Jak vybělit zuby?

Mít zářivě bílý úsměv je snem mnoho z nás. Ne každému však tento dar příroda nadělí a postupem času mohou zuby začít chátrat a žloutnout. Ale nezoufejte, k bělejším zubům se můžete dopracovat doma, a navíc i přírodní cestou. Čím vybělit zuby?

Ordinační bělení zubů laserem

Ve společnosti je dosti rozšířeným trendem profesionální bělení zubů u zubaře nebo na dentální hygieně. Je to ta nejjednodušší a nejjistější cesta, ale rozhodně ne nejlevnější. Kolik takové bělení zubů stojí?

Ceny jsou individuální a odvíjí se od konkrétní procedury a od stavu vašich zubů. Nicméně ceny se pohybují průměrně kolem 5 000 korun a mohou se vyšplhat až na několik desítek tisíc.

Jak si vybělit zuby doma?

Jestliže nechcete utrácet velké částky za profesionální bělení, můžete si o něco levněji vybělit zuby doma. Nabízí se mnoho způsobů, například:

Bělící sady na zuby

Cena bělících sad na zuby se pohybuje kolem 1000 korun. Po několika dnech používání zaručují bělejší zuby až o několik odstínů. Obsahují aplikátor, který naplníte gelem složeným z účinných bělících složek. Aplikátor vložíte do úst a po uplynutí stanovené doby vyjmete. Poté si stačí jen vypláchnout pusu vodou.

Bělící pásky na zuby

Pásky na zuby fungují na stejném principu jako bělící sady. Jejich výhodou je, že mají velmi snadnou aplikaci a můžete si je vzít i na cesty. Pásek rozbalíte a stranu, na které se nachází bělící gel, přitisknete na zuby. Po pěti až třiceti minutách pásek sloupnete a ústa propláchnete vodou. Ceny se pohybují od 600 korun.

Porovat ceny pásků

Bělící pudry

Bělící pudry se aplikují jako zubní pasta. Jedná se o prášek, který většinou obsahuje příměs aktivního uhlí nebo peroxidu vodíku, tyto látky vám zaručí bělejší chrup. Trochu pudru smíchaného s vodou nanesete na kartáček a vyčistíte si zuby běžným způsobem. Bělící pudr se však nedoporučuje lidem, kteří mají poškozenou zubní sklovinu, jelikož prášek může být příliš hrubý.

Porovnat ceny pudrů

Bělejší zuby přírodní cestou

Citronová šťáva se sodou

Čištění citronem a šťávou se sodou je osvědčená účinná metoda, kterou řadíme do jedné z „babských rad“. Kyselina citronová vám může poškodit sklovinu, takže to není metoda nejbezpečnější. Na každého však citron účinkuje jinak. Pokud byste čištění citronem chtěli i tak risknout, stačí vytvořit jemnou pastu z jedlé sody a pár kapek citronu, kterou si pak zuby vyčistíte.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí pořídíte v nejbližší lékárně nebo drogerii. Je proto snadno dostupné a levné. Snadno si poradí i se žlutými skvrnami na zubech. Stačí jednu tabletku černého uhlí rozdrtit, přimíchat do zubní pasty a důkladně si vyčistit zuby. Hlavně si pak nezapomeňte pořádně vypláchnout pusu.

Jablečný ocet

Jablečný ocet sice nemá tak silné bělící účinky, nicméně s menšími skvrnami si poradí. Zamíchejte dvě čajové lžičky jablečného octa do sklenice vody a roztokem si vyplachujte ústa několik desítek sekund. Tuto přírodní verzi ústní vody používejte pravidelně každý den, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Jak si udržet bílé zuby?

Zuby potřebují kvalitní péči, aby si zachovaly bílou barvu. Zde je několik tipů, které je dobré dodržovat:

  • Klíčová je správná ústní hygiena. Zuby by se měly čistit dvakrát denně pomocí kvalitní pasty s obsahem fluoridu nebo peroxidu vodíku.
  • Vyhněte se potravinám a nápojům, které zanechávají na zubech žluté skvrny. Mezi ně patří: káva, čaj, červené víno a mimo jiné tabák obsažený v cigaretách.
  • Nepodceňujte preventivní prohlídky u zubního lékaře. Zubaře by měl člověk navštěvovat alespoň jednou ročně.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.nazuby.cz, www.notino.cz, www.pilulka.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já vyzkoušel podle vašeho článku ten jablečný ocet a pecka. Nikdy bych nevěřil, že si člověk nemusí drhnout zuby jak blázen, a přitom se snadno a rychle zbaví skvrn, které se na zubech vytvoří. Bylo to příjemné a bez problémů.

  2. Na bělení zubů používám bělící pásky, které si kupuji od značky Procter & Gamble a jsem s nimi na výsost spokojená. Zatím neplánuji jinou značku, protože tato mi perfektně vyhovuje.

Přidat komentář

Recenzer
Logo