Alavis pro lidi

Alavis je považován za jednu z nejlepších kloubních výživ, která je v současnosti na trhu dostupná. Alavis je kloubní výživa, která je určena primárně pro koně, avšak ve složení najdete látky, totožné z účinnými látkami různých kloubních výživ pro lidi. Produkty alavis jsou naprosto bezpečné, protože pravidelně prochází laboratorní kontrolou, která odhaluje možnou přítomnost těžkých kovů.

Před tím než se rozhodnete Alavis užívat, je dobré vědět, co přesně od něho můžete očekávat a jakým způsobem vám může při potížích s klouby pomoci. Rozlišuje 3 základní poškození kloubů. Mechanické poškození vznikne v případě, kdy budete klouby nadměrně zatěžovat.

S mechanickým poškozením úzce souvisí poškození, které způsobuje nedostatečná regenerace. Toto poškození způsobuje nedostatek živin, které by bylo možné využít k regeneraci kloubní chrupavky. Třetím typem je pak poškození genetické, které je možné jen velice složitě ovlivnit.

Porovnat ceny Alavis

Typy

Kloubní výživa má pomoci kloubům zlepšit stav po úrazech, ale sportovci je užívají i jako prevenci. Kloubních výživ je více typů, užívat můžete výživu s komplexním složením, ale možné je i zakoupit pouze výživy, které obsahují pouze konkrétní složky. Tyto výživy se již užívají za určitým specifickým účelem.

Jednotlivé kloubní výživy jsou k dostání v sypké formě, ve formě tablet nebo v tekuté podobě. Alavis je kloubní výživa v sypké formě, která je primárně určená pro koně, tomu budete muset přizpůsobit dávkování. Ostatní přípravky jsou určeny přímo lidem a dávkovat je budete podle doporučení výrobce.

Složení

Co se týká složení, nemá Alavis prakticky žádnou konkurenci, protože obsahuje pouze 5 látek, z nichž 4 jsou látky účinné.

  • Chondroitin – jedná se o jednu z nejdůležitějších látek, kterou Alavis obsahuje. Chondroitin má schopnost na sebe vázat vodu, díky tomu zvyšuje pružnost a pevnost chrupavky.
  • Glukosamin – další složkou je glukosamin. Ten společně s chondroitinem, dle různých vědeckých studií, dokáže ztrátě kloubní chrupavky zabránit. Glekosamin a chondroitin patří mezi látky s pomalou působností. Zlepšení stavu kloubů si můžete všimnout po cca 4 – 6 týdnech. Po vysazení výživy však tento blahodárný efekt dále přetrvává.
  • Methylsulfonylmethan – je třetí účinnou látkou a funguje jako zdroj síly. Tato látka je nezbytná pro opětovnou tvorbu kolagenu, regeneraci i relaxaci svalových vláken. O spolehlivé činnosti methylsulfonylmethanu však neexistují žádné spolehlivé studie.
  • Hydrolyzované kolageny – jsou poslední činnou složkou, kterou Alavis obsahuje. Tyto látky jsou ve složení zastoupeny pouze v malém množství. V jednom balení je obsaženo cca 6 gramů, doporučená denní dávky by však měla být až 10 gramů denně.
  • Další složky – mezi další složky, které Alavis obsahuje, patří jablečný pektin. Jedná se o rozpustnou vlákninu, která se stará o lepší chuť přípravku. Avšak ve složení Alavis nenajdete žádné další neúčinné látky, mezi které patří například barviva, aditiva atd.

Užívání

Jak již bylo několikrát řečeno, Alavis je kloubní výživa pro koně. Z tohoto důvodu budete muset dávkování přípravku přizpůsobit vaší tělesné hmotnosti. Kromě toho se doporučuje prvních 14 dní užívat dvojnásobnou dávku a poté množství přípravku snížit.

  • Iniciační dávka – dvojnásobná dávka by měla být užívána prvních 14 dní. Množství vypočítáte tak, že vynásobíte svoji hmotnost číslem 0,045
  • Udržovací dávka – po 14 dnech se dávkování sníží. K výpočtu potřebného množství vynásobte svoji hmotnost číslem 0,0225

Jestliže si nejste dávkováním jistí, můžete koupit přímo Alavis pro lidi. Ten se svým složením výrazně neliší, obsahuje pouze větší množství chondroitinu a mezi další složky patří i vitamín C. Alavis pro lidi je na trhu již delší dobu, ale vzhledem k jeho vysoké ceně mnozí upřednostňovali právě variantu určenou koním. V současnosti se cena obou přípravků prakticky srovnala.

Značka

Alavis je výrobce, který na trh dodává různé veterinární přípravky. Na našem trhu lze přípravky Alavis koupit již od roku 2003.

Cena

Jedno balení Alavisu koupíte za cca 1 000 Kč. Tato suma se může zdát mnohým vysoká a od pořízení přípravku tak raději ustoupí. Avšak na základě tělesné hmotnosti a dávkování může přípravek vydržet i 1 rok. Za cenu okolo 1 100 Kč můžete koupit také Alavis pro lidi. Jedná se o přípravek Alavis Maxima. Výhodou tohoto přípravku je především snadnější dávkování.

Porovnat ceny Alavis

Otázky a odpovědi

Jak Alavis užívat?

Doporučenou dávku je vhodné užívat současně s jídlem. Takto dochází k lepší vstřebatelnosti výživy. Dávkování přípravku je jednoduché, uvnitř balení najdete praktickou odměrku, s jejíž pomocí doporučenou dávku velmi přesně odměříte. Přípravek Alavis by měl být užíván maximálně 3 měsíce, poté je výrobcem doporučena alespoň měsíční pauza.

Má Alavis pro lidi nějaká negativa?

Ti, kteří Alavis užívají, se shodují na tom, že výživa opravdu nechutná nijak dobře. Na základě těchto negativních zkušeností mnozí doporučují, vysypat potřebné množství výživy přímo do úst a následně vše řádně zapít vodou nebo džusem.

Je možné Alavis nahradit jiným přípravkem?

V současnosti lze na trhu najít přípravky, které se na základě složení Alavisu velmi přibližují. Mnozí jiné alternativy volí kvůli nevalné chuti přípravku. Najít můžete například výživy v tabletách, které jsou určeny přímo lidem, a jejich dávkování je díky tomu mnohem snadnější.

Závěr

Alavis pro lidi je kloubní výživa, která vám díky svému složení pomůže doplnit potřebné látky, díky kterým udržíte svoje klouby v dobré kondici. Alavis užívají nejen aktivní sportovci jako prevenci, ale i ti, kteří nějaké potíže s klouby řeší. Jestliže však trpíte závažnějším poškozením kloubů nebo vaše potíže způsobuje genetika, nebude ani tento přípravek nijak zvlášť účinný. V těchto případech je nutné potíže s klouby řešit s lékařem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (69 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dobrý den,chtěla jsem se zeptat bolí mě kolena,kyčle a při chůzi stehna že musím při chůzi každou chvíli odpočívat mohu na to užívat alawis maxima děkuji Kohlmanova

  2. Když mě začaly zlobit klouby, koupila mi hned manželka Alavis, který vím, že je pro zvířata, takže jsem si nejdříve myslel, že se asi zbláznila, ale ona mi řekla, že to můžou užívat i lidé. No, upřímně jsem jí moc nevěřil, takže jsem si to hned vyhledal na internetu a náhodně jsem narazil na váš článek, kde jsem se dočetl, že to skutečně mohou i lidé, takže jsem to vyzkoušel a musím uznat, že to hodně pomáhá, ty klouby rozhodně bolí méně, než předtím.

Přidat komentář

Recenzer
Logo