamer. Drtivá většina kamer nabízí rozlišení v HD kvalitě. Jedná se o rozlišení 1280 x 720 px. K dostání jsou i kvalitnější kamery s rozlišením ve Full HD, tedy 1920 x 1080 px. Každá kamera by vám pak měla umožnit s pořízeným záběrem dále pracovat, díky tomu se můžete snadno vytvořit důkazný materiál, který lze používat v případě potřeby také u soudu.

Záznam

Špionážní kamery mohou pořizovat černobílý nebo barevný záznam. Dražší kamery pořizují záznam barevný, ale i kamera s černobílým záznamem má stále co nabídnout. Mnohé kamery pak umožňují podle potřeby přepínat mezi oběma režimy.

 • Černobílý záznam – kamera s možností pořídit černobílý záznam nese označení B/W a je schopna pořídit kvalitní záznam i za zhoršených světelných podmínek.
 • Barevný záznam – díky barevnému záznamu se budete lépe orientovat v čase.

Zorný úhel

Určuje možnou šířku záběru, kterou kamera zvládne pořídit. Většina špionážních kamer pracuje se zorným úhlem v rozmezí 65 – 160 °. Zorný úhel je parametr, který z velké části určuje samotná podoba špionážní kamery. Menší zorný úhel bude mít propiska nebo hodinky. Zde si musíte vystačit s úhlem do 80°. Naopak větší úhel nabízí například kamera s podobou hodin nebo špionážních minikamer.

Světelná citlivost

Je parametr, který vás informuje o možnosti kamery pořizovat dostatečně kvalitní záznam i při horších světelných podmínek. Světelná citlivost je udávána v lx a platí, že čím je hodnota lx nižší, tím kvalitnější bude i záznam pořízený za šera nebo za tmy. V běžně osvětlené místnosti je světelná citlivost asi 100 lx.

Paměť

Špionážní kamery zpravidla podporují SD nebo micro SD karty. Díky tomu velikost paměti dle potřeby zvětšíte a pořízený záznam můžete dle libosti přenášet do dalších zařízení. Stačí pouze zvolit kartu s požadovanou kapacitou.

Napájení

Zvolit můžete i způsob napájení. Kromě dobíjecích akumulátorů můžete využívat elektrickou síť nebo klasické baterie.

 • Elektrická síť – využít ji můžete v případě stacionárních kamer.
 • Akumulátor – má podobu Li-Pol nebo Li-Ion baterie. Kvalitnější jsou kamery s Li-Ion akumutátorem, u kterých však musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.
 • Klasické baterie – obvykle se jedná o bateriové články AAA.

Funkce

Mnohé funkce špionážních kamer byly již zmíněny. Kromě nich však můžete využívat i něco navíc.

 • Detekce pohybu – kamera se sepne až ve chvíli, kdy zaznamená pohyb. Díky tomu budete šetřit energii.
 • Hlasový spínač – v tomto případě se kamera zapne, při detekci jakéhokoliv hluku.
 • Časovač – začátek nahrávání můžete nastavit pomocí časovače.
 • Mikrofon – díky zabudovanému mikrofonu budete snímat obraz i zvuk.
 • Noční přísvit – kamera je díky červenému přísvitu schopná pořizovat kvalitnější záznamy za tmy.
 • Dálkový ovladač – umožní vám kameru ovládat na dálku. Většina kamer podporuje WiFi přenos a k ovládání můžete použít i mobilní telefon nebo jiné zařízení.
 • Označování záznamu – záznam může být označen časem či jinak. Označení vám pomůže s orientací záznamu.
 • Přepisování nahrávek – po naplnění kapacity paměti bude kamera přepisovat staré záznamy.

Značka

Špionážní kamery jsou na trhu zastoupeny poměrně velkým množstvím výrobců. Kvalitní a spolehlivé přístroje koupíte například od Hinsat, SpyTech, Aishine, Longse, ISONIC, Zetta, Secutek, Esonic a dalších.

Cena

Špionážní kamera je malá, ale nabízí stejné funkce jako větší bezpečnostní kamera. Cenu určuje nejen podoba, ale zejména funkce a možnosti mini kamery. Nejméně náročným mohou stačit kamery s cenou do 2 000 Kč. Vystačit si musíte s nižší kvalitou záznamu i minimem funkcí. Mnohem více nabídne kamera s cenou do 5 000 Kč. Zde již můžete vybírat mezi různým provedením a k dispozici budete mít funkce jako detektor pohybu, WiFI a další. Ještě více nabídne kamera s cenou do 10 000 Kč a ti nejnáročnější mohou koupit kameru s ještě vyšší pořizovací cenou.

Porovnat ceny kamer

Otázky a odpovědi

Jaké další zařízení spadá mezi špionážní kamery?

Mezi špionážní kamery lze zařadit i fotopasti, které jsou určeny k pořizování fotografií ve venkovním prostředí. Narazit na ně můžete zpravidla v lese nebo jinde v přírodě. Tyto kamery jsou mnohem větší a umístit je můžete na strom nebo jakýkoliv jiný pevný bod. Jejich součástí je pohybové čidlo, a kamera je schopna pořizovat velké množství fotografií. V případě těchto kamer se klade velký důraz na odolnost. Za špionážní kameru lze však označit i běžnou dětskou chůvičku.

Jaký je rozdíl mezi přenosnou a statickou kamerou?

Statické kamery jsou přístroje, které vyžadují pevnou instalaci. Umístit je můžete na vhodné místo do místnosti nebo ven a k jejímu napájení zpravidla slouží kabel. Přenosné kamery můžete nosit na sobě nebo u sebe kamkoliv budete potřebovat.

Je používání špionážních kamer legální?

Pro někoho je špionážní kamera zařízení určené ke špehování, které je z právního hlediska nedovolené. Jiní však pomocí špionážní kamery chrání své dobré jméno či majetek. Proto tato zařízení budou pravděpodobně vždy vyvolávat rozporuplné reakce. Používání špionážních kamer je legální v případě, kdy ji budete používat na správném místě. Kameru nesmíte umístit do koupelny, na toaletu, ale neměla by být ani v prostoru ložnice nebo v místě, které je určeno k přespání personálu nebo hostů.

Závěr

Špionážní kamera patří mezi špionážní techniku, která se používá nejen ve firmách, ale často i k privátním účelům. Špionážní kamera dokáže odhalit nepoctivé zaměstnance a partnery. Využívají ji kriminalisté, právníci i businessmani. V domácnosti ji využijete k ochraně nejmenších dětí, ale ohlídáte i praktiky chůvy nebo osoby pečující o vaše blízké. Špionážní kameru vybírejte s ohledem na způsob, kterým ji budete používat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.spyobchod.cz, www.spyshop24.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo