Revolut

Pro mnohé z vás je Revolut něco, o čem slyší úplně poprvé, ovšem najde se množství Čechů, kteří si tuto kartu oblíbili a používají ji nejen na cestách, ale také v České republice.

Naše recenze se vám pokusí přiblížit, o co se vlastně jedná, jak to funguje a na co si dát pozor. Jde o finanční aplikaci, s jejíž pomocí můžete změnit způsob jakým platíte, ale také spoříte či investujete.

Přejít na Revolut

Co je Revolut?

Zjednodušeně řečeno, je služba Revolut tak trochu jiná platební karta, respektive její alternativa, a to platí i ve spojitosti s osobním účtem. Není to však jen tak obyčejná platební karta, právě naopak.

Revolut funguje i jako investiční platforma. Tato aplikace je propojená s kartou a jejím prostřednictvím je možné obsluhovat své účty v různých světových měnách, přičemž nechybí ani kryptoměny.

Aplikaci si jednoduše dobíjíme běžnou platební kartou vedenou u některého bankovního institutu. Jakmile máme nabito, stačí jen několik kliknutí a finanční prostředky si můžete převést na jakoukoliv měnu, která je v rámci Revolut podporováno.

Vzhledem k tomu, že jde o debetní kartu, musí se na ní nejdříve poslat peníze, aby jí bylo možné čerpat. Výhodou je, že účet není spárován s PayPal účtem či jakýmkoliv jiným, takže nehrozí, že se někdy přečerpal. Revolut podle dané lokality vybere druh karty, tedy buď VISA nebo MasterCard.

Můžeme jí využívat pro platby v zahraničí, během převodů měn, ale i při tuzemském či mezinárodním platebním styku. Kromě toho umožňuje nákup a prodej kryptoměny.

Výjimkou nejsou ani akcie, s nimiž můžete obchodovat. Stejně tak jsou možné investice do různých komodit, platby pomocí telefonu, ale i spousta jiných funkcí.

V polovině roku 2021 představila společnost nově Revolut Bank pro českou klientelu. Jde o jednu z nejrychleji rostoucích platforem na světě. Digitální banka Revolut má v celosvětovém měřítku více než 13 milionů zákazníků, přičemž u nás je to téměř 100 tisíc klientů.

Díky Revolut je možné platit pomocí Apple Pay, směňovat valuty za co nejvýhodnější kurz, nakupovat kryptoměny, ale rovněž získat zdravotní pojištění.

Je dobré zmínit, že existuje také jednorázová virtuální karta, což je takový spíš praktický produkt. Její systém spočívá v tom, že je platná jen na jednu platbu. Jakmile je platba provedena, změní se její CVC kód. Zabrání se tak jakémukoliv zneužití karty či odčerpání nežádoucích finančních prostředků. Hodí se na taková místa, kde nemáte tak úplně důvěru, ale není tam možnost hotovostní platby.

Web Revolut

Web Revolut

Jak Revolut funguje?

Založit si dnes běžný účet není sice nic složitého, ale některé banky stále žijí v minulosti a nutí své klienty k návštěvám poboček kvůli různým úkonům. To u Revolut probíhá vše prostřednictvím aplikace, takže nemusíte nikam běhat.

V tom se od běžných účtů liší asi nejvíce. Jakmile si založíte Revolut účet, spravujete jej v aplikaci. Pak už jen obdržíte Revolut kartu, a to je vlastně vše, co budete potřebovat.

Společnost je sice vlastníkem bankovní licence, ale jako banka působí pouze v rámci své vlastní aplikace wRevolut – Beyond Baking. Výhodou je, že je dostupná jak pro uživatele operačního systému iOS, tak Android.

Tato netradiční forma banky se snaží o co nejvýhodnější směny měn, a to díky výhodnému směnnému kurzu, který se snaží udržet. Nabídka Revolut obsahuje debetní kartu MasterCard.

Zřejmě nejoblíbenější je její využití během vašich cest do zahraničí, ať už na dovolené či v rámci pracovní cesty. Tato karta vám umožní vybrat peníze z místního bankomatu s velmi dobrým kurzem.

V neposlední řadě můžete rozšiřovat své investiční portfolio. Revolut pomáhá s investováním do komodit, kryptoměn, ale také akcií, které je sice bez poplatků, ovšem je tu několik pravidel, která je dobrá si předem nastudovat.

Investice do akcií

Investice je možná jen do akcií NYSE a NASDAQ, tedy do amerických, ovšem v plánu je přidání i jiných světových burz.

Pokud máte tarif Standard, což znamená, že nejste platícím uživatelem, máte zdarma pouze 3 transakce za měsíc. Tarif Premium má 8 bezplatných transakcí a tarif Metal od 1 .7. 2022 už jen 10 takových transakcí měsíčně. Je zde možnost investovat od 1 dolaru. Investujete do tzv. zlomkové akcie, kdy jste vlastníkem jen minimální části dané akcie.

Každá jednotlivá transakce, která je nad měsíční limit zdarma podléhá poplatku 1 libra. Navíc ročně je zpoplatněna ve výši 0,01 %. Revolut vaše akcie nedrží, ale vlastníte je vy prostřednictvím externího zprostředkovatele. Vaše akcie chrání společnost SIPC, to znamená, že v případě krachu zprostředkovatele jsou cenné papíry a hotovost na účtě chráněné do výše 500 000 dolarů.

Investice do komodit

To je možné pouze s tarifem Premium a Metal. Komoditami jsou v tomto případě zlato a stříbro. Časem určitě přibudou další komodity, které budete moci před Revolut nakoupit. Pokud jde o nákupní cenu, ta se pohybuje mírně nad aktuální tržní hodnotou. Chybí možnost fyzického vlastnictví komodit, ale zase není potřeba řešit, kam je uložit, aby byly v bezpečí.

Investice do kryptoměn

Díky Revolut lze kupovat i prodává kryptoměny v podobě Bitcoin, nebo třeba Ethereum, a to bez jakýchkoliv poplatků. Stejně jako u komodit, je to možné jen u předplatitelů s tarifem Premium a Metal.

Přestože nebudete platit poplatky, musíte počítat s tím, že kryptoměny budou nakupovány za trochu vyšší ceny, než jaký je jejich aktuální kurz. Může za to poplatek, který si strhává bitcoinová burza, což je mimo Revolut.

Tarify

K dispozici je sice jen několik tarifů, ale mají své výhody. K těm patří vyšší limit pro výběr z bankomatu, cestovní pojištění zdarma na dobu 40 dnů, pojištění vybavení jako je fotoaparát, notebook, mobilní telefon atd.

Také lze využívat letištní salonky, neboť s Revolut do nich máte vstup a mnoho dalších výhod. Stačí si jen zvolit jeden ze tří tarifů – Standard, Premium nebo Metal. Jak už jsem zmiňovala, tarif Standard je zcela zdarma.

Premium tarif stojí 174,99 korun/měsíc, ovšem když si ho zaplatíte na rok, platíte měsíčně jen 145,83. No a Metal tarif je za 299,99 měsíčně a za rovných 250,- Kč měsíčně při ročním předplatném.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody patří rozhodně možnost vedení účtu zdarma, možnost mít účet v několika desítkách měn, a dokonce i v kryptoměně. Výhodou je i to, že se dá ušetřit cca 3–5 % na zahraničních transakcích, hlavně během směny měn.

Rychlejší jsou přímé transakce do zahraničí. Absolutní TOP výhodou je jednoznačně praktická a velmi dobře zpracovaná aplikace, která je přehledná, intuitivní a naprosto jednoduchá. Uživatel v ní najde vše, co je pro správné používání potřeba.

Dá se s ní platit online, provádět různé transakce i platit v jednotlivých obchodech. Zvládne jí opravdu každý, neboť je komplet v češtině.

Za nevýhodu považujeme limitované výběry z bankomatu bez poplatku, ale i zpoplatnění měnových kurzů během víkendu. Také moc nepotěší, že akcie, které nakoupíte nejsou reálně vůbec vaše a bezplatný účet má jistá omezení.

Nepraktické je i to, že se dá Revolut přihlásit a používat pouze v aplikaci, nikoliv v rámci desktop prostředí. Musíte tak vše řešit pouze pomocí chytrého telefonu. Nesmíme zapomenout ani na poplatky, ty jsou stanoveny ceníkem. Přestože je většina funkcí zcela bez poplatku, neuškodí si hned na počátku zjistit, jaké případné poplatky budeme muset hradit.

Pro koho je Revolut vhodný?

Využívat se dá denně a pořídit si jej může kdokoliv, ale nejvíce ho bezesporu ocení ti, co často cestují. Nebudou tak muset řešit problémy kolem převodu měn.

Zároveň je vhodný pro každého, kdo pravidelně převádí naše peníze na cizí. Může posloužit jako alternativa běžného účtu. Pro pravidelné využívání je lepší zvolit tarif Premium či Metal.

Pro koho se Revolut nehodí?

Rozhodně není vhodný pro někoho, kdo jej chce používat jako primární nástroj pro investování do akcií. Jenže tím, že nejste držitelem zakoupených akcií, ale vlastní je i nadále Revolut, tak v případě, že u společnosti nastanou jakékoliv finanční problémy, klidně můžete veškeré své portfolio ztratit. Investice vyšších částek do akcií není doporučována.

Hodnocení

Myslíme si, že Revolut si rozhodně zaslouží oba palce nahoru, ostatně i zkušenosti uživatelů jsou velmi pozitivní a vesměs hodnotí tuto společnost i její služby kladně. Pokud jste stále někde na cestách, bude to váš nepostradatelný a velmi praktický parťák, kterého si oblíbíte.

Ovšem, aby se Revolut vyplatilo, musíte spíš do zahraničí, u nás s ním moc nevyděláte. Založením účtu z pohodlí domova a možnost využití různých doplňkových služeb si šanci určitě zaslouží.

Přejít na Revolut

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (40 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

11 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Dobrý den,

  chtěl jsem si instalovat Revolut do telefonu ale nejde mi to, zadám poprvé sms kód a po druhé když to chce po mě kód zadám ten samý a napíše mě to že se něco pokazilo

 2. Díky za objasnění. Po koupi 4.-10. nákupu kryptoměn jsem si všimnul, že částka je ponížena o 30kč. Jelikož se situace mění každou vteřinou, je zajimavé, že zdarma jsou pouze první 3 nákupy. Člověk by nakupoval a prodával klidně i několikrát za den.

 3. Já jsem tedy s Revolut naprosto spokojený. Zatím vše skvělé, platby v pořádku, takže si nemohu na nic stěžovat. Naopak doporučuji si Revolut zřídit, budete nadšeni.

  • Poslat jsem do revolutu na investice hodně peněz už před měsícem a stále nic.Proč i pan president je na nabítce.

 4. Za mě Revolut super, až na dnešní zkušenost. Mám dva účty v CZK a PLN, a dnes na benzínce v PL se mi platba odečetla v USD z účtu CZK (velmi drahý kurz), buď paní prodavačka to dala špatně v USD nebo bohužel Revolut špatně odečet. Hodně mě to n****** a doufám, že se to nebude opakovat, v dnešní době, kdy člověk jezdí z CZ do PL na benzín, aby ušetříl a nakonec zaplatí o 150 Kč víc než měl a vyšlo by ho to možná lépe v CZ, to fakt n*****.

 5. Zkusil jsem a pohoda. Rozhodně to má něco do sebe. Vybral jsem si také tarif Metal, navíc aplikace je skvělá.

 6. Rovněž mám tarif Metal a jsem spokojený. Aplikace funguje dobře a je přehledná.

 7. U tarifu Metal není 100 investičních transakcí měsíčně, ale pouze 10.

 8. Revolut mě zaujal ve chvíli, kdy jsem si přečetl Váš článek. Rozhodně jsem zvolil rovnou roční tarif Metal a jsem fakt spokojený.

 9. Revolut využívám hlavně na služebních cestách a jsem spokojený. Pořídil jsem si rovnou Metal tarif.

Přidat komentář

Recenzer
Logo