Parní žehličky na vlasy

Účes můžete upravovat pomocí různých přístrojů. Mezi ty oblíbené patří i žehličky na vlasy. Žehlička na vlasy je k dostání v několika podobách. Někomu postačí klasická, jiný si raději připlatí za ionizační nebo parní žehličku.

Parní žehličky jsou k vlasům mnohem šetrnější a poradí si i se silnými, nepoddajnými nebo kudrnatými vlasy. Parní žehlička narovná všechny typy vlasů snadno a bez většího zatěžování. Pára při úpravě minimalizuje teplotní šok a žehlení rovněž urychlí.

Parní žehličku byste měli vybírat podle několika základních parametrů. Nejdůležitější je vybrat správný typ povrchu. U moderních žehliček se budete rozhodovat mezi turmalínem a keramikou. Zvážit byste měli i rozměry žehličky. Parní žehlička je napájena elektřinou, proto se zaměřte i na délku a možnosti přívodního kabelu. Parní žehličku můžete vybírat i podle jednotlivých funkcí. Důležité je vybírat mezi modely předních výrobců, u kterých máte zajištěnou kvalitu a bezpečné používání.

Porovnat ceny žehliček

Nejlepší parní žehličky na vlasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Loréal SteamPod 3.0 99 % 5 595 Kč Zobrazit Krasa.cz
2. BaByliss Pro Ultrasonic Cool Mist BAB2191SEPE 97 % 2 196 Kč Zobrazit Alza.cz
3. ETA Fenité 3337 93 % 999 Kč Zobrazit Expert.cz
4. Remington S 1005 88 % 753 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Sencor SHI 5200 81 % 567 Kč Zobrazit 4home.cz
6. Bellissima Imetec 11632 78 % 1 599 Kč Zobrazit Notino.cz

Typ

Žehličky na vlasy se liší svým tvarem. Každý tvar je vhodný k vytvoření trochu jiného účesu.

 • Zaoblená – tyto žehličky dnes nahradily starší ploché provedení. Zaoblenou žehličku můžete koupit jako klasickou i cestovní. Zaoblená žehlička vlasy narovná, ale použít ji můžete i k výrobě vln. Mnohé žehličky mohou dokonce nahradit běžnou kulmu. Chce to pouze trochu cviku.
 • Krepovací – jedná se speciální žehličku, která na vlasech vykouzlí působivý efekt. Krepovačka je vhodná k vytvoření většího objemu i trendy účesů tvořených jemnými vlnkami.
 • Kartáč – poslední možností je žehlící kartáč, s jehož pomocí budou vaše vlasy vypadat velmi přirozeně.

Materiál žehlící plochy

O kvalitě žehličky a komfortním použití rozhoduje materiál žehlicí plochy. Moderní žehličky nejčastěji nabízí keramickou nebo turmalínovou žehlící plochu. Kromě těchto materiálů však můžete i na jiné materiály. Jednotlivé materiály mají své specifické vlastnosti, proto je dobré vědět, co konkrétně vám mohou nabídnout.

 • Keramika – výhodou keramiky je rovnoměrný ohřev, díky kterým nebude docházet k případnému pálení vlasů. Keramika je materiál, který se rychle ohřeje, a použít ji můžete na všechny typy vlasů. Keramický povrch je nejvhodnější pro jemné vlasy.
 • Turmalín – turmalín je materiál, který dokáže zmírnit elektrizování vlasů. Turmalín zároveň dodává vlasům hebkost a lesk. Koupit můžete žehličku s turmalínovým povrchem, častá je však kombinace turmalínu a jiného materiálu.
 • Titan – žehličky se vyznačují velkou odolností a vysokou pořizovací cenou. Tento materiál je tak nejvhodnější při profesionálním využívání. Profesionálové ocení rychlé ohřívání či funkci ionizace.
 • Teflon – je další šetrný materiál, který vlasy chrání před teplem.
 • Kombinace – velmi kvalitní jsou žehličky, které jsou vyrobeny v kombinaci několika materiálu. Tyto žehličky kombinují výhody různých materiálů.

Velikost žehlící plochy

Parní žehličky se liší svojí velikostí a tím i velikostí žehlící plochy. Malé přístroje jsou známé jako cestovní žehličky a jsou vhodnější pro žehlení kratších vlasů. Pokud budete žehličku používat pravidelně, měli byste raději šáhnout po přístrojích s větší žehlící plochou.

 • Cestovní žehlička – součástí těchto žehliček jsou úzká ramena se šířkou destiček cca 2,5 cm. Malou žehličkou vyžehlíte vlasy každé délky, avšak k úpravě budete potřebovat více času.
 • Klasická žehlička – využívají širší ramena a jsou ideální při úpravě delších nebo dlouhých vlasů. Širší ramena snadněji upraví nepoddajné nebo husté vlasy. Ve srovnání s cestovní žehličkou je úprava vlasů rychlejší.

Příkon

U každého elektrického přístroje je jedním z hlavních parametrů příkon. V případě parních žehliček se příkon pohybuje v rozmezí 30 – 160 W. Příkon je parametr, který souvisí s časem, který žehlička potřebuje ke svému nahřátí. Pakliže budete mít úpravu vlasů rychle za sebou, volte žehličku s vyšším příkonem.

Teplota

Parní i klasické žehličky na vlasy by měly umožnit nastavit teplotu žehlících ploch. Díky tomu jsou bezpečné pro různé typy a podoby vlasů. Pokud budete vlasy žehlit při vysoké teplotě, můžete je velmi snadno poškodit. Nejběžnější teplotní rozmezí se pohybuje od 100 do 230°C.

 • 100 – 160°C – tato teplota je vhodná při úpravě jemných vlasů
 • 180 – 200°C – tato teplota bude vyhovovat normálnímu typu vlasů
 • 190 a více °C – vysoká teplota zkrotí husté a nepoddajné vlasy

Přívodní kabel

S komfortem používání souvisí i délka přívodního kabelu. Žehličky bývají zpravidla vybaveny kabelem s délkou od 1,5 do 2 metrů. Výhodou je, pokud je kabel umístěn na otočném kloubu. Otočný kabel usnadní manipulaci s žehličkou.

Funkce

Parní žehličky nabízí také několik funkcí navíc. Vše se odvíjí od pořizovací ceny.

 • Displej – na displeji se budou zobrazovat všechny důležité údaje související s provozem. Pokud koupíte žehličku bez displeje, měli byste mít o provozu přehled alespoň díky světelné diodě.
 • Okamžité nahřátí – praktická funkce, kterou uvítáte kdykoliv budete mít na úpravu vlasů málo času.
 • Regulace teploty – díky regulaci teploty můžete žehličku bez obav použít na různé typy vlasů.
 • Antistatický povrch – vytvoří uhlazený účes a zkrotí nepoddajné vlasy.
 • Ionizace – velmi žádaná je funkce ionizace, která zabrání vznikání statické elektřiny.
 • Uzamknutí – žehlička může umožnit uzamknout nastavenou teplotu. Budete mít jistotu, že žehličku omylem při používání nepřenastavíte.
 • Hřeben – zatahovací hřeben pomůže vlasy rozčesávat.
 • Automatické vypínání – funkce, která žehličku vypne po nějaké době nečinnosti.

Značka

Parní žehlička musí být především bezpečná. O kvalitě každého jednoho přístroje rozhoduje výrobce. Mezi ty přední patří žehličky BaByliss a Remington. Oblíbené jsou i parní žehličky L’Oréal, Sencor, ETA, Concept, Rohnson nebo třeba Tristar.

Cena

Parní žehličky nabízí několik benefitů, čemuž odpovídá i jejich vyšší pořizovací cena. Zatímco základní klasickou žehličku můžete koupit za cenu okolo 150 Kč, základní parní žehlička stojí cca 500 Kč. Mnohem lepší vlastnosti nabídnou parní žehličky s cenou okolo 1 000 Kč. Cena těchto přístrojů však může vyšplhat nad 7 000 Kč.

Porovnat ceny žehliček

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody parních žehliček?

Parní žehličky si poradí i se silnými nebo kudrnatými vlasy, které mohou být pro klasickou žehličku na vlasy velkou překážkou. Parní žehlička žehlí vlasy pomocí páry, díky tomu se žehlení urychlí a teplotní šok minimalizuje.

Při používání žehličky se tak nemusíte obávat poškození vlasů. Parní žehličku se navíc doporučuje používat v kombinaci s přípravky obsahující prokeratin. Vlasový výživa je za pomoci páry dopravena do hloubky vlákna. Vaše vlasy budou po použití parní žehličky zdravé a lesklé.

Je možné používat parní žehličku na všechny typy vlasů?

Parní žehličky jsou vhodné v případě silných a kudrnatých či jiných nepoddajných vlasů. Pomocí páry zacelíte konečky a vyhnete se jejich nevzhlednému třepení. Díky páře bude výsledný účes vypadat přirozeně a voda zároveň zabrání vysoušení vlasů. Přes všechny tyto bonusy se parní žehličku nedoporučuje používat pro úpravu jemných vlasů.

Jaké další technologie mohou žehličky na vlasy využívat?

Koupit můžete žehličku vyzařující infračervené teplo. Také tyto žehličky jsou k vlasům šetrnější. Infračervené teplo stejně jako pára proniká hluboko do vlasů. Díky tomu nezůstává teplo pouze na povrchu a vlasy se při úpravě tolik nepoškodí. Žehlička s infračerveným světlem vlasy nevysušuje, ale ochrání je před dehydratací a zanechá je vláčné a hebké.

Závěr

Koupit parní žehličku na vlasy není nijak složité. Tyto přístroje najdete ve specializovaných prodejnách a k dostání jsou na internetových obchodech. Nákupem žehličky to však nekončí, vědět musíte i to, jak správně byste měli žehličku používat. Velmi důležité je narovnávat dokonale suché vlasy.

Žehlení vlhkých nebo dokonce mokrých vlasů může vést k jejich nenávratnému poškození. Stejně tak je třeba vlasy před žehlením dokonale rozčesat a vhodné je jejich ošetření přípravkem, který je ochrání před teplem.

Naopak žehlit byste neměli vlasy ošetřené lakem nebo tužidlem. Tyto přípravky se mohou do vlasů zapéct a budete je velmi složitě vyčesávat. Poté na žehličce nastavte potřebnou teplotu s ohledem na typ vlasů a po zahřátí vkládejte mezi žehlící plochy tenké prameny vlasů. Každý pramínek je třeba žehlit od hlavy ke konečkům. Žehličku na vlasy se nedoporučuje používat každý den. Svoje vlasy byste měli nechat pravidelně odpočívat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.alza.cz, www.mall.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Parní žehličku na vlasy jsem poprvé viděla u kamarádky a byla jsem nadšená, co všechno umí a jaké krásné vlasy po ní jsou. Neodolala jsem a hned jsem si objednala Concept VZ6010, abych měla svou vlastní a mohla si upravovat vlasy podle potřeby. Je naprosto úžasná, používám jí pravidelně a už bych jí za nic na světě nevyměnila, rozhodně za sebe mohu doporučit, budete nadšené.

Přidat komentář

Recenzer
Logo