Robotické vysavače Xiaomi

Přestože se na trhu vyskytuje mnoho značek, robotické vysavače Xiaomi mají rozhodně co nabídnout. Jsou vhodné na rychlý úklid bez zbytečné námahy. Hodí se do každé domácnosti a na první pohled vždy zaujmou moderním elegantním designem a čistými liniemi.

Všechny vysavače Xiaomi

Potěší užitečné a velmi pokročilé funkce, s jejichž pomocí se dá uspořit hodně času i energie, kterou by bylo jinak nutné vynaložit s klasickým vysavačem. Nabízí inteligentní způsob vysávání, možnost ovládání chytrým telefonem a skvělý poměr cena/výkon/kvalita.

Jaké typy vysavačů můžete pořídit?

Nabídka je bohatá, protože můžete vybírat robotické vysavače na všechny druhy podlah, na koberce, na tvrdé podlahy, na lino, na dřevěné podlahy, na plovoucí podlahy, ale také s mopem či robotické vysavače na zvířecí chlupy.

Ve většině případů jsou vždy kombinované a vhodné na více druhů podlah. Hravě tak můžete vysávat i vytírat, navíc si na své přijdou i majitelé domácích mazlíčků.

Vlastnosti robotických vysavačů Xiaomi

Robotické vysavače Xiaomi jsou předurčeny na suchý úklid pro všechny typy podlah, včetně koberců. Díky vysoce kvalitním laserovým senzorům se perfektně orientuje v jakémkoliv prostoru. Vyšší modelové řady dostaly do výbavy technologii LIDAR, která zajišťuje špičkovou navigaci.

Na spodní straně přístroje jsou senzory bránící vysavači v pádu ze schodů. Stejné senzory pak zajistí, že robot při úklidu bez problémů detekuje jakoukoliv překážku, aby do ní nenarazil.

Je dobré zmínit, že robotický vysavač Xiaomi je multifunkční a hlavně tichý pomocník, s jehož pomocí mopujete i vysáváte. Mopovací stěrky i nádržka na vodu zajistí, že zvládne dvojí úklid najednou.

Aplikace Mi Home

Ovládání prostřednictvím aplikace Mi Home značně usnadní používání robotických vysavačů Xiaomi ve smartphone. S touto aplikací se dá hravě a přehledně sledovat kudy se pohybuje, jak je na tom jeho baterie, ale také lze sdílet přístup k veškerým ovládacím prvkům s ostatními členy domácnosti.

Díky aplikaci je možné každý úklid naplánovat na nejlépe vyhovující dobu či zvolit optimální sací výkon. Jednoduchý příkaz odešle robotický vysavač na vybrané místo nebo do konkrétní místnosti. Aplikace je určena jak pomocí Google Play, tak v Apple AppStore.

Laserový navigační systém LDS

Jakmile mají robotické vysavače na vrchní části těla takový kulatý výstupek, jedná se nejspíš o model disponující laserovým navigačním systémem, který rychle a jednoduše naskenuje každou jednotlivou místnost a bez problémů se v ní poté dokáže na chlup přesně orientovat.

Tento systém pracuje na principu laserových paprsků, které vysílá do prostoru a následně zachytává jejich odrazy. Tuto akci je schopen provést několikrát během sekundy. Hravě si tam zmapuje celou místnost, zjistí, kde se aktuálně nachází, jaké překážky jej čekají atd.

Může se tak vyhnout všem překážkám, naskenovat si mapu domácnosti a utvořit virtuální zdi. Vše se dá hravě nastavit pomocí aplikace.

Další zajímavé vlastnosti

Vlastností mají robotické vysavače Xiaomi hodně a rozhodně nám díky tomu ušetří spoustu práce. Velkým plusem je antibakteriální provedení, ale i automatické dobíjení, když se vysavač v případě nedostatku energie sám vrátí do své nabíjecí stanice a po dobití se vrátí zpět na stejné místo, kde předtím svou práci přerušil.

Dostatečně objemná nádoba na nečistoty také není k zahození. Skvělé jsou senzory proti pádu ze schodů i nárazům do zdi, automatické vysypávání sběrné nádoby i možnost využít k ovládání robota aplikaci.

Značka Xiaomi

Jedná se o čínskou společnost, která na počátku vstoupila na trh s chytrými telefony. Kromě toho vyvíjí také aplikace a elektroniku. První smartphone, který byl pod touto značkou na našem trhu prodáván se objevil v srpnu 2011.

Od té doby se jejich sortiment rozrostl o nabídku spotřební elektroniky. To na čem si značka Xiaomi dává záležet je kvalita a pokud možno co nejpřijatelnější cenu. V současnosti zaměstnává přes 3 000 zaměstnanců, přičemž hodnota samotné společnosti je odhadnuta na cca 10 miliard dolarů. V roce 2014 dokonce skončila na třetím místě mezi výrobci chytrých telefonů, tedy hned za společnostmi Apple a Samsung.

Samotná společnost vznikla 6. června 2010 a na jejím založení se podílelo hned 7 lidí (Lej Ťün, Lin Pin, Li Wan-čchiang, Chung Feng, Wang Čchuan, Čou Kuang-pching, Liou Te, Chuang Ťiang-ťi). Zakladatel Lej Ťün dokázal vytvořit tým špičkových odborníků z mnoha různých koutů. Patřili mezi ně i pracovníci, kteří dříve pracovali pro Motorolu nebo Microsoft.

V srpnu se firma vytasila s vlastním uživatelským systémem MIUI, který se inspiroval Androidem a byl to tak první počin, kterým se tato společnost představila. Ještě ten stejný měsíc dorazil na trh první telefon Mi1 a o rok později pak přišlo Mi2.

Září 2013 se neslo v duchu Mi3, přičemž na konci měsíce byl otevřen maloobchod v Pekingu. V říjnu se stala pátou nejpoužívanější značkou pro smartphone v rámci Číny.  První kvartál roku 2014 zaznamenalo Xiaomi velký úspěch v podobě 11 milionů kusů prodaných telefonů. Je dobré zmínit, že 97 % z nich se prodalo přímo v Číně.

Od tohoto roku společnost stále roste a zájem o mobilní telefony Xiaomi neopadl ani v době, kdy byl zaznamenán z obecného hlediska pokles poptávky po tomto sortimentu, a to i v tzv. covidovém roce, který připadá na rok 2020.

Značka Xiaomi působí v mnoha zemích světa, ovšem v Řecku, Španělsku, Bělorusku i na Ukrajině se řadí mezi TOP výrobce a v dáli za sebou nechává značky jako Huawei, Samsung nebo Apple. Třeba v Indii je nejprodávanější v kategorii smartphone a 99 % produkce se vyrábí přímo tam. Co se týká Česka, tady je na čtvrté příčce v žebříčku. Před Xiaomi je jen Samsung, Huawei a Apple.

Robotické vysavače Xiaomi můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Expert.cz, Roboticke-vysavace.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (91 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo