Garmin Fenix 7

Každý, kdo rád sportuje a chce mít přehled o svých aktivitách, potřebuje vhodné chytré hodinky, jako jsou například Garmin Fenix 7. Mají luxusní výdrž až po dobu 18 dní v režimu chytrých hodinek, ale až 57 v rámci režimu úspory baterie.

Pyšní se vysokou armádní odolností a přesnou metrikou, ať už měří sport, zdraví či regeneraci. Kromě spousty užitečných funkcí podporují bezkontaktní placení prostřednictvím Garmin Pay.

KLADY
 • Vysoce kvalitní materiály
 • Perfektní zpracování
 • Moderní design
 • Rychlá a jednoduchá výměna řemínků
 • Přesnost měření sportovních i jiných aktivit
 • Bezkontaktní platby
 • Rozhraní je komplet v českém jazyce
 • V režimu chytrých hodinek vydrží až 18 dní
 • Režim úspory baterie nabízí výdrž až 57 dní
 • Robustní konstrukce
 • Špičková odolnost
 • Splňují americké vojenské normy proti nárazům, vysokým teplotám a voděodolnosti
 • Duální ovládání
 • Voděodolnost 10 ATM
 • Přehledný displej, který lze přečíst i na přímém slunci
ZÁPORY
 • Není umožněna komunikace
 • Vysoká pořizovací cena

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Chytré hodinky Garmin Fenix 7 zaujmou na první pohled robustní konstrukcí, jejímž srdcem je velmi odolný displej. Pouzdro je vyrobeno z vysoce pevného a odolného polymeru. Disponují ocelovou lunetou a displej je opatřen pevným sklíčkem Gorilla Glass již třetí generace.

Díky tomu splňují hodinky náročné americké armádní normy odolnosti vůči nárazu, extrémním teplotám i vodě. Právě špičkový design vyzdvihl tento produkt na mnohem vyšší úroveň, než je tomu u jiných chytrých hodinek.

Co se týká řemínku, tam jde o klasiku v podobě silikonu, který jak víme vydrží téměř všechno, navíc je to lehoučký materiál a na ruce moc příjemný i jemný. Nikde vás netlačí, neškrtí a nevznikají tak nepěkné stopy na kůži. Hmotnost hodinek bez řemínku je 56 g, což není nic hrozného.

Funkce

Jak jsem již zmiňovala v úvodu, chytré hodinky Garmin Fenix 7 podporují bezkontaktní platby s Garmin Pay. Ovládání hodinek je možné pomocí tlačítek, ale také dotykového displeje. K dispozici máte různé profesionální profily určené pro vaše běžné sportovní aktivity, kterým se věnujete, ať už je to běh, cyklistika, plavání, turistika, golf, horolezectví atd., případně jen obyčejná chůze.

Nechybí ani speciální funkce v podobě PacePro, RacePredictor, ClimbPro a jiné. Garmin Fenix 7 mají rovněž tzv. regeneračního asistenta, jehož úkolem je hlídat, kolik budete potřebovat času, pro svou regeneraci, tedy odpočinek, po kterém naskočíte zpět do běžného režimu a podáte jen ty nejlepší výkony.

Zaměřuje se na náročnost tréninku, který jste naposledy absolvovali, na úroveň stresu, vaše denní aktivitu, ale i na to, jestli si dopřáváte kvalitní spánek v dostatečném množství.

Hodinky mají hudební přehrávač, oxymetr kontrolující okysličení krve, dále měří tepovou frekvenci, vzdálenost, monitorují stres, počítají kroky, u žen sledují menstruační cyklus, spánek, počítají spálené kalorie, nebo třeba hlídají, jestli dodržujete dostatečný pitný režim.

Možné jsou také notifikace z telefonu, včetně jeho ovládání. Garmin Fenix 7 jsou ideální pro hráče golfu, fanoušky jógy, outdooru, plavání, turistiky a dalších zajímavých volnočasových i sportovních aktivit.

Příslušenství

Mezi příslušenství rozhodně patří řemínky v různých barvách, které můžete měnit podle nálady, případně aktivity. Pokud si berete hodinky ven, můžete si připevnit zelený řemínek, ale do práce se vám bude více hodit černý nebo jakýkoliv, který vás zrovna napadne.

Šikovným příslušenstvím je rozhodně powerbanka, s jejíž pomocí můžete hodinky dobíjet klidně i na služební cestě, dovolené nebo v práci, aniž by bylo nutné být přímo u sítě se zásuvkou.

Parametry

Výrobce: Garmin
Provedení: chytré hodinky
Určení: unisex
Typ displeje: Transflektivní
Úhlopříčka displeje: 1.4 palce
Velikost uložiště: 16 GB
Hmotnost: 96 g
Hybridní hodinky: ne
Slot pro SIM: ne
eSIM: ne
Vestavěný mikrofon: ne
Snímač okolního osvětlení: ne
GPS: ano
GLONASS: ano
Snímač tepové frekvence: ano
Budík a připomínky: ano
Akcelerometr: ano
Barometr: ano
Krokoměr: ano

Fotografie

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení
Chytré hodinky Garmin

Když to shrneme zjednodušeně, pak mají chytré hodinky Garmin Fenix 7 co nabídnout. Vedle naprosto parádní odolnosti a neuvěřitelné výdrži na jedno nabití, je to spousta užitečných a praktických funkcí, spolu s různými vychytávkami. Bonusem jsou bezkontaktní platby a notifikace z mobilního telefonu. Jediným mráčkem na jinak azurové obloze je vyšší pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od cca 15 000 Kč do 19 000 korun. Jinak nemáme tomuto produktu co vytknout. Porovnejte Garmin Fenix 7 třeba s hodinkami Samsung Galaxy Watch 5.

Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • jednoduché ovládání
 • perfektní zpracování
 • robustní konstrukce
 • špičková odolnost
 • pěkný design
Zápory
 • vysoká pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě

Nejprodávanější chytré hodinky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Pořídila jsem tyto hodinky pro syna k maturitě a měl z nich velkou radost. Pořád si nějaké přál, ale nevěděla jsem, jaké vybrat. Naštěstí jsem pravidelným návštěvníkem vašich stránek, tak jsem neváhala a začala si procházet články s chytrými hodinkami a měla jsem vyhráno, když jsem našla právě Garmin fenix 7.

 2. Hodinky Garmin Fenix 7 jsem dostal od přítelkyně k narozeninám a musím uznat, že jsou dokonalé. Moc se mi líbí, navíc mají spoustu parádních funkcí, neudělám bez nich už ani krok. Snažím se postupně využívám všechny dostupné funkce, které se na nich nabízí a jsem za ně moc rád.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo