Aukro

Aukro je největší tržiště online v České republice. Na serveru probíhají jak aukce, tak prodej za pevně určené ceny. Aukro.cz využívá jak široká veřejnost, tak společnosti či obchodníci.

Najdete zde velmi širokou nabídku nového i staršího zboží včetně starožitností a sběratelských předmětů vysoké hodnoty. Doporučujeme také Aukroblog, kde najdete spoustu zajímavých nápadů a inspirace.

aukro

Logo – Aukro

Představení portálu

Aukro bylo založeno v roce 2003 ve městě Zlín. Patří pod polskou skupinu Allegro, v čele Aukra ale stojí Čech, zakladatel Václav Liška, který Aukro v roce 2017 odkoupil. V roce 2019 prošel server úpravami a modernizací.

Dnes je web přehlednější a zaměřený na úspěšný nákup. Aukro získalo spoustu ocenění například Křišťálovou Lupu, Obchodník roku či Superbrands Awards.

Přejít na Aukro

Přehled možností inzerce

Sortiment je rozdělen do několika hlavních kategorií – od starožitností a šperků přes dům, zahradu (sekačky), elektro (domácí kina, kávovary, fritézy, kuchyňské roboty, odšťavňovače) až po knihy či výbavu na zimní sporty a outdoor. Na Aukro.cz si přijdou na své i příznivci numismatiky, jelikož se tam dají pořídit vzácné a historické mince či bankovky.

Pořídíte zde také nábytek, panenky nebo například lego a další dětské hračky. Každá kategorie má několik podkategorií, podle kterých se můžete orientovat. Je možné také rozkliknout Žhavé aukce, Končící, Nejlepší prodejci či Od 1 Kč. Pokud už máte jasno, konkrétní zboží lze také napsat do kolonky vyhledávače a Aukro.cz vám okamžitě vygeneruje všechny nabídky.

Služby a ostatní

Aukro se snaží dělat maximum pro bezpečné nakupování. A to jak pro prodávající, tak kupující. Existují různé stupně ochrany, které toto zajišťují. Tak například že na dobírku lze zaslat pouze kupujícímu, který už má určitý počet hodnocení v komentářích.

Systém recenzí na uživatele je spolehlivý a hned budete mít díky němu přehled, zda je na druhou stranu spolehnutí. Platbu a dopravu mezi sebou komunikují kupující a prodávající. Aukro ale celý proces zaštiťuje. Tato služba je vykompenzována poplatky za vystavení inzerátů, které jsou individuální a liší se podle typu inzerce či ceny zboží.

Zajímavé odkazy

Kariéra

 • Aktuálně volná pracovní místa naleznete zde

Kontakt

9.5 Celkové hodnocení
Největší tržiště online v ČR

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
7.9Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
8.2
Jednání se zákazníkem
7.6
Kvalita sortimentu
7.9
Klady
 • přehledný web
 • množství kategorií
 • mnoho aukcí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře
1/5 (1 hodnocení)

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

16 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Tak na Aukru sem nabízela věci k prodeji několikrát, podotýkám, že samé nové a za dobré ceny. Nic se neprodalo, ale přesto jsem musela zaplatit 90 korun poplatek a to dvakrát za sebou.

 2. Takhle se stará Aukro o poctivé zákazníky. Stále mi chodí od jednoho zoufalce který je neplatič výhružné emaily. Na dotaz aby jej zablokovali jediný email….Nic neporušil.
  Styďte se……AUKRO
  Kopie:

  Hezký den, Tomáš M……
  uživatel jaromirk106 Vám poslal zprávu.
  Znění zprávy:
  Hlupáčku, můžeš se podívat. Mám koupený produkt který jsem si vybral a zaplatil. Tak, že nemůžeš psát, že jsem neplatič.
  Za tvoje urážky bys taky mohl dostat přes h***.
  J.

 3. 0.5
  Přehlednost obchodu
  20
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Pojem „Ověřený Prodejce“ dle Aukra pro Vás nic neznamená, nevěřte tomu a hledejte prodejce bez jediného negativu.
  Při placení nevolte Aukro platbu, raději odešlete peníze na účet prodejce. Ochrana zákazníků dle Aukra je v jejich podání nesmysl, nezískáte nic na víc, stačí České zákony, na spravedlnost zapomeňte, akorát používají peníze které k nim odešlete a pokud bude spor nejasný, tak Vám je po měsíci seberou a odešlou podvodému prodejci.

  Klady: Inzerce
  Zápory: Při problému se zbožím které obdržíte, zamrazí Vámi odeslané peníze na 30 dní a pokud bude prodejce lhát, tak Vám stejně nepomohou a tyto peníze skončí u prodejce. Zkrátka si vystačíte s Českými zákony bez 30i denního zdržování.
  Přínosný(1) Nepomohl(1)You have already voted this
 4. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Grc. Skryté poplatky a úžera.

  Klady: Neexistujú
  Zápory: Doslova všetko
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. Nové aukro totální katastrofa blokují bezdůvodně prodeje,sledují IP adresy,poplatky nehorázné,samej podvodník,komunikace tragedie.Obchodoval jsem tam roky teď už se to nedá.Končím

 6. Na Aukro.cz jsem prodal část své sbírky knih a obchod proběhl naprosto bez problémů. Určitě když zase budu v budoucnu potřebovat něco prodat, využiju tuto službu znovu.

 7. 0.3
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Aukro evidentně nefunguje, jen hrabou peníze. Pokud se naskytne problém, nedělají nic. Proč nikdo nekomunikuje přes kontaktní formuláře na aukru? Je opravdu takový problém odpovídat, když je to pod vaší správou?

  Klady: Nic, web je nepřehledný, složitý a nic sami nemůžete editovat. Nejhorší stránka na nakup.
  Zápory: Aukro pokud je problém neporadí, nekomunikuje a jen hrabe peníze z prodeje, zastaralá hloupá platforma, dříve jsem tam nakupovala s čímž je teď konec.
  Přínosný(4) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. 1.15
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Před časem Aukro vnucovalo prodejcům systém PayU, nakonec od toho upustilo. Teď zase Aukro od 1.5.2022 opět znovuzavedlo poplatky, takže když vystavím pohlednici za 10,- Kč, po pár vystaveních zaplatím na poplatcích víc, než bych získal jejím prodejem. Někdo třeba řekne, když se věc neprodá po 10 vystaveních, je neprodejná, ale není to pravda, někdy si věc najde svého kupce třeba až po 2 letech pravidelného opakovaného vystavování. Teď ale Aukro zase zavádí poplatky, takže spousta nabídek zmizí, já třeba přecházím na Sbazar a Auktivu, a nejsem sám. Aukro v konečném důsledku přijde o provize, ale asi jim to nevadí.

  Klady: Aukro má asi největší návštěvnost a je poměrně přehledné, zvýhodněné ceny za dopravu, velká šance že se zde věc prodá.
  Zápory: Aukro bylo kdysi rájem sběratelů, ale to už neplatí, dnes je rájem obchodníků s kdejakým šmejdem z Číny, apod. Tzv. bezpečná platba prodejci zdržuje úhrady aukcí a kupujícího v konečném důsledku stejně neochrání.
  Přínosný(5) Nepomohl(0)You have already voted this
 9. Zákaznická podpora žádná, není kam volat na adresy kam odkazují, nikdo nereaguje. Svojí aukci jsem zrušila dříve, nejen že napíší že Vám nevrátí peníze, ale ještě z Vás, pak do 14dnů po ukončení aukce, tahají dalších 40Kč a neuvedou za co. Jo, reklamu si udělat umí, to ale vše.

 10. 1.65
  Přehlednost obchodu
  50
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  40

  popravdě je to děsná stránka, ale asi jediná kde lidi opravdu kupují nicméně těch d***** tam je hodně už jsem se tam několikrát spálil a ty ceny provizí hlavně u numismatiky 30% z ceny mince nebo bankovky to je hnus.

  Klady: asi jen ten přehled a ano jsou tam prodávající hodní ale spíš jsou tam d*******
  Zápory: Prodávající a nakupující jsou tam fakt d******* oni si něco vydraží a pak ani nenapíšou že chtějí zrušit příhoz nebo aby poslali provizi pro aukro zpět existuje na to formulář ten jsem již několikrát použil a byl jsem spokojen ale ty ceny provizí to je děs hlavně u mincí a bankovek 30% z ceny.
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo