ESA logistika

ESA logistika patří k významným společnostem na poli logistických služeb, které můžeme využívat přes 30 let. Poskytuje komplexní logistické řešení, přičemž se snaží být maximálně ohleduplná vůči životnímu prostředí.

Motto společnosti zní: efektivní a špičkově provedené logistické služby. To je taky důvod, proč se ESA logistika vždy snaží, aby spolupráce se zákazníkem byla dlouhodobou záležitostí.

KLADY
 • Vysoce kvalitní služby
 • Certifikace
 • Moderní skladovací technologie
 • Šetrnost vůči životnímu prostředí
 • Skladovací prostory
 • Komplexní logistické služby

ZÁPORY
 • Zatím jsme žádné neobjevili

ESA Logistika

Představení společnosti

Původně začínala jako stěhovací společnost, k čemuž v roce 1990 pořídila první nákladní vůz na stěhování. Dopravní společnost ESA logistika byla založena v roce 1992 a hned o rok později začala poskytovat novou službu v podobě skladování.

Doprava se změnila na logistiku. V roce 1994 vznikla dceřiná společnost působící na Slovensku. O tři roky později, tedy roku 1997 začala Esa Logistika nabízet službu v podobě balení a kompletace zboží (VAS).

Rok 2005 se nesl v duchu dokončení výstavby firemního skladu v Senci, který poskytl 19 000 paletových míst. O rok později odstartovala první distribuce chlazených potravin. V roce 2007 proběhl tzv. kapitálový vstup do ESA logistika v podobě společnosti Hitachi Transport System ve výši 51 %.

Dva roky poté se otevřela první pobočka v Polsku – Gliwice. Rok 2014 přichází s novým skladem chlazeného zboží v Jažlovicích s kapacitou 6 000 paletových míst. V roce 2016 se Esa Logistika podařilo získat certifikát AEO.

V dalším roce se otevřela šestice nových sklad, díky čemuž se zvýšila kapacita skladových prostor o více než 180 000 paletových míst. V roce 2018 došlo ke 100 % kapitálovému vstupu Hitachi Transport Systém, Ltd. do ESA logistika.

Dalším milníkem byl rok 2019, kdy bylo vybudováno specializované oddělení námořní a letecké přepravy. Společnost má zastoupení v České republice, na Slovenku a v Polsku.

Za rok 2021 dosáhla obratu 156 milionů EUR a celkově pro ni pracovalo 1 000 zaměstnanců. Skladovací prostor měl parádních 238 000 m2 a vozový park disponoval 260 vozidly.

ESA logistika se vždy snažila, aby byl spokojený opravdu každý zákazník. Proto poskytují takové služby, které do puntíku odpovídají všem potřebám každého jednotlivého zákazníka a snaží se o co nejužší spolupráci, aby byl splněn každý logistický požadavek a potřebu.

Důležitá je pro firmu maximální efektivita, špičkové služby a nepřetržité zdokonalování jejich kvality. Mimo jiného, se ESA logistika snaží co nejméně působit negativně na životní prostředí, čemuž přizpůsobuje fungování své firmy i poskytování služeb.

Velmi se snaží omezit znečišťování ovzduší z provozování vozidel a to tím, že snižuje emise veškerých škodlivých látek. ESA logistika rovněž pracuje na obnovitelnosti zdrojů, takže se pokouší, o co významné zvyšování úrovně třídění i recyklace všech druhů odpadu.

Rovněž zajišťují řízené snižování přejezdových kilometrů, což představuje jízdy, bez nákladů. Faktem je, že ESA logistika si dává záležet i na ochraně ekosystémů, a to snižováním spotřeby elektrické energie, ale i obnovou zelení. Dokonce podporuje projekty zajišťující rozšíření a údržbu zeleně.

Skladové prostory jsou vyzbrojeny úsporným LED osvětlením, přes 83 % vozů ESA logistika splňuje normu EURO 6, jsou používány soupravy pro 30 tun, takže se snižuje počet potřebných přeprav.

Do budoucna plánuje také využití vodíkové mobility, zároveň klade maximální důraz na technický stav každého vozidla, aby bylo stále v té nejlepší kondici, díky čemuž se snaží o snížení spotřeby pohonných hmot a exhalace.

Přehled služeb

Zásadním produktem je Green 3PL, což je komplexní logistická služba, zajišťující zákazníkovi vše potřebné, ale s co největší ohleduplností vůči životnímu prostředí. Dále ESA logistika zajišťuje silniční, železniční, leteckou, lodní a intermodální přepravu.

Kromě toho má k dispozici moderní skladovací technologie a manipulační techniku pro veškeré skladové prostory. Každý jednotlivý sklad musí splňovat ty nejpřísnější kritéria, přičemž vše je doloženo certifikacemi.

Další službou je balení a úprava zboží od obyčejného polepování, přes náročnější manipulaci až po kompletaci. V rámci distribuční logistiky zajistí společnost distribuci všech produktů ke koncovým zákazníkům.

Díky projektové logistické zajistí ESA logistika všechny služby spojené s infrastrukturními projekty od poradenství, přes inženýring až po celkovou realizaci dodávek. ESA logistika si poradí s celními službami, dále nabízí paletový servis, přepravu výrobků s vysokou hodnotou či s vysokým rizikem krádeže.

Sledování zásilek/vozidel

Jakmile připojíte k zákaznickému panelu, můžete sledovat zásilky/vozidla, ale také mít přehled o produktech a službách, které budete u ESA logistika používat.

Zajímavé odkazy

Kontakty

1. ESA Logistika – Česká republika:

 • Telefon: +420 314 006 444
 • Email: info@esa-logistics.eu
 • Sídlo společnosti: ESA s.r.o., Oldřichova 158, 272 03 Kladno.

2. ESA Logistika – Slovensko

 • Telefon: +421 (2) 20 830 111
 • Email: info.sk@esa-logistics.eu
 • Sídlo společnosti: ESA LOGISTIKA, s.r.o., Diaľničná cesta 12, 903 01 Senec.

3. ESA Logistika – Polsko

 • Email: biuro.polska@esa-logistics.eu
 • Sídlo společnosti: ESA s.r.o. sp. z o.o. Oddział w Polsce, Toszecka 25b, 44-102 Gliwice.

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Poskytovatel logistických služeb

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Klady
 • komunikace
 • skladovací prostory
 • vysoce kvalitní služby
 • komplexní logistické služby
Zápory
 • zatím jsme žádné neobjevili
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo