Krepovačky na vlasy

Krepovačka známá i jako krepovací kleště na vlasy patří mezi jednoduché přístroje, které vám poslouží při rychlé změně účesu. Využít ji můžete k oživení nebo změně svého vzhledu, a to pomocí vhodně zvolené teplotě pracovních ploch.

Krepování vlasů musí být bezpečné předtím, než krepovačku koupíte, měli byste se s touto pomůckou minimálně seznámit. Nevhodně zvolená krepovačka a vysoká teplota totiž mohou vaše vlasy nenávratně poškodit. Jestliže však vyberete správně, můžete krepovačkou čas od času upravit i velmi jemné dětské vlasy.

Výběr krepovačky závisí především na typu vašich vlasů. Od nich se odvíjí povrch pracovních ploch i provozní teplota. Tyto parametry jsou při výběru vůbec těmi nejzásadnějšími. Z uživatelského hlediska vás mohou zajímat i přídavné funkce, které však ovlivní pořizovací cenu nástroje.

Porovnat ceny krepovaček

Nejlepší krepovačky na vlasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Sencor SHI 6300 100 % 645 Kč Zobrazit 4home.cz
2. BaByliss Pro 2512 94 % 1 299 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Remington S 3580 93 % 819 Kč Zobrazit Notino.cz
4. Valera Silhouette 647.02 93 % 1 499 Kč Zobrazit Allegro.cz
5. BaByliss Pro 2151 88 % 635 Kč Zobrazit Alza.cz
6. Orava ZV-205 78 % 486 Kč Zobrazit 4home.cz

Typy

Před výběrem se zaměřte i na to, jak často a kde budete krepovací kleště používat. Od četnosti používání se odvíjí pořizovací cena i samotná podoba krepovačky. Ti, kteří si krepovačku využijí spíše sporadicky, si vystačí s levnějším přístrojem a vybírat mohou i mezi menšími cestovními modely. Jestliže budete účet upravovat pravidelně, budete potřebovat dražší a co možná nejšetrnější krepovačku běžné velikosti.

 • Klasické krepovačky na vlasy – jsou přístroje standardní velikosti, ideální pro pravidelnou úpravu vlasů. Výhodou dražších modelů jsou převážně různé funkce, které vám používání usnadní. Klasickou velikost najdete ve všech cenových relacích, levné přístroje jsou však doplněny o méně šetrný materiál pracovní plochy.
 • Cestovní krepovačky na vlasy – menší provedení je ideální na cesty, ale postačí i těm, kteří si budou vlasy upravovat pouze výjimečně. Cestovní krepovačky nejsou ideální na krepování vlasů po celé délce. Zejména krepování dlouhých vlasů malou krepovačkou zabere mnoho času. Použít ji však můžete k oživení účesu například při krepování několika pramenů. Je vhodná i ke zvětšení objemu vlasů.

Teplota

Krepovačky pracují při různých teplotách. Nastavení správné teploty je pro bezpečné používání naprosto zásadní. To, jakou teplotou můžete vlasy upravovat, závisí na typu vlasů. Jemné vlasy můžete při vysoké teplotě spálit, husté a nepoddajné vlasy naopak vyžadují mnohem vyšší teplotu. Kvalitní krepovačky umožní teplotu v určitém rozsahu nastavit a použít je můžete na každý typ vlasů.

 • 120°C – je teplota, kterou můžete upravovat velmi jemné, poškozené nebo barvené vlasy.
 • 140°C – teplota, při které lze upravovat normální nepoškozené vlasy.
 • 160°C – vyšší teplotu budete muset nastavit během úpravy hustých vlasů.
 • 180 – 230°C – nejvyšší teplotu použijete při zkrocení nepoddajných a kudrnatých vlasů.

Materiál

Materiál nahřívacích ploch je velmi důležitý z hlediska bezpečného používání. V současné době najdete velice šetrné přístroje, ale bohužel stále můžete narazit na krepovačky s kovovou pracovní plochou. Tyto přístroje jsou při péči o vlasy naprosto nevhodné. Naopak šetrným materiálem je keramika, turmalín nebo kombinace těchto materiálů.

 • Keramika – keramický povrch bývá součástí levnějších klasických i cestovních krepovaček. Keramika vyniká rovnoměrným rozprostřením tepla po celé pracovní ploše. Tento materiál je šetrný a vhodný pro zdravé přírodní vlasy. Naopak se nedoporučuje v souvislosti s poškozenými nebo barvenými vlasy.
 • Turmalín – je kvalitnější a běžný u dražších krepovaček. Turmalín vede teplo ještě lépe než keramika. Turmalín vlasy ochrání a nebude je vysušovat.
 • Turmalín/keramika – velmi častá je i kombinace obou materiálů. Kombinaci můžete použít na poškozené a krepaté vlasy. Kombinace materiálů zajišťuje výhody obou materiálů a je ideální zejména při péči o velmi jemné vlasy.
 • Titan/turmalín – nejdražší profesionální přístroje nabízí tuto kombinaci materiálů. Výhodou je šetrné používání a velmi rychlé nahřátí. Vlasy upravíte rychle s minimální nahřívací dobou, největší předností těchto materiálů je tedy šetrnost.

Velikost

Nahřívací destičky se liší svojí velikostí. Jak již bylo řečeno, koupit můžete klasickou i mini krepovačku, ale kromě délky jsou na trhu přístroje s odlišnou šířkou. Velikost destiček ovlivňuje zejména dobu, kterou budete při úpravě vlasů potřebovat. Dlouhé vlasy upravíte poměrně rychle krepovačkou se šířkou okolo 6 cm. Majitelky krátkých vlasů si vystačí i s přístrojem s šířkou 3 cm.

Funkce

Poslední, čeho byste si měli při výběru krepovačky všímat jsou jednotlivé funkce.

 • Ionizace – funkce, která vlasům zanechá jemnost a lesk. Ionizace je vhodná zejména pži péči o poškozené vlasy.
 • EP technology 5.0 – proces založený na galvanickém pokovení. Krepovačky s touto technologií se vyznačují menším třením a tím i mnohem šetrnějším používáním. Samotné topné destičky jsou pak tvrdé a velmi odolné.
 • Studená špička – je bezpečnostní prvek, který zabrání vašemu možnému spálení.
 • Nastavení teploty – většina krepovaček umožňuje nastavit teplotu v rozsahu 100 – 230°C.
 • Ergonomická rukojeť – tvar rukojeti je ergonomický, krepovačka se vám bude dobře držet a v ruce nebude klouzat. Ergonomická rukojeť je ideální zejména u profesionálních přístrojů.
 • Otočný kabel – snadné používání zajistí i kabel umístěný na kloubu. Při práci můžete krepovačku dle libosti natáčet.
 • Kontrolky – o stavu krepovačky vás budou informovat kontrolky.
 • Automatické vypnutí – bezpečnostní prvek, který krepovačku po určité době nečinnosti vypne.
 • Poutko – praktický prvek, který umožní krepovačku zavěsit.
 • Příslušenství – v balení můžete najít i další příslušenství, které se vám může při úpravě vlasů hodit. Některé krepovačky umožňují měnit celé nástavce a vlasy tak můžete nejen krepovat, ale i žehlit do hladka. U mnoha krepovaček pak najdete různé sponky a skřipce.

Značka

Krepovačky nejsou na trhu zastoupeny v příliš velkém počtu. Mezi nejkvalitnější výrobce patří značka Remington a Babyliss. Tito výrobci jsou na trhu v největším zastoupení a nabízí šetrné krepovačky ve všech cenových kategoriích. Z dalších výrobců je nutné jmenovat krepovačky Rowenta, Valera, CERA nebo Sencor.

Cena

Pořizovací cena krepovačky je docela příznivá. Ty nejlevnější přístroje lze koupit za cenu nižší než 500 Kč. Vystačit si však musíte s menší cestovní verzí a využívat nebudete moci prakticky žádné funkce. Tyto modely jsou tak vhodné pro občasnou úpravu zdravých vlasů.

Větší možnosti budete mít díky krepovačkám s cenou od 500 – 1 000 Kč. Zde již koupíte kvalitnější cestovní k běžně velké krepovačky se základními funkcemi. Zpravidla nechybí oblíbená ionizace. Krepovačky s cenou od 1 – 2 500 Kč mají vysoce šetrné pracovní plochy a disponují prakticky všemi funkcemi. Ideální jsou pro pravidelné používání, ale k vidění jsou i v profesionálních salonech.

Porovnat ceny krepovaček

Otázky a odpovědi

Co je ionizace?

Ionizace je funkce, která je běžná u všech pomůcek určených k úpravě vlasů. Při používání těchto přístrojů vznikají kladné elektrony, které mohou vlasy vysušit a způsobují i jejich elektrizování. Díky ionizaci vznikají záporně nabité částice, které vlasy neutralizují a brání je před poškozením. Díky ionizaci budou vlasy jemné a lesklé. Ionizace je funkce vhodná pro každého, ale doporučuje se zejména u lámavých, roztřepených a jinak poškozených vlasů.

Jak krepovačku používat?

Krepovačku budete používat stejně jako žehličku na vlasy. Mezi nahřáté pracovní plochy vložíte pramen vlasů, který chvíli podržíte. Takto dojde k zafixování tvaru. Postupovat budete po celé délce pramene.

Výsledný efekt vydrží 1 – 2 dny, závisí na typu a kvalitě vlasů. Myslet však musíte i na bezpečné používání. Vlasy byste krepovačkou neměli upravovat příliš často. Dopřát jim musíte určitou regeneraci. Krepovat lze pouze suché vlasy, krepovačkou nelze upravovat vlasy mokré ani vlhké. Pro ošetření se doporučuje používat kvalitní regenerační vlasovou kosmetiku.

Jaké jsou výhody krepovaček na vlasy?

Krepovačka dodá vašim vlasům atraktivní vzhled a bohatý objem. Po použití vytvoříte jemné vlnky, které vydrží několik hodin nebo dní. Krepovat můžete celé vlasy nebo vytvořit pouze několik efektů.

Závěr

Krepování vlasů je jednou z možností jak velmi jednoduše měnit vzhled a účes. Používání krepovačky je velmi jednoduché, stačí ji zapnout do zásuvky, počkat na nahřátí pracovní plochy a poté vkládat jednotlivé prameny. Po chvíli vznikne požadovaná textura.

Při výběru krepovačky se zaměřte na materiál pracovní plochy. Poškozené vlasy můžete šetrně upravovat díky turmalínovým destičkám. Na zdravé vlasy postačí levnější keramická plocha. Teplotu nastavte podle typu vašich vlasů. Jemné vlasy upravíte již při 120°C, husté nepoddajné vlasy budou potřebovat teplotu až 200°C. Praktické jsou funkce ionizace nebo regulace teploty. Krepovačka s vyměnitelnými destičkami poslouží i jako žehlička na vlasy.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Krepovačku na vlasy jsem poprvé vyzkoušela loni o Vánocích, když jsem jí našla pod vánočním stromkem jako dárek od dcery. Ona sama jí používá už dlouho, takže se rozhodla, že rovněž jednu potřebuji a musím uznat, že to byl skvělý dárek, za který jsem moc ráda, protože funguje parádně a skvěle se s ním pracuje, vlasy navíc vypadají krásně.

Přidat komentář

Recenzer
Logo