Degiro

Investiční platforma Degiro se sídlem v Amsterdamu byla založena již v roce 2008, od roku 2013 poskytuje své služby i drobným investorům a otevřela jim tak dveře do akciového světa s výrazně nižšími poplatky, než které nabízí třeba právě dlouhodobě zavedení brokeři.

Ať už se řadíte mezi zkušené obchodníky, nebo jste v investicích naprostí nováčci, Degiro vám rozhodně má co nabídnout. Celé problematice se budeme věnovat v následující recenzi, dozvíte se nejen jak založit účet a jaké typy účtů Degiro vlastně nabízí. Samozřejmě se zaměříme i na poplatky a celkovou bezpečnost této investiční platformy se kterou v současnosti investuje již více než 2 miliony uživatelů.

Degiro

Jak Degiro funguje?

Původem nizozemská společnost je regulována kromě DNB a AFM centrální bankou v Nizozemsku i německým Federálním úřadem pro finanční dohled neboť v roce 2021 spojila své zájmy se sesterským německým poskytovatelem finančních technologií Flaxderingo Bank AG.

Obchodní platforma pro webové stránky i mobilní zařízení je kompletně v češtině, vklad peněz na účet lze provést bankovním převodem, tato skutečnost ovšem může znamenat, že si na připsání peněz počkáte až 3 pracovní dny, to ovšem neplatí při převodu peněz za využití platební metody elektronické peněženky. Obchodní účet je veden v eurech, nemusíte se ovšem obávat poplatků z konverze českých korun na eura, převod těchto dvou měn je zcela zdarma a automatický.

S obchodní platformou Degiro dostává každý investor klíč od bran k více než 50 burzám, můžete tak začít investovat do ETF fondů, dluhopisů, opcí, akcií nebo pákových produktů ve 30 zemích světa. Pokud se rozhodnete pro nákup akcií na Pražské burze, počítejte s fixním poplatkem 20 Kč zatíženým o dalších 20 Kč jakožto manipulační poplatek, další nákupy ETF jsou s poplatkem 2 EUR.

Českým investorům společnost Degiro zprostředkuje jeden nákup ETF za měsíc bez jakéhokoliv poplatku. Obchodní poplatky se mohou měnit, jsou ovšem vždy za aktuálního znění transparentně k nahlédnutí na oficiálních webových stránkách. Za co si společnost Degiro ovšem neúčtuje naprosto žádné poplatky jsou vklady a výběry peněz. Jediný neobchodní poplatek, se kterým se posléze můžete setkat je konverze jiné měny, než českých korun a eur.

Dříve, než se pustíte k registraci považujeme za nutné, seznámit vás alespoň okrajově se všemi typy účtů které si u Degiro můžete otevřít. Pokud během registrace nezvolíte vámi vybranou variantu, bude vám automaticky přidělen účet Basic. Basic účet je vhodný nejen pro začátečníky, spíše však určuje směr, kterým se vaše investování bude ubírat. S Basic máte možnost nakupovat akcie a ETF včetně dalších aktiv a nejste zatížení poplatkem za zpracování dividendy, neboť vaše akcie společnost Degiro využívá k obchodování a nejsou tak chráněny.

Účet Custody kopíruje možnosti účtu Basic ovšem s tím rozdílem, že zde není přístup k shortování a vaše cenné papíry si společnost Degiro nepropůjčuje k obchodování, jedná se tak o nejbezpečnější účet, který Degiro nabízí. Účet Active nabízí přístup k naprosto všem produktům, a nakonec zbývá varianta účtu Trader. Trader je obdoba účtu Active ovšem s vyššími limity pro instrumenty. Účet Trader je zamýšlený zejména pro opravdu zkušené obchodníky.

Jak začít investovat s Degiro?

Vytvoření účtu u společnosti Degiro je vcelku jednoduchou záležitostí, stačí vyplnit registrační formulář o třech bodech a posléze vyčkat na ověřovací email pro aktivaci účtu. Dalším krokem je ověření identity, je třeba předložit platný doklad totožnosti a zadat IBAN vlastního bankovního účtu. Proces schvalování dle reálných zkušeností uživatelů nezabere déle než 48 hodin. Bohužel si během těchto několika hodin nemůžete platformu nezávazně vyzkoušet, jak tomu bývá například u konkurenčních brokerů. Investiční platforma Degiro zkrátka a jednoduše nemá žádný demo účet který byste mohli před přechodem do ostrého prostředí využít.

V případě nejasností či dotazů existuje samozřejmě možnost obrátit se na zákaznickou podporu. Kontakt je klientovi umožněn pouze ve všedních dnech, bez obav můžete využít telefonické podpory, neboť je dostupná v českém jazyce, pokud upřednostňujete trochu méně osobního kontaktu, doporučujeme společnost kontaktovat po e-mailu, zde si na svou odpověď počkáte klidně i několik dnů.

Riziko investování s Degiro

Bezpečnost je v případě investování naprosto klíčová, avšak nikdy vám žádný broker nezaručí výnos vašich obchodů a budoucnost vámi investovaných financí. S brokerem Degiro máte ovšem možnost vlastnit akcie přímo na vaše jméno. Kromě toho peníze, které vkládáte na účet jsou u Flatexdegiro bank AG a pojištěny až do výše 100 000 EUR. Zároveň společnost spadá do systému odškodnění investorů, jenž kompenzuje případné, ač velice nepravděpodobné ztráty z nevrácených aktiv. Z tohoto hlediska je obchodování skrze investiční platformu Degiro naprosto bezpečné.

Shrnutí

Jak již víte, broker Degiro není zcela bez poplatků a kdyby byl, určitě by nemohl prosperovat a základna jeho uživatelů by rozhodně nebyla tak široká. Poplatky jsou ovšem z našeho pohledu ve srovnání s konkurencí pořád přijatelné a poměrně nízké.

Výhody plynou taktéž z vcelku obsáhlé nabídky investičních produktů, obchodní platforma je uživatelsky velmi přívětivá, a navíc kompletně v češtině. Nejen z těchto důvodů nemáme obavy doporučit registraci i nezkušeným investorům, neboť v případě potíží se kdykoliv mohou obrátit na profesionální uživatelskou podporu a rozhodně se nemusí obávat ani žádných skrytých poplatků.

Přejít na Degiro

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo