JAPO transport

Společnost JAPO transport provozuje komplexní logistické služby na poli kamionové dopravy, a to vnitrostátní i mezinárodní. K největším specialitám patří přeprava různého zboží na celém území Itálie.

Zároveň s tím zvládne zajistit přepravu po celé České republice i zbytku Evropy. Vedle dopravy, nabízí JAPO transport skladování zboží i s chlazením. K dispozici je velká kapacita paletových míst. Firma nabízí možnost balení, třídění, štítkování a dalších činností, včetně vykládky kontejneru.

KLADY
  • ADR přeprava
  • česká společnost
  • spedice i skladování
  • více jak 30 let na trhu
  • možnost sledování zásilek

ZÁPORY
  • nenašli jsme

JAPO transport

Představení dopravce

Firma JAPO vznikla roku 1991 a jejím zakladatelem byl Josef Janulík. Jak šel čas, začala se společnost rozrůstat a kupovat nové vozy. Nejdříve se zabývala přepravou zboží napříč Českou republikou, za nějaký čas i do zahraničí.

Později předal Josef Janulík vedení společnosti do rukou svého syna Igora. Ten založil roku 2002 firmu JAPO autodoprava, ale v roce 2016 se přejmenovala na JAPO transport a došlo také ke změně sídla společnosti.

Aktuálně je možné tuto společnost najít v Popůvkách u Brna, což je blízko dálnice D1. O rok později byly propojeny dva areály v sousedství a zvětšila se tak skladovací kapacita.

Kromě skladování zboží díky dostatečně velké kapacitě paletových míst, mají také specializované zásilkové oddělení Post & Parcel, dále autorizovaný servis pro osobní i nákladní vozidla, ale i čerpací stanici, kde může čerpat pohonné hmoty široká veřejnost.

Areál, kde se společnost nachází má rozlohu 50 000 m2, a kromě odstavného parkoviště pro firemní vozy, tu najdete autorizovaný servis, myčku nákladních vozidel, čerpací stanici pro veřejnost i firmu, skladovací prostory s dostatečnou kapacitou paletových míst i zázemí pro administrativu společnosti.

Pokud jde o firemní flotilu vozidel, tak tu tvoří 135 nákladních vozidel DAF. Z toho je 126 nákladních vozidel, které mají objem 100 m3 a nosnost do 24 tun, dále 9 nákladních vozidel s objemem 60 m3 s nosnosti do 12 t a 5 dodávek o objemu 12 m3 s nosností do 3,5 tuny.

Firma dokonce splňuje přísná kritéria, která umožňují přepravu výbušnin, chemikálií a ostatních nebezpečných nákladů (ADR). JAPO transport investuje do rozvoje firmy, ale zaměřuje se také na charitu.Podporuje neziskové organizace (Např. Dětská onkologie v Brně, Zdravotní Klaun, Liga vozíčkářů), příspěvkové organizace, nadace, sportovní kluby a sponzorské dary směřuje třeba do Fakultní nemocnice Brno, Základní uměleckou školu Střelice či Loprais Team a Českou Miss.

Přehled služeb

Služby nabízí JAPO transport opravdu pestré. Kromě toho, že se specializuje na přepravu po celé Itálii, a to každý den, pokrývá i celé území České republiky a zbytek Evropy. Má špičkový systém logistiky a garantuje dodávky tzv. Just In Time.

Nechybí expresní přeprava, spediční služby, které zvládne zprostředkovat a dostatečně velký vozový park. Samozřejmě, že kamionová doprava je jen jednou ze služeb. JAPO transport zajistí také celní odbavení, a to včetně administrativy.

Přepraví vám zboží jak kusově, tak tzv. celovozově, navíc zajistí silniční i leteckou přepravu přesně podle vaší potřeby. Specializované oddělení Post & Parcel zajišťuje komplexní řešení e-commerce zásilek napříč celou Evropou.

Pro koncové zákazníky nabízí lokální společnost pro doručování v dané zemi a zajišťuje stejné doručovací podmínky jako je tomu u místních internetových obchodů. Společnost JAPO transport nabízí adresu pro vrácené zásilky v každém státě, přičemž spolupracují s firmami jako Swiss Post, Correos, La Poste a jinými poštovními operátory.

Zajištěno je rovněž sledování všech přepravovaných zásilek. Další užitečnou službou je skladování, čímž je zajištěno logistické řešení tzv. na míru. Jakmile získá firma potřebné informace, sestaví vám komplexní řešení nákupu, zásobování, výrobní logistiky, skladování i následné distribuce.

Skladovat je možné krátkodobě i dlouhodobě, samozřejmostí je vykládka i nakládka kontejnerů, balení, třídění, přelepování, štítkování jakéhokoliv zboží, spolu s dalšími akcemi, které si zákazník bude přát. Skladovací prostory jsou k dispozici vytápěné i chlazené o celkové kapacitě 18 000 paletových míst, z toho 3 000 chlazených.

Vše je samozřejmě pojištěné a pod nepřetržitým dohledem ostrahy. Celý areál je pod kamerovým systémem a monitorován 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to i s manipulační plochou. Kromě jiného je k dispozici mycí linka, kde se dá umýt nejen osobní automobil či nákladní vozidlo, ale také dodávky, autobusy, cisterny a různá užitková vozidla, bez ohledu na to, jaká je značka vozu.

Vždy je možné vybrat správný mycí program pro konkrétní vozidlo. Dokonce si můžete nechat vyčistit i interiér svého vozidla, včetně oken, což se může mnohdy hodit. Najdete zde také čerpací stanici s kvalitními pohonnými hmotami – Diesel, AdBlue i Benzin.

Otevřeno je nonstop, a ještě máte hned u nosu dálnici D1, navíc tu můžete využít možnost nákupu v prodejně, která k čerpací stanici přísluší. Kromě pohonných hmot a různých drobných potravin, můžete doplnit kapalinu do ostřikovačů.

Sledování zásilek

Prostřednictvím Post & Parcel je možné sledovat zásilky, jen k tomu musíte mít zřízen účet, ke kterému se přihlásíte svým loginem a heslem. Pokud budete mít nějaký problém s přihlášením, neváhejte kontaktovat zákaznický servis JAPO transport.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • E-mail: japo@japotransport.cz
  • Telefon: +420 513 030 150
  • Datová schránka: fgtdihc
  • Sídlo společnosti: JAPO – transport s.r.o., Vintrovna 395/25, 664 41 Popůvky

Hodnocení

Nabídka služeb je velmi bohatá, vozový park dostatečně velký a kvalita služeb je na špičkové úrovni. Pokrytí celého území České republiky a vlastně i celého zbytku Evropy je velkou výhodou pro každou firmu, která potřebuje rychle a spolehlivě doručit jakoukoliv zásilku či zboží do některého státu, a to včetně těch nebezpečných. Za nás dáváme rozhodně palec nahoru. Pokud vás zajímají i jiní dopravci, neváhejte se podívat i na další naše recenze, které jsme pro vás připravili.

9.5 Celkové hodnocení
Logistická služba

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo