Raiffeisenbank

Banku Raiffeisenbank zajisté není třeba představovat, nejedná se totiž o žádného nováčka na trhu. Tato rakouská finanční instituce na našem trhu působí již od roku 1993. Za celou dobu působení zůstává Raiffeisenbank věrná celá škála uživatelů a další se k ní obrací, není proto divu, že se jedná o jednu z největších bankovních institucí u nás.

Raiffeisenbank

V České republice rozhodně nemá Raiffeisenbank nouzi o kamenné pobočky, kterých je více než 100, bankomatů máte k dispozici dokonce více než 140. Pokud zvažujete přechod k nové bance a do vašeho výběru spadá i Raiffeisenbank, rozhodli jsme se pro vás připravit přehlednou recenzi nejen na základě fakt, ale i zkušeností reálných klientů této banky. V recenzi se proto dozvíte nejen výhody, ale i nevýhody které může Raiffeisenbank skýtat.

Prohlédnout si banku

Co Raiffeisenbank nabízí?

Banka je se svým širokým portfoliem služeb samozřejmě připravena i na náročné zákazníky včetně velkých korporací. Pro své klienty tak vede nejen osobní účty, spořící účty nebo půjčky. Spolehnout se můžete taktéž na nabídku kreditních karet, hypotečních úvěrů a samozřejmě spotřebitelských úvěrů.

Jak založit běžný účet u Raiffeisenbank?

Bankovní společnost sice disponuje velkým počtem kamenných poboček, ve kterých během pár chvil spolu s pomocí pracovníka za přepážkou zvládnete založit nejen osobní účet. Banka jde samozřejmě s dobou, a proto je možné běžný účet spolu s dalšími produkty zřídit i z pohodlí domova. Jen musíme podotknout, že v případě studentů do 18 let je nutná návštěva pobočky. Běžný účet od Raiffeisenbank s sebou nese spoustu výhod, mezi které patří vedení účtu zdarma stejně jako vedení debetní karty. K účtu získáte i klubovou kreditní kartu kterou lze využít nejen pro výhody bonusového programu Premium RB Club.

Další osobní účet nese název Aktivní účet, je vhodný zejména pro aktivní cestovatele a nabízí zvýhodnění spořícího účtu, neomezený počet zahraničních plateb v EUR a samozřejmě klubovou kreditní karty a včetně dvou debetních. Nutno podotknout, že Aktivní účet je měsíčně zpoplatněn částkou 49 korun.

Další produkty Raiffeisenbank

Jak jsme již v úvodu zmínili, Raiffeisenbank nabízí široké portfolio služeb a produktů. My se v této recenzi podíváme blíže zejména na spořící účty a stavební spoření pro váš lepší přehled ve výhodách.

Pokud chcete založit u Raiffeisenbank stavební spoření ať už pro sebe, či své dítě, není k tomu třeba návštěva pobočky. Banka slibuje pro své klienty atraktivní zhodnocení vkladů až 7,69 % s garantovaným úrokem 3,2 % ročně, státní podporu 10 % z vkladů, pojištění účtu a možnost výběru naspořených peněz po uplynutí vázací lhůty 6 let. Ovšem pokud byste se rozhodli rozvázat smlouvu před ukončením vázací doby, je nutné počítat s poplatkem alespoň 1 % z cílové částky kterou jste si na začátku nastavili, minimálně však 500 Kč. Vedení stavebního spoření je v případě Raiffeisenbank dle platného ceníku zpoplatněno čtvrtletně ve výši 88 Kč.

Taktéž spořící účet lze sjednat snadno v mobilním nebo internetovém bankovnictví. Momentálně poskytovaná bonusová sazba spořícího účtu HIT PLUS je 5,5 % p.a. za předpokladu aktivního užívání účtu. To ve své podstatě znamená použít kreditní či debetní kartu alespoň třikrát v měsíci a to rozhodně není nesplnitelný úkol. Vedení účtu je zcela zdarma a může vám dobře posloužit třeba jako druhý účet na který můžete odkládat peníze které zrovna nepotřebujete a nechat je příjemně se zúročit místo toho, aby ležely na běžném účtu, který nenese z hlediska úroků žádné výhody. S penězi na vašem spořícím účtu lze kdykoliv disponovat a nejste vázání žádnou lhůtou. Jednoduše se stačí přihlásit například do mobilní aplikace a potřebné peníze převést na klasický účet.

Výhody Raiffeisenbank

Banka umožňuje okamžité platby a k účtu lze používat i bezkontaktních plateb jako je Google Pay nebo Apple Pay. To jsou ovšem skutečnosti, které nabízí dnes kdejaká banka. Jaké jsou tedy hlavní výhody, který by vás měli přesvědčit o založení účtu přímo u Raiffeisenbank? Mezi největší klady patří bezpochyby dlouhá historie, kterou u nás banka má, není třeba se tak v budoucnu obávat o budoucnost banky či úspor které jí svěříte.

Protože Raiffeisenbank nabízí velké množství produktů, můžete mít jednoduše všechny svoje účty, karty, spoření či hypoteční úvěr, jak se říká pod jednou střechou, v tomto případě pod internetovým bankovnictvím nebo pohodlně v aplikaci chytrého telefonu. Je třeba zmínit, že Raiffeisenbank taktéž disponuje vkladovými bankomaty, skrz které můžete na svůj účet vložit jednorázově až 350 000 Kč a pokud se jedná o vklad jednou měsíčně, je bez jediného poplatku. A to posouvá v našich očích tuto banku zase o příčku výš.

Nevýhody Raiffeisenbank

V nedávných recenzí reálných uživatelů se bohužel můžete setkat také s negativním hodnocením. Důvod bývá prostý a velice často se opakující. Od roku 2022 totiž instituce Raiffeisenbank koupila banku Equa Bank, tuto skutečnost banka Equa Bank oznámila svým zákazníkům doslova jako hotovou věc a jak tomu tak bývá, vše bylo dokonáno během pár měsíců. Bývalí klienti Equa Bank proto tuto záležitost hodnotí negativně a to poté hojně mění celkové recenze Raiffeisenbank, což v celkovém výsledku nemusí být zcela objektivní.

My hlavní nevýhodu vidíme v něčem úplně jiném, zejména v nejasném přehledu sazebníku úrokových sazeb a veškerých poplatků za služby. Doporučujeme proto při zakládání nových produktů raději kontaktovat klientskou linku Raiffeisenbank nebo rovnou navštívit jednu z poboček pro případné vysvětlení nejasností a úplné doplnění informací.

Shrnutí

V celkovém shrnutí hodnotíme Raiffeisenbank velice kladně, jedná se o spolehlivou bankovní instituci s dlouhodobou tradicí a až na méně přehledné sazebníky jsme u této banky neshledali žádné větší nedostatky. Pokud tedy hledáte banku, která splní veškeré vaše speciální požadavky, nebo prostě a jednoduše hledáte banku které můžete bez obav svěřit své úspory, zároveň vést běžný účet zcela zdarma a bez poplatků, Raiffeisenbank může být vaší pravou volbou.

Přejít na Raiffeisenbank

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.6/5 (101 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Zdravím.
  Banka EQUA byla ok,RB je k h..nu..
  Aplikace o ničem,refinancovaní..fuj nabídka…

 2. Raiffeisen rozhodně nemohu doporučit, přešel mi k nim spořící účet od ING a jen problémy, udělali mi z toho běžný účet, internetové bankovnictví dost nepřehledné, resp. přehledné mají jen nabídky, ostatní se složitě hledá. Možná jsem jen rozmazlená, ale fakt mám zkušenost s jinými bankami a ta jejich je nejhorší. Problém nastal, když jsme chtěla účet zrušit, do té doby šlo vše online, ale zrušení účtu ne, pominu, že vůbec zjistit jak účet zrušit trvalo asi 2 týdny, protože nejdříve komunikace s automatem, pak e-mail poradkyni, ta měla dovolenou a nikdo nezastupuje a na obecný dotaz neodpoví. Paní nebyla po návrhatu z dovo zřejmě v nejlepší náladě, silně neochotná a že to zrušit nejde, protože nemají mojí občanku a tu musí vidět osobně. Pobočka 30 km, pracovní doba šílená, zamluvit si termín na konkrétní čas nejde. Závěr je ten, že jsem peníze převedla a účet tam stále je, prý bez poplatků tak ať si ho nechají. Nebudu si brát na celý den dovolenou, platit cestu, parkovné a ještě čekat až si na mě paní možná udělá čas… jako fakt středověk, v 21. století, když už i úřady začínají komunikovat elektronicky tak do Raiffeisen nakvačit osobně, vše ručně vyplnit, jinak smolík. Zajímavé je, že při založení účtu, zařízení internetového bankovnictví nic takového netřeba, holt když ptáčka lapají …

 3. Jsou to opice. Nic víc nic míň. Lžou a zadržují Vaše peníze.

 4. RB má velmi špatné podmínky a skryté poplatky za různé transakce. Dvojitá konverze u zahraničních plateb, zlodějský poplatek 0,15% z vybírané částky na pokladně, osobní bankéři na telefonech nezastižitelní, online podpora vesměs neprofesionální, mizerná nebo poskytující nepřesné informace apod. Jediné plus je uživatelsky přívětivé online bankovnictví a možnost vedení účtu ve více měnách. 

  • Otřesná zkušenost. Jsem klientem a chtěla jsem dokument. Nejdřív mi na zákaznické lince řekla slečna že dokument nevystavují a pak se s někým poradila a řekla že za poplatek 200 kč by se tam MOŽNÁ dokument našel..Ale jenom možná 🤣 To si dělají vážně srandu..

 5. Dobrý den, Raiffeisenbank hrůza. Přešel jsem pod ní od Equa, Equa zanikla, od té chvíle samé problémy. Půjčka 20 000 obrovský problém, neschváleno- zažádejte si za tři měsíce. Podnikám a když bylo potřeba koupit mtr. u Equa do několika minut.Předčasné splácení několik minut. U Raiffeisen předčasné splacení trvá týden i déle. S ještě mi bylo řečeno, že to bude těsně před další splátkou, tak nevíte. Jestli to klaplo, jestli se splátka strhne, nebo nestrhne. Žádné upozornění jak má člověk postupovat. S touto bankou končím a ruším u ní všechny učty. V dnešní době člověk nemá čas čekat 14 dní, jestli se mu banka ozve. Jo bance se hodí mít mého půl milionu na účtu. Má vlastně bezúročnou půjčku na okrádání dalších.

Přidat komentář

Recenzer
Logo