Virtuální baterie

Virtuální baterie je takové malé „skladiště“ pro elektřinu, kterou si vyrobíme prostřednictvím fotovoltaické elektrárny. Výhodou je, že s virtuální baterií není nutné mít jakýkoliv fyzický akumulátor, který je vcelku velkou a zbytečnou investicí, jelikož je plnohodnotnou náhradou.

Díky tomu, že vám může daleko rychleji vrátit investice, kterou jste celkově vložili do samotné solární elektrárny. V podstatě to pro vás bude úschovna přebytečné elektřiny přímo v rámci distribuční sítě a vy si jí pak bez problémů můžete spotřebovat až později.

Celé je to vlastně hodně jednoduché. Solární elektrárna vyrobí elektrickou energie, která v první řadě putuje do všech domácích spotřebičů, dále na ohřev vody v bojleru a v mnoha případech do fyzické baterie.

Jenže ve chvíli, kdy je klasický akumulátor plně nabitý a voda v bojleru ohřátá naplno, nemá energie už kam putovat a odchází do sítě, kde jí ale už nevyužijete a zbytečně tak můžete přijít cca až o 30 % vyrobené elektřiny.

Tomu zamezíte díky virtuální baterii, protože se do ní dá uložit všechny nespotřebovaná elektřina. Výhodou je i fakt, že stav virtuální baterie je možné sledovat online. Když dojde ke zvýšení spotřeby energie, využijte v první řadě elektřinu, kterou jste si předtím uložili do virtuální baterie. Jediné, co vás to bude stát, budou distribuční poplatky.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroj: www.eon.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (42 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo