Raiffeisenbank

Banku Raiffeisenbank zajisté není třeba představovat, nejedná se totiž o žádného nováčka na trhu. Tato rakouská finanční instituce na našem trhu působí již od roku 1993. Za celou dobu působení zůstává Raiffeisenbank věrná celá škála uživatelů a další se k ní obrací, není proto divu, že se jedná o jednu z největších bankovních institucí u nás.

Raiffeisenbank

V České republice rozhodně nemá Raiffeisenbank nouzi o kamenné pobočky, kterých je více než 100, bankomatů máte k dispozici dokonce více než 140. Pokud zvažujete přechod k nové bance a do vašeho výběru spadá i Raiffeisenbank, rozhodli jsme se pro vás připravit přehlednou recenzi nejen na základě fakt, ale i zkušeností reálných klientů této banky. V recenzi se proto dozvíte nejen výhody, ale i nevýhody které může Raiffeisenbank skýtat.

Prohlednout si banku

Co Raiffeisenbank nabízí?

Banka je se svým širokým portfoliem služeb samozřejmě připravena i na náročné zákazníky včetně velkých korporací. Pro své klienty tak vede nejen osobní účty, spořící účty nebo půjčky. Spolehnout se můžete taktéž na nabídku kreditních karet, hypotečních úvěrů a samozřejmě spotřebitelských úvěrů.

Jak založit běžný účet u Raiffeisenbank?

Bankovní společnost sice disponuje velkým počtem kamenných poboček, ve kterých během pár chvil spolu s pomocí pracovníka za přepážkou zvládnete založit nejen osobní účet. Banka jde samozřejmě s dobou, a proto je možné běžný účet spolu s dalšími produkty zřídit i z pohodlí domova. Jen musíme podotknout, že v případě studentů do 18 let je nutná návštěva pobočky. Běžný účet od Raiffeisenbank s sebou nese spoustu výhod, mezi které patří vedení účtu zdarma stejně jako vedení debetní karty. K účtu získáte i klubovou kreditní kartu kterou lze využít nejen pro výhody bonusového programu Premium RB Club.

Další osobní účet nese název Aktivní účet, je vhodný zejména pro aktivní cestovatele a nabízí zvýhodnění spořícího účtu, neomezený počet zahraničních plateb v EUR a samozřejmě klubovou kreditní karty a včetně dvou debetních. Nutno podotknout, že Aktivní účet je měsíčně zpoplatněn částkou 49 korun.

Další produkty Raiffeisenbank

Jak jsme již v úvodu zmínili, Raiffeisenbank nabízí široké portfolio služeb a produktů. My se v této recenzi podíváme blíže zejména na spořící účty a stavební spoření pro váš lepší přehled ve výhodách.

Pokud chcete založit u Raiffeisenbank stavební spoření ať už pro sebe, či své dítě, není k tomu třeba návštěva pobočky. Banka slibuje pro své klienty atraktivní zhodnocení vkladů až 7,69 % s garantovaným úrokem 3,2 % ročně, státní podporu 10 % z vkladů, pojištění účtu a možnost výběru naspořených peněz po uplynutí vázací lhůty 6 let. Ovšem pokud byste se rozhodli rozvázat smlouvu před ukončením vázací doby, je nutné počítat s poplatkem alespoň 1 % z cílové částky kterou jste si na začátku nastavili, minimálně však 500 Kč. Vedení stavebního spoření je v případě Raiffeisenbank dle platného ceníku zpoplatněno čtvrtletně ve výši 88 Kč.

Taktéž spořící účet lze sjednat snadno v mobilním nebo internetovém bankovnictví. Momentálně poskytovaná bonusová sazba spořícího účtu HIT PLUS je 5,5 % p.a. za předpokladu aktivního užívání účtu. To ve své podstatě znamená použít kreditní či debetní kartu alespoň třikrát v měsíci a to rozhodně není nesplnitelný úkol. Vedení účtu je zcela zdarma a může vám dobře posloužit třeba jako druhý účet na který můžete odkládat peníze které zrovna nepotřebujete a nechat je příjemně se zúročit místo toho, aby ležely na běžném účtu, který nenese z hlediska úroků žádné výhody. S penězi na vašem spořícím účtu lze kdykoliv disponovat a nejste vázání žádnou lhůtou. Jednoduše se stačí přihlásit například do mobilní aplikace a potřebné peníze převést na klasický účet.

Výhody Raiffeisenbank

Banka umožňuje okamžité platby a k účtu lze používat i bezkontaktních plateb jako je Google Pay nebo Apple Pay. To jsou ovšem skutečnosti, které nabízí dnes kdejaká banka. Jaké jsou tedy hlavní výhody, který by vás měli přesvědčit o založení účtu přímo u Raiffeisenbank? Mezi největší klady patří bezpochyby dlouhá historie, kterou u nás banka má, není třeba se tak v budoucnu obávat o budoucnost banky či úspor které jí svěříte.

Protože Raiffeisenbank nabízí velké množství produktů, můžete mít jednoduše všechny svoje účty, karty, spoření či hypoteční úvěr, jak se říká pod jednou střechou, v tomto případě pod internetovým bankovnictvím nebo pohodlně v aplikaci chytrého telefonu. Je třeba zmínit, že Raiffeisenbank taktéž disponuje vkladovými bankomaty, skrz které můžete na svůj účet vložit jednorázově až 350 000 Kč a pokud se jedná o vklad jednou měsíčně, je bez jediného poplatku. A to posouvá v našich očích tuto banku zase o příčku výš.

Nevýhody Raiffeisenbank

V nedávných recenzí reálných uživatelů se bohužel můžete setkat také s negativním hodnocením. Důvod bývá prostý a velice často se opakující. Od roku 2022 totiž instituce Raiffeisenbank koupila banku Equa Bank, tuto skutečnost banka Equa Bank oznámila svým zákazníkům doslova jako hotovou věc a jak tomu tak bývá, vše bylo dokonáno během pár měsíců. Bývalí klienti Equa Bank proto tuto záležitost hodnotí negativně a to poté hojně mění celkové recenze Raiffeisenbank, což v celkovém výsledku nemusí být zcela objektivní.

My hlavní nevýhodu vidíme v něčem úplně jiném, zejména v nejasném přehledu sazebníku úrokových sazeb a veškerých poplatků za služby. Doporučujeme proto při zakládání nových produktů raději kontaktovat klientskou linku Raiffeisenbank nebo rovnou navštívit jednu z poboček pro případné vysvětlení nejasností a úplné doplnění informací.

Shrnutí

V celkovém shrnutí hodnotíme Raiffeisenbank velice kladně, jedná se o spolehlivou bankovní instituci s dlouhodobou tradicí a až na méně přehledné sazebníky jsme u této banky neshledali žádné větší nedostatky. Pokud tedy hledáte banku, která splní veškeré vaše speciální požadavky, nebo prostě a jednoduše hledáte banku které můžete bez obav svěřit své úspory, zároveň vést běžný účet zcela zdarma a bez poplatků, Raiffeisenbank může být vaší pravou volbou.

Přejít na Raiffeisenbank


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo