Za zkušenostmi brokerové společnosti XTB S.A. stojí více než 15 let zkušeností v napomáhání klientům stát se lepšími investory. Investiční platforma XTB je v současnosti jednou z těch největších a nejlepších ve finančním odvětví. V České republice zároveň byla otevřena i první zahraniční pobočka této polské společnosti, konkrétně v roce 2007 v Praze.

Celosvětově XTB disponuje kanceláři v dalších nejméně 13 zemích. Za dobu svého působení si navíc dokázala získat důvěru téměř jednoho milionu klientů, dobrý dojem ze společnosti pak už jen podtrhují všechna její získaná ocenění. Pokud se chystáte vstoupit na investiční trh, mít přístup ke stovkám finančních instrumentů a obchodovat s CFD, forex, kryptoměnami, komoditami nebo například ETF akciemi z celého světa, v následující recenzi se dozvíte, zda je pro vás XTB tou pravou volbou, které můžete svěřit svou důvěru.

XTB

Jak XTB funguje?

XTB je investiční a fintech společností která svým klientům nabízí webovou obchodní platformu xStation i xStation Mobile, tedy verzi pro mobilní zařízení ve formě aplikace. Historie XTB sice začíná v Polsku, platforma je pro české klienty vedena v českém jazyce, a to včetně profesionální zákaznické podpory na vysoké úrovni. Zákaznická podpora je vám navíc k dispozici naprosto každý den, a to dokonce od půlnoci do půlnoci. Narozdíl od konkurenčních brokerů společnost XTB disponuje licencí České národní banky, taktéž podléhá regulaci od FCA či CySEC.

Každý plnoletý občan má s XTB možnost investovat od naprosto libovolné částky, minimální výška vkladu není stanovena. Za nákup běžných akcií nejsou účtovány žádné poplatky, poplatky na vás mohou čekat v případě překročení výše objemu například s akciemi CFD. Výše konkrétních poplatků se stejně jako trh neustále vyvíjí a mění, konkrétní a aktuální výše je vždy k dispozici na webových stránkách společnost XTB.

Vklad peněz na váš XTB účet je umožněn klasickým bankovním převodem, platební kartou, nebo skrze PayPal. Váš první vklad musíte naprosto bezpodmínečně provést prostřednictvím bankovního převodu z účtu vedeného na vaše jméno. Pokud se posléze rozhodnete vkládat finance skrze elektronickou peněženku PayPal nebo skrze klasický bankovní převod, nečekají na vás žádné poplatky.

Pokud nedisponujete účtem u PayPal a chcete peníze na XTB vložit v co možná nejkratší době, tedy vložíte peníze platební kartou, je účtován poplatek 0,77 % z vložené částky. Poplatek se hradí i v případě výběru peněz z účtu. Pokud se chystáte převést částku nižší než 3000 Kč bude vám účtován fixní poplatek 350 Kč. Obchodní účet je u XTB vedený v EUR a USD, obchodovat můžete rovnou s CZK měnou a vyhnout se tak případným poplatkům za převod měn.

Jak začít investovat s XTB?

Samotná registrace k platformě XTB je snadná, verifikaci může provést každá osoba starší 18 let. Po založení účtu na oficiálních webových stránkách si můžete po dobu 30 dnů nerušeně užívat demo účtu, pokud vám platforma bude vyhovovat, stačí vložit peníze a začít s obchodováním fyzických akcií. Po přechodu do ostrého prostředí si můžete vybrat ze 3 variant účtu. Účet Standard není vázán fixními poplatky, počítejte ovšem s vyššími poplatky brokerovi.

Účet Pro je zatížen nižšími spready ale s komisními poplatky. Třetí variantou je konto ECN bez spreadů, tedy poplatků brokerovi, poplatky jsou stanoveny měsíčně. Platforma XTB zároveň nabízí zdarma mentora, který vám bude k dispozici, provede vás problematikou, dodá materiály a podklady ke studiu. Investovat s XTB může zkrátka zkusit i opravdový začátečník.

Vedení účtu je zcela zdarma, poplatek je účtován v případě neaktivity. Neaktivita začíná ve chvíli, kdy neprovedete žádnou transakci během 12 měsíců. Po nečinném roce si broker z vašeho obchodního účtu strhne poplatek 10 EUR. Nečinnost se netýká neaktivity v případě držení akcií či ETF. Pokud na svém účtu nemáte žádné peníze, z podstaty věci vám XTB nemá, jak strhnout poplatek, přesto raději účet zrušte. Zrušení je samozřejmě možné provést zcela zdarma.

Riziko investování s XTB

Existující riziko ve světě investic nemá cenu zastírat ani se snažit předstírat, že je minimální. Tato informace je nejen známá, ale pravdivá a každý kdo se rozhodne vstoupit do světa investic by měl investovat pouze takové finanční prostředky které si může dovolit a v případě neúspěšné investice tak neutrpěl obrovskou finanční ztrátu. Společnost XTB sama přistupuje k této problematice velice otevřeně a upozorňuje zejména na obchodování s rozdílovými smlouvami které představují rizikovou investici a u které v případě 79 % obchodních účtů retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Shrnutí

Společnost XTB má v nabídce opravdu širokou škálu instrumentů, obchodník může integrovat i automatické obchodní systémy a investovat nerušeně bez zasahování do strategie. Každému obchodníkovi je navíc k dispozici profesionální zákaznická podpora a možnost sebevzdělávání skrze výukové webináře pro všechny, kteří se chtějí ve světě investic zdokonalovat.

Pokud chcete své úspory či přebytečné finance nechat zhodnotit v tomto odvětví, za zkoušku s oceňovaným brokerem XTB rozhodně nic nedáte. Jak jsme již zmínili, založení účtu je zcela zdarma a na zkoušku dostanete 30 dní které rozhodně nejsou k zahození, pokud se vám společnost XTB netrefí do vkusu, můžete účet kdykoliv zrušit, je ovšem nutné počítat s vyššími poplatky za výběr peněz v případě, že jste z demo verze přešli do ostrého prostředí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo