Aukro

Aukro je největší tržiště online v České republice. Na serveru probíhají jak aukce, tak prodej za pevně určené ceny. Aukro.cz využívá jak široká veřejnost, tak společnosti či obchodníci.

Najdete zde velmi širokou nabídku nového i staršího zboží včetně starožitností a sběratelských předmětů vysoké hodnoty. Doporučujeme také Aukroblog, kde najdete spoustu zajímavých nápadů a inspirace.

aukro

Logo – Aukro

Představení portálu

Aukro bylo založeno v roce 2003 ve městě Zlín. Patří pod polskou skupinu Allegro, v čele Aukra ale stojí Čech, zakladatel Václav Liška, který Aukro v roce 2017 odkoupil. V roce 2019 prošel server úpravami a modernizací.

Dnes je web přehlednější a zaměřený na úspěšný nákup. Aukro získalo spoustu ocenění například Křišťálovou Lupu, Obchodník roku či Superbrands Awards.

Přejít na Aukro

Přehled možností inzerce

Sortiment je rozdělen do několika hlavních kategorií – od starožitností a šperků přes dům, zahradu (sekačky), elektro (domácí kina, kávovary, fritézy, kuchyňské roboty, odšťavňovače) až po knihy či výbavu na zimní sporty a outdoor. Na Aukro.cz si přijdou na své i příznivci numismatiky, jelikož se tam dají pořídit vzácné a historické mince či bankovky.

Pořídíte zde také nábytek, panenky nebo například lego a další dětské hračky. Každá kategorie má několik podkategorií, podle kterých se můžete orientovat. Je možné také rozkliknout Žhavé aukce, Končící, Nejlepší prodejci či Od 1 Kč. Pokud už máte jasno, konkrétní zboží lze také napsat do kolonky vyhledávače a Aukro.cz vám okamžitě vygeneruje všechny nabídky.

Služby a ostatní

Aukro se snaží dělat maximum pro bezpečné nakupování. A to jak pro prodávající, tak kupující. Existují různé stupně ochrany, které toto zajišťují. Tak například že na dobírku lze zaslat pouze kupujícímu, který už má určitý počet hodnocení v komentářích.

Systém recenzí na uživatele je spolehlivý a hned budete mít díky němu přehled, zda je na druhou stranu spolehnutí. Platbu a dopravu mezi sebou komunikují kupující a prodávající. Aukro ale celý proces zaštiťuje. Tato služba je vykompenzována poplatky za vystavení inzerátů, které jsou individuální a liší se podle typu inzerce či ceny zboží.

Zajímavé odkazy

Kariéra

 • Aktuálně volná pracovní místa naleznete zde

Kontakt

9.5 Celkové hodnocení
Největší tržiště online v ČR

9.5Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Kvalita sortimentu
9.5
6.6Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7
Jednání se zákazníkem
6.3
Kvalita sortimentu
6.7
Klady
 • přehledný web
 • množství kategorií
 • mnoho aukcí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

29 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Velmi spatna spoluprace,trva hrozne dlouho.Nakonec nic nevyresi..
  Nefunguje priplatkove zverejneni.
  Aukro garance vraceni penez nefunkcni.

  Klady: Zadne
  Zápory: Vysoke poplatky
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Jeden z největších podvodníků na aukru je prodejce Pěkný.

 3. 1.3
  Přehlednost obchodu
  50
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  20

  14.12.2023
  Asi 5 let až doposud jsem využíval ke své spokojenosti služeb AUKRA.
  Bohužel po poslední aukci, ve které jsem vyhrál Flobert 9mm a ihned zaslal na účet AUKRO dne 20.11.2023 částku 5.967 Kč.
  Zboží nedorazilo a AUKRO ani po 61 (!) urgencích na vrácení této částky vůbec nereaguje-nekomunikuje, peníze neposílá.
  Jsou to podvodníci, na které by se měla zaměřit Policie ČR.

  Klady: žádné
  Zápory: nekomunikují se zákaznkem, odmítají a zdržují neoprávněně vrácení deponované částky
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. Reply
  Lukáš Pipek 9.10.2023 v 12:52

  Společnost neřeší spory, momentálně řešíme více nespokojených zákazníků, Aukro má tragický zákaznický servis, pomohlo by když by přišla konkurence?? Na to se budeme ptát.

 5. 1
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  50

  Snaha o prodejní portál. Pokud dojde k problému mezi prodejcem a kupujícím, Aukro se distancuje, hraje mrtvého brouka, nikomu nepomáhá a samozřejmě provizi s obchodu si nechá, neboť splnilo svůj cíl a to je propojení kupujícího s prodejcem. Následné řešení potíží jak na straně prodejce, nebo kupujícího, většinou nechává na nich, je to v podstatě již nezajímá, neboť zaplaceno již dostali.

  Tragicky neschopná a pomalá podpora. Neexistuje na ně telefonní spojení. Vše se řeší přes formuláře s odpovědní dobou, když to jde „dobře“ tak 5 dní, některé záležitosti nejsou zodpovězeny do dnes. Bezdůvodné zadržování plateb prodejcům. TV reklama nekoresponduje s dlouhodobou zkušeností. Vybírané poplatky nekorespondují s poskytovanými službami. Netransparentní vyúčtování. Nedoporučuji.

  Klady: Snaha o prodejní portál. Pokud dojde k problému mezi prodejcem a kupujícím, Aukro se distancuje, hraje mrtvého brouka, nikomu nepomáhá a samozřejmě provizi s obchodu si nechá, neboť splnilo svůj cíl a to je propojení kupujícího s prodejcem. Následné řešení potíží jak na straně prodejce, nebo kupujícího, většinou nechává na nich, je to v podstatě již nezajímá, neboť zaplaceno již dostali.
  Zápory: Tragicky neschopná a pomalá podpora. Neexistuje na ně telefonní spojení. Vše se řeší přes formuláře s odpovědní dobou, když to jde "dobře" tak 5 dní, některé záležitosti nejsou zodpovězeny do dnes. Bezdůvodné zadržování plateb prodejcům. TV reklama nekoresponduje s dlouhodobou zkušeností. Vybírané poplatky nekorespondují s poskytovanými službami. Netransparentní vyúčtování. Nedoporučuji.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 0.15
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Aukro je jen společnost která hrabe a bere zlodějské provize od prodejců. Když nastanou problémy, tak se odvrátí a dělají, že se jich to netýká.

  Zápory: nulová pomoc v případě problému
  Přínosný(3) Nepomohl(1)You have already voted this
 7. 0.3
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Nový přehled je úplně k ničemu Nepřehledný pracné vyhledávání.
  Zlaté staré vyhledávání.

  Přínosný(3) Nepomohl(1)You have already voted this
 8. Reply
  tereza Ulverová 17.1.2023 v 17:17

  Co se děje, že krom pauzy v noci na dnešek bezmála už celé odpoledne nefungujete?
  Doufám, že dobíhající aukce neposunete, jak už jsem několikrát zaregistrovala, o den později, tzn. že např. mé aukce, které končí ve čtvrtek večer, by měly končit v pátek, kdy (jak víte nejlépe sami) je jejich úspěšnost mnohonásobně nižší.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Tereza Ulverová

 9. Reply
  Ladislav Borsky 9.1.2023 v 20:30

  Dobry den
  Asi rok jsem aukro nevyuzival ted setam nemohu dostat je.zablokovano přihazovani.nvubec není možné přihlášení Došlo k nejake systémové změně ze to vůbec nefunguje? Prosím odpovědná mail viz níže
  Lborsky

  • Reply
   Lukáš Pipek 9.10.2023 v 12:51

   Společnost neřeší spory, momentálně řešíme více nespokojených zákazníků, Aukro má tragický zákaznický servis, pomohlo by když by přišla konkurence?? Na to se budeme ptát.

1 2 3

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo