Aukro

Aukro je největší tržiště online v České republice. Na serveru probíhají jak aukce, tak prodej za pevně určené ceny. Aukro.cz využívá jak široká veřejnost, tak společnosti či obchodníci.

Najdete zde velmi širokou nabídku nového i staršího zboží včetně starožitností a sběratelských předmětů vysoké hodnoty. Doporučujeme také Aukroblog, kde najdete spoustu zajímavých nápadů a inspirace.

aukro

Logo – Aukro

Představení portálu

Aukro bylo založeno v roce 2003 ve městě Zlín. Patří pod polskou skupinu Allegro, v čele Aukra ale stojí Čech, zakladatel Václav Liška, který Aukro v roce 2017 odkoupil. V roce 2019 prošel server úpravami a modernizací.

Dnes je web přehlednější a zaměřený na úspěšný nákup. Aukro získalo spoustu ocenění například Křišťálovou Lupu, Obchodník roku či Superbrands Awards.

Přejít na Aukro

Přehled možností inzerce

Sortiment je rozdělen do několika hlavních kategorií – od starožitností a šperků přes dům, zahradu (sekačky), elektro (domácí kina, kávovary, fritézy, kuchyňské roboty, odšťavňovače) až po knihy či výbavu na zimní sporty a outdoor. Na Aukro.cz si přijdou na své i příznivci numismatiky, jelikož se tam dají pořídit vzácné a historické mince či bankovky.

Pořídíte zde také nábytek, panenky nebo například lego a další dětské hračky. Každá kategorie má několik podkategorií, podle kterých se můžete orientovat. Je možné také rozkliknout Žhavé aukce, Končící, Nejlepší prodejci či Od 1 Kč. Pokud už máte jasno, konkrétní zboží lze také napsat do kolonky vyhledávače a Aukro.cz vám okamžitě vygeneruje všechny nabídky.

Služby a ostatní

Aukro se snaží dělat maximum pro bezpečné nakupování. A to jak pro prodávající, tak kupující. Existují různé stupně ochrany, které toto zajišťují. Tak například že na dobírku lze zaslat pouze kupujícímu, který už má určitý počet hodnocení v komentářích.

Systém recenzí na uživatele je spolehlivý a hned budete mít díky němu přehled, zda je na druhou stranu spolehnutí. Platbu a dopravu mezi sebou komunikují kupující a prodávající. Aukro ale celý proces zaštiťuje. Tato služba je vykompenzována poplatky za vystavení inzerátů, které jsou individuální a liší se podle typu inzerce či ceny zboží.

Zajímavé odkazy

Kariéra

 • Aktuálně volná pracovní místa naleznete zde

Kontakt

9.5 Celkové hodnocení
Největší tržiště online v ČR

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
7.1Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7.4
Jednání se zákazníkem
6.7
Kvalita sortimentu
7.2
Klady
 • přehledný web
 • množství kategorií
 • mnoho aukcí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

23 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 1
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  50

  Snaha o prodejní portál. Pokud dojde k problému mezi prodejcem a kupujícím, Aukro se distancuje, hraje mrtvého brouka, nikomu nepomáhá a samozřejmě provizi s obchodu si nechá, neboť splnilo svůj cíl a to je propojení kupujícího s prodejcem. Následné řešení potíží jak na straně prodejce, nebo kupujícího, většinou nechává na nich, je to v podstatě již nezajímá, neboť zaplaceno již dostali.

  Tragicky neschopná a pomalá podpora. Neexistuje na ně telefonní spojení. Vše se řeší přes formuláře s odpovědní dobou, když to jde „dobře“ tak 5 dní, některé záležitosti nejsou zodpovězeny do dnes. Bezdůvodné zadržování plateb prodejcům. TV reklama nekoresponduje s dlouhodobou zkušeností. Vybírané poplatky nekorespondují s poskytovanými službami. Netransparentní vyúčtování. Nedoporučuji.

  Klady: Snaha o prodejní portál. Pokud dojde k problému mezi prodejcem a kupujícím, Aukro se distancuje, hraje mrtvého brouka, nikomu nepomáhá a samozřejmě provizi s obchodu si nechá, neboť splnilo svůj cíl a to je propojení kupujícího s prodejcem. Následné řešení potíží jak na straně prodejce, nebo kupujícího, většinou nechává na nich, je to v podstatě již nezajímá, neboť zaplaceno již dostali.
  Zápory: Tragicky neschopná a pomalá podpora. Neexistuje na ně telefonní spojení. Vše se řeší přes formuláře s odpovědní dobou, když to jde "dobře" tak 5 dní, některé záležitosti nejsou zodpovězeny do dnes. Bezdůvodné zadržování plateb prodejcům. TV reklama nekoresponduje s dlouhodobou zkušeností. Vybírané poplatky nekorespondují s poskytovanými službami. Netransparentní vyúčtování. Nedoporučuji.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 0.15
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Aukro je jen společnost která hrabe a bere zlodějské provize od prodejců. Když nastanou problémy, tak se odvrátí a dělají, že se jich to netýká.

  Zápory: nulová pomoc v případě problému
  Přínosný(3) Nepomohl(1)You have already voted this
 3. 0.3
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Nový přehled je úplně k ničemu Nepřehledný pracné vyhledávání.
  Zlaté staré vyhledávání.

  Přínosný(3) Nepomohl(1)You have already voted this
 4. Reply
  tereza Ulverová 17.1.2023 v 17:17

  Co se děje, že krom pauzy v noci na dnešek bezmála už celé odpoledne nefungujete?
  Doufám, že dobíhající aukce neposunete, jak už jsem několikrát zaregistrovala, o den později, tzn. že např. mé aukce, které končí ve čtvrtek večer, by měly končit v pátek, kdy (jak víte nejlépe sami) je jejich úspěšnost mnohonásobně nižší.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Tereza Ulverová

 5. Reply
  Ladislav Borsky 9.1.2023 v 20:30

  Dobry den
  Asi rok jsem aukro nevyuzival ted setam nemohu dostat je.zablokovano přihazovani.nvubec není možné přihlášení Došlo k nejake systémové změně ze to vůbec nefunguje? Prosím odpovědná mail viz níže
  Lborsky

 6. Nakupuji tu každý den a mám radost, když pořídím spoustu nových kousků v podstatě za hubičku. Vyhlédla jsem si několik oblíbených prodejců a mám už skvěle zařízenou domácnost za zlomek ceny.

 7. Tak na Aukru sem nabízela věci k prodeji několikrát, podotýkám, že samé nové a za dobré ceny. Nic se neprodalo, ale přesto jsem musela zaplatit 90 korun poplatek a to dvakrát za sebou.

 8. Takhle se stará Aukro o poctivé zákazníky. Stále mi chodí od jednoho zoufalce který je neplatič výhružné emaily. Na dotaz aby jej zablokovali jediný email….Nic neporušil.
  Styďte se……AUKRO
  Kopie:

  Hezký den, Tomáš M……
  uživatel jaromirk106 Vám poslal zprávu.
  Znění zprávy:
  Hlupáčku, můžeš se podívat. Mám koupený produkt který jsem si vybral a zaplatil. Tak, že nemůžeš psát, že jsem neplatič.
  Za tvoje urážky bys taky mohl dostat přes h***.
  J.

 9. 0.5
  Přehlednost obchodu
  20
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Pojem „Ověřený Prodejce“ dle Aukra pro Vás nic neznamená, nevěřte tomu a hledejte prodejce bez jediného negativu.
  Při placení nevolte Aukro platbu, raději odešlete peníze na účet prodejce. Ochrana zákazníků dle Aukra je v jejich podání nesmysl, nezískáte nic na víc, stačí České zákony, na spravedlnost zapomeňte, akorát používají peníze které k nim odešlete a pokud bude spor nejasný, tak Vám je po měsíci seberou a odešlou podvodému prodejci.

  Klady: Inzerce
  Zápory: Při problému se zbožím které obdržíte, zamrazí Vámi odeslané peníze na 30 dní a pokud bude prodejce lhát, tak Vám stejně nepomohou a tyto peníze skončí u prodejce. Zkrátka si vystačíte s Českými zákony bez 30i denního zdržování.
  Přínosný(3) Nepomohl(2)You have already voted this
1 2

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo