FM Logistic

FM Logistic je původem francouzská logistická společnost, která působí ve 14 zemích v rámci Evropy a Asie, ale také v Latinské Americe. V portfoliu má řadu tuzemských i zahraničních zákazníků, ať už je to z oblasti kosmetiky, ochrany zdraví, průmyslu a mnoha dalších.

KLADY
  • Pestrá škála služeb
  • Působení na 3 kontinentech
  • Velké skladovací prostory
  • Nadupaný vozový park

ZÁPORY
  • Zatím o žádných nevíme

FM Logistic

Představení dopravce

Společnost FM Logistic byla založena roku 1967 ve Francii a byla výsledkem spojení dvojice rodinných dopravních společností.

Původně se společnost zabývala dřevem, ale postupně se vypracovala ve stabilní firmu, jejímž cílem je zajištění dodávek toho správného sortimentu na přesně stanovená místa a ještě dodržet termín i čas dodání.

Partnery/zákazníky jsou společnosti z oblastí spotřebního zboží, krásy a kosmetiky, maloobchodu, zdravotnictví a průmyslové výroby. FM Logistic je průkopnickou firmou v rámci pooling přepravy, stejně jako koncepce tzv. vše pod jednou střechou.

Klade důraz na životní prostředí, snaží se o podporu ekologicky přátelského řešení tzv. co-packingu. Pro společnost je důležitá také uhlíková stopa, kterou se snaží držet na co nejnižší úrovni a stále jí vylepšovat.

V roce 1982 získala společnost FM Logistic důležitého obchodního partnera v podobě potravinářského giganta, kterým byla společnost Mars. Faure & Machet, jak správně zní zkratka FM začíná od roku 1987 nabízet smluvní a zakázkové balení tzv. co-packing.

V devadesátých letech se společnost chopila všech nabízených příležitostí a pronikla do střední Evropy i Ruska v rámci mezinárodní logistiky. Rok 1998 znamenal vznik úplně prvního logistického uzlu v Rusku, konkrétně tedy v Moskvě, kde bylo k dispozici 65 000 m2 prostor a 800 zaměstnanců.

V roce 2002 přešla celá společnost FM Logistic do rukou nástupnické generace zakládajících rodin. O tři roky později, tedy v roce 2005 proniká společnost nejen do západní Evropy, ale i do Asie, konkrétně tedy do Španělska, Itálie, Maďarska a Číny.

Založení pobočky v Brazílii proběhlo v roce 2013, zároveň se zrodila značka FM Fresh pro čerstvé výrobky. FM Logistic vstoupila také na indický trh, a to díky akvizici (převzetí) indické společnosti Spear Logistics v roce 2016. K posílení pozice na asijském trhu došlo v roce 2017 díky založení nové pobočky FM Logistic ve Vietnamu.

V současné době zaměstnává 28 600 zaměstnanců, působí na 3 kontinentech a ve 14 zemích, přičemž tržby dosahují 1,5 miliardy EUR. K dispozici má 4 miliony m2 skladovacích prostor a ve správě pak 3 500 vozidel. Rozhodně má tedy firma co nabídnout.

Přehled služeb

Dá se říci, že FM Logistic rozhodně není jen nějaký dopravce, naopak nabízí mnoho užitečných služeb/řešení pro každého zákazníka, a přitom se snaží co nejméně negativně působit na životní prostředí.
Na prvním místě jsou jednoznačně špičkové skladovací služby na obrovských plochách, kdy je vše pod jednou střechou. Další důležitou službou je smluvní balení, tzv. co-packing, které je vždy přizpůsobeno přesně na míru každému jednotlivému zákazníkovi.

Samozřejmostí je i logistické řešení pro e-commerce a omnichannel. FM Logistic zajistí tzv. end-to-end dodavatelského řetězce, kdy uspořádá objednávky, zajistí příchozí logistiku, fulfillment, výstupní i poprodejní operace, a to vše s pokročilou automatizací.

Problém není ani opakované řešení doručení, řízení vrácení či kompletní zákaznické služby, to vše od založení online shopu až k finálnímu odeslání vašich produktů. Společnost FM Logistic zajišťuje také špičkovou přepravu, ať už pozemní, leteckou či námořní, včetně doručování koncovým zákazníkům (tzv. last mile delivery).

Z dalších služeb je možné využít optimalizaci dodavatelského řetězce a městská logistika, s jejíž pomocí lze doručovat jakoukoliv dodávku koncovým zákazníkům ve městech, k čemuž se využívají tzv. zelená vozidla. Tyto služby je možné využít ve více než 50 městech a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Sledování zásilek

V případě tohoto dopravce není služba sledování zásilek k dispozici.

Zajímavé odkazy

Kontakty:

Pro kontaktování je nutné využít kontaktní formulář, který je přímo na stránkách FM Logistic. Stačí jen zvolit jednu ze tří záložek podle toho, kvůli čemu hodláte společnost kontaktovat.

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Logistická společnost

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo