Ubrousky do sušičky

Vyprané a voňavé prádlo potěší snad každého. Není však samozřejmostí, že prádlo, které budete skládat do skříně, vás oslní svojí čerstvou vůni. Problémem může být sušička na prádlo. Ta sice oblečení dokonale usuší a mnohdy i načechrá, avšak vůni mu sama od sebe dodat nedokáže. Mnohdy dokonce může prádlu přidat spíše typický nepříjemný odér novoty nebo v ní prádlo přijme jiné pachy. Tento problém vám však pomohou vyřešit různé vůně, které můžete do sušičky přidávat. Jednou z nich jsou i vonné ubrousky do sušičky.

Koupit vonné ubrousky není nijak složité. Toto zboží najdete snad v každé větší drogerii nebo supermarketu. Vybírat můžete mezi zbožím několika výrobců. Při výběru konkrétních ubrousků byste měli věnovat pozornost složení ubrousků. Některé mohou být více parfemované, což může vadit dětem i osobám s citlivou pokožkou.

Ubrousky můžete vybírat i s ohledem na vaše oblíbené aroma, některé ubrousky vám mohou nabídnout i nějaký efekt navíc. Pomocí ubrousků se můžete zbavit statické elektřiny nebo si užijete příjemný pocit z dokonale hebkého prádla. Při nákupu si rovněž ověřte, zda je možné ubrousky používat s každým druhem prádla. Nakonec vás bude zajímat pouze velikost balení a pořizovací cena.

Porovnat ceny ubrousků

Typy

Do sušičky prádla můžete přidávat několik podob vůní. Některé jsou jednorázové, což je právě vlastnost ubrousků, jiné však můžete používat opakovaně do dobu několika cyklů. Konkrétní vůni tak můžete vybírat také s ohledem na ekologii a výdrž.

  • Ubrousky – výhodou vonných ubrousků je velmi dobrá dostupnost. Ubrousky jsou však jednorázové a jejich používání tak není plně ekologické.
  • Tekuté vůně – oblíbené jsou tekuté vůně, které potěší svojí delší výdrží i možností automatického dávkování. Tekuté prostředky vám navíc umožňují nastavovat intenzitu. Při výběru konkrétní vůně však budete velmi často limitování konkrétní značkou sušičky.
  • Éterické oleje – několik kapek oleje můžete nakapat na míček do myčky vyrobený z vlny. Pomocí míčku zkrátíte dobu sušení, po vyjmutí z pračky bude prádlo nejen krásně načechrané, ale i voňavé. Éterické oleje však nejsou vždy vhodné u osob s citlivou pokožkou a nevýhodou může být i jejich horší dostupnost.
  • Vonné sáčky – novinkou jsou vonné sáčky, které využijete při sušení prádla v sušičce, ale vložit je můžete i do skříně, šuplíku s prádlem či sportovní tašky. V sušičce lze sáček používat opakovaně, vydržet by měl několik sušících cyklů. Mimo sušičku je udávaná doba použití cca 40 dní.

Vůně

Ubrousky do sušičky mohou vonět jako luční kvítí, moře, hor či růže. Pro jiné bude atraktivnější vůně levandule, citrusů nebo třeba kokosu. Konkrétní ubrousky byste však neměli vybírat pouze podle druhu vůně, ale přihlédnout byste měli i k její intenzitě. Pokud si nebudete u tohoto parametru jistí, můžete přihlédnout k uživatelským recenzím.

Složení

Ubrousek na prádlo by vám měl vyhovovat svým složením. V obchodech najdete ubrousky s přírodním, chemickým i kombinovaným složením. Nejlepší volbou jsou pochopitelně ubrousky s přírodním složením, které nebudou dráždit ani citlivou pokožku. Za tyto ubrousky si však budete muset připlatit.

Nejlevnější a nejméně vhodné jsou naopak ubrousky se 100% chemickým složením. Kompromisem jsou ubrousky obsahující přírodní i chemické látky.

Značka

Ubrousky do sušičky nabízí několik výrobců. Známé jsou ubrousky značek Lenor, Coccolino, Meliconi, Unilever nebo Electrolux.

Cena

Pořizovací cena určuje kvalitu ubrousků. Dražší ubrousky obsahují více přírodních látek a jsou bezpečné pro každý typ tkanin. Levnější ubrousky naopak obsahují více chemických látek, což může některé citlivé tkaniny oslabovat, nebo prádlo nepříjemně zdrsnit. Proto se při výběru nezaměřujte pouze na pořizovací cenu, ale myslete i na co nejefektivnější použití ubrousků.

S cenou souvisí i velikost balení. Pokud chcete ubrousky nejprve vyzkoušet, nebo hledáte tu nejpříjemnější vůni, bude lepší sáhnout po menším balení, které vyjde na cca 40 – 50 Kč. Za velké balení pak můžete zaplatit okolo 200 Kč.

Porovnat ceny ubrousků

Otázky a odpovědi

Lze do sušičky přidávat aviváž na prádlo?

Používání aviváže je naprosto nevhodné. Pokud budete aviváž přidávat, riskujete poškození sušičky, aviváž poměrně rychle zanese čidla, filtry i jiné části sušičky. Oprava takto zničeného spotřebiče nebude nijak levná a v nejhorším případě budete dokonce muset poškozenou sušičku vyměnit za jinou. Používání aviváže nedoporučuje žádný výrobce sušiček.

Co navíc mohou vonné ubrousky nabídnout?

I vonné ubrousky mohou mít nějaké funkce navíc. Některé vás mohou zbavit statické elektřiny, což vám usnadní žehlení. Jiné dokáží prádlo zjemnit. Některé ubrousky můžete používat s každým typem prádla, jiné jsou bezpečné pouze pro určité tkaniny.

Je možné ubrousky do sušičky vyrobit?

Ubrousky do sušičky si můžete velmi snadno vyrobit i doma. Díky tomu budete šetřit nejen vaši peněženku, ale i přírodu. Podomácku vyrobené ubrousky pak budete moci používat opakovaně. Na internetu najdete různé návody, které vám s výrobou pomohou. Potřebovat budete pouze několik věcí, základem je bavlněná látka a vhodná vůně.

Závěr

Koupit ubrousky do sušičky není žádná věda. Na trhu jsou běžně dostupné v několika vůních. Právě vůně a složení by měla být při výběru konkrétních ubrousků tím nejdůležitějším kritériem. Některé dražší ubrousky pak mohou nabídnout i nějakou funkci navíc. Před použitím ubrousků si rovněž nejprve ověřte, pro jaký typ prádla je ubrousek určen. Někdy se nedoporučuje ubrousek používat při sušení dětského nebo spodního prádla.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Ubrousky jsou do sušičky nejlepší, fakt to prádlo úžasně provoní, mnohem lépe než přípravky, které jsem používala dřív. Pokud jde o značku, tu moc neřeším, prostě beru to, co je aktuálně v akci, nebo co mi doporučí ostatní, že už mají vyzkoušené.

  2. Momentálně zkouším ubrousky do sušičky od Lenoru a jsou úžasné. To je tak nádherná vůně, kam se hrabou všechny možné produkty.

Přidat komentář

Recenzer
Logo