Bělící pásky na zuby

V průběhu let zuby každého postupně žloutnou. Na vině je nejen nekvalitní hygiena, ale i konzumace některých nápojů, kouření nebo onemocnění. Každý má pak od přírody trochu jiný odstín zubů. Abyste se mohli pochlubit dokonale bílými zuby, můžete používat nejen speciální bělící zubní pastu, ale trendem poslední doby se staly právě bělící pásky, které používají miliony lidí po celém světě. Tyto pásky můžete používat bez obav doma, vyhnete se tak návštěvě zubní ordinace, kde stojí tento zákrok nemalé peníze.

Bělící pásky nakupujte vždy od předních výrobců. Pouze u nich máte jistotu, že pořizujete skutečně spolehlivé a bezpečné výrobky. Při výběru se můžete zaměřit na složení a velikost balení. S výběrem správného výrobku vám mohou pomoci i uživatelské recenze.

Porovnat ceny pásků

Princip bělení

Bělící pásky na zuby obsahují koncentraci několika účinných látek, které po přímém přiložení na zuby způsobují bělení zubů. První výsledky můžete vidět cca po 1 týdnu používání. Před prvním použitím pásků si pozorně přečtěte návod používání a v žádném případě nenechávejte pásky působit delší dobu, než určuje výrobce. Obvykle je nutné nechat pásky působit po dobu 30 minut, poté pásky odstraňte a důkladně zuby vyčistěte.

Aplikace bělících pásek není nijak složitá. Každé balení navíc obsahuje návod, který vás postupem podrobně provede. Bělící pásky se doporučuje používat pravidelně, k dostání jsou denní i noční varianty pásek. Pásky se aplikují na čisté a suché zuby. Nejprve se doporučuje pásky umístit na spodní zuby, poté na zuby horní. Při aplikaci by se pásky neměly dotýkat dásní, byly by vystaveny zbytečnému dráždění.

Nežádoucí účinky

Domácí bělení chrupu bude při dodržování správného postupu naprosto bezpečná. Přesto však někteří uživatelé uvádí různé nežádoucí účinky, které však s používáním pásků nemusí přímo souviset. Bělící pásky mohou používat pouze osoby starší 18 let. Proces bělení by neměly podstupovat těhotné a kojící ženy a proces není vhodný ani pro osoby, které trpí zánětem dásní nebo ti, kteří řeší potíže se zubním kazem.

Složení

Aby byly bělící pásky účinné, musí obsahovat potřebné množství účinných látek. Složení se liší v závislosti na výrobci, každý z nich do pásků přidává i další přísady. Ve složení najdete sorbitol, peroxid vodíku, propylenglykol, SLS, oxid křemičitý. Mezi vedlejší složky může patřit mentol, máta, aloe vera, akticní uhlí, bentonitový jíl a další složky.

  • Karbamid peroxid – je účinná látka, která dokáže odstranit skvrny pod zubní sklovinou. Díky této účinné látce se můžete zbavit nevzhledného nažloutlého odstínu zubů.
  • Peroxid vodíku – bělící pásky mívají většinou 6% peroxidu vodíky. Je to mnohem méně než kolik peroxidu obsahují profesionální přípravky. Lepších výsledků dosáhnete s páskami, které obsahují 6 a více procent peroxidu. Jestliže však řešíte potíže s citlivými zuby, měli byste sáhnout spíše po přípravcích s nižším obsahem peroxidu vodíku.

Značka

Bělící pásky lze koupit prostřednictvím internetu, ale pořídit je můžete i v lékárnách nebo větších drogeriích. Tyto pásky pak můžete v některých případech sehnat i v zubních ordinacích nebo centrech, které se zaměřují na dentální hygienu. Mezi přední výrobce bělících pásek patří My White Secret, Crest, White Pearl, Toothy, BlanX, Procter & Gamble nebo SPA.

Cena

Cenu bělících pásků určuje velikost balení, kvalita produktu a pochopitelně také značka. Největší výběr budete mít v případě výrobků s cenou od 700 – 1 500 Kč. Za tuto cenu můžete koupit pásky, které využijete na 14 denní proceduru. Na trhu jsou pak k sehnání levnější nebo naopak dražší výrobky. Těm levnějším se doporučuje spíše vyhnout a zaměřit se pouze na výrobky předních značek. Dražší jsou pak větší balení.

Porovnat ceny pásků

Otázky a odpovědi

Jak zabránit žloutnutí zubů?

Žloutnutí zubů způsobuje konzumace různých nápojů či potravin. Nejvíce zubu zbarvuje káva, červené víno nebo čaj. Žloutnutí dále způsobuje kouření, konzumace některých potravin či výrazně žluté koření. Zuby mohou žloutnout i díky nedostatečné zubní hygieně a na vině může být i dědičná dispozice.

Je používání bělících pásků na zuby bezpečné?

Bělící pásky na zuby jsou považovány za bezpečné, ačkoliv i v tomto případě lze narazit na nevyhovující výrobek. Proto si při výběru konkrétních bělících pásků zjistěte, jaké množství peroxidu vodíku pásky obsahují. Za maximální limit, který stanovuje Evropský parlament a Rada o kosmetických přípravcích, je považována hodnota do 0,1% hm. Větší množství látky může způsobovat poranění tkáně a vést může dokonce k rozvoji rakoviny ústní dutiny. Z tohoto důvodu se zaměřte pouze na certifikované výrobky předních výrobců, které veškeré potřebné normy splňují.

Lze pomocí bělících pásek vybělit i umělé zuby?

Bělící pásky dokáží vybělit pouze přírodní zuby. S umělými zuby nebo korunkami si bělící pásky neporadí. Pomocí bělících pásek nebudete moci vybělit ani plomby.

Závěr

Pomocí zubních bělících pásků můžete dle libosti podstupovat domácí bělení chrupu. Na trhu najdete bělící pásky různých značek, při výběru těch správných se zaměřte především na množství peroxidu vodíku nebo karbamidu peroxidu. Šetrnější způsob bělení nabízí pásky s přírodním složením. V jejich případě však bílého chrupu dosáhnete za mnohem delší dobu a počítat musíte i s krátkodobějším účinkem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.belici-pasky.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo