Investown

Česká investiční platforma Investown svým klientům umožňuje podílet se na úvěrech do realitních projektů se zárukou fixních výnosů. Slibný startup Investown svým investorům nabízí investiční platformu, která údajně pomůže k investování do nemovitostí naprosto všem. V následující recenzi se spolu podíváme, jak přesně tento typ platformy funguje, jaké jsou zkušenosti investujících klientů a zda je to tak jednoduché, jak to celé vypadá.

Investown

Jak Investown funguje?

Co je Investown jsme si již nastínili v úvodu recenze, nyní se podíváme na principy, na kterých Investown funguje. V této chvíli je nutné si uvědomit, že neinvestujete do nemovitosti nýbrž do úvěru a není možné mít jakýkoliv prospěch z případného růstu ceny nemovitosti.

Každý plnoletý občan má s Investown možnost investovat do nemovitostí, respektive úvěrům k nemovitostem již od měsíční částky 500 Kč, nejvyšší možná investice na projekt je momentálně ohraničena částkou 50 000 Kč. S pomocí každé investované částky se financuje úvěr který pokryje vybranou nemovitost a ta má pro každého investora jasně stanovený měsíční výnos.

Zisky jsou slibované okolo 10 %, ze zkušeností uživatelů je nutné počítat spíše s úrokem od 3 % do 6 % p.a. Dopředu je známá i doba investice, společnost Investown na svých webových stránkách sama uvádí že nejčastěji se jedná o investici na 12 až 36 měsíců, nejdéle lze do jedné nemovitosti investovat 60 měsíců, poté je celá investovaná částka vrácena investorovi zpět. V případě odstoupení od investice si Investown účtuje 0,9 % jako poplatek z prodávané částky.

Přejít na web

Jak začít investovat s Investown

Dříve než si vyberete svou první nemovitost, do které vložíte své finance, je třeba se zaregistrovat. To lze v mobilní aplikaci Investown či přímo na oficiálních stránkách společnosti. K dokončení registrace je třeba ověřit účet a poté účet dobít penězi. K tomu slouží Investown peněženka, která slouží jako klasický bankovní účet a je zcela zdarma. Po dobití peněženky stačí jen vyhledat projekt, nebo projekty které se vám zamlouvají nejvíce a začít investovat. Investiční portál v současnosti ovšem nabízí poměrně omezený počet projektů, doporučujeme proto instalaci aplikace, která vás skrz notifikace bude o každém novém projektu bezprostředně informovat.

V zásadě tak investujete libovolnou částku do 50 000 Kč která financuje úvěr, ve chvíli, kdy se vybere cílová částka trvá zhruba týden, než se začne vklad úročit. Tato doba slouží k dokončení administrativy a dalších záležitostí spojených s poskytnutím úvěru na nemovitost který společnost poskytuje vlastníkovi projektu. První výnos přinese již za měsíc a pak každý další po celou dobu délky investice. Nově lze díky okamžitému úročení investic nechat zúročit svůj vklad o 27 dní dříve, takže své zisky z nájmu nemovitosti máte v kapse již za 3 dny, tento typ úročení lze získat jen u projektů zahrnutých do sekce okamžitých výnosů.

Vedení účtu je zcela zdarma, jediný poplatek, se kterým se tak jako investor můžete setkat je opravdu ve chvíli kdy se rozhodnete investici opustit a prodáte své investice na Investown tržnici za zmíněných 0,9 % z prodávané částky. Investown si ze zisků investora nebere naprosto nic, každý měsíc si ponechává přesně 10 % z každého nájmu který vydělává na zisky, zbylých 90 % je rozděleno mezi investory.

Riziko investování s Investown

Každá investice sebou nese určité riziko, za portálem Investown ovšem stojí nejen realitní specialisté. Investown provádí obsáhlou analýzu rizik pro poskytnutí co nejbezpečnější možné investice. Každý autor projektu, do kterého investujete proto byl důkladně prověřen a musí splňovat přísná kritéria nebo jeho projekt nebude prezentován. Investice jsou vždy zajištěné zástavou nemovitosti nebo 100 % obchodního podílu společnosti které byl úvěr poskytnut. I přes uvedené skutečnosti je nutné počítat se skutečností, že z každého nájemníka v nemovitost, do které jste investovali peníze se může stát neplatič a když není uhrazené nájemné, není z čeho počítat zisk.

Shrnutí

V celkovém shrnutí hodnotíme společnost Investown kladně, prece jen nabízí transparentní podmínky, účet zdarma a přehlednou mobilní aplikaci pro vaše investice s fixním ziskem. Od chvíle spuštění ostrého provozu Investown který proběhl v roce 2021 již s Investown investuje více než 65 000 investorů a další přibývají. Hlavní výhodu investování s Investown vidíme zejména v možnosti investovat nízké částky, investorem se proto může stát opravdu každý komu nebude měsíčně chybět 500 Kč. Vzhledem k jednoduchému systému investování není třeba mít za sebou univerzitu a investovat zvládne jednoduše každý. V případě nejasností je navíc investorům umožněn kontakt se společností v podobě live chatu na oficiálních stránkách.

Pokud zvažujete, zda necháte zhodnotit své finance v tomto odvětví, můžeme vám investiční portál Investown klidně doporučit, za zkoušku opravdu nic nedáte, a navíc můžete své investice kdykoliv předčasně ukončit.

Přejít na web

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (63 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo