Leo Express

Leo Express je inovativní a velmi moderní dopravce, který provozuje železniční a autobusovou dopravu v tak trochu jiném pojetí, než je tomu u konkurenčních společností. Nabízí pohodlné, spolehlivé, a hlavně rychlé cestování pomocí těch nejmodernějších a technicky dokonale vyladěných vlaků.

Leo Express

Představení dopravce

Společnost Leo Express přinesla do České republiky moderní a velmi praktický způsob cestování po celé střední Evropě. V současné době je možné spojení do více než 120 měst v 6 zemích, přičemž je toto portfolio neustále rozšiřováno.

Všechny Leo Express vlaky jsou tzv. nízkopodlažní, plně klimatizované a mají aerodynamický tvar. Nechybí špičkové technologie, speciálně upravený interiér pro dálkovou dopravu. V nabídce najdete třídu Economy, která je ideální pro ty obyčejné cesty, například za prací a podobně, podobně jako Economy Plus. Pokud upřednostňujete nadstandard, pak zvolte třídu Business.

Poslední je třída Premium, kde jsou k dispozici polohovatelná křesla, ale také občerstvení zdarma. Vlaky Leo Express brázdí koleje v České republice, na Slovenku i v Polsku. Souprava má vždy pětici nízkopodlažních vozů, dá se jimi dokonce procházet.

V celé soupravě je dostupná Wi-fi, navíc je při každém sedadla zásuvka, kde si můžete dobíjet svůj mobilní telefon, tablet nebo jiné elektronické zařízení. U obsluhy je možné pořídit studené i teplé občerstvení, které je bezplatné pouze v Premium vozech.

Vozy A mají dokonce oddělení pro nejmenší cestující. Každá jednotlivá třída nabízí určitý komfort. Economy má zdarma Wi-fi, stoleček u všech sedadel, občerstvení, zásuvku, klimatizaci, dětské oddělení a nízkopodlažní nástup.

Economy Plus nabízí špičkový poměr cena/kvalita, přičemž má některé nápoje a občerstvení jako součást ceny za jízdenku, dále jsou k dispozici ergonomická sedadla s koženým potahem, stolek, na který si hravě odložíte i notebook, Wi-Fi, ale i zásuvka či klimatizaci.

Třída Business nabízí oddělenou část vlaku a mnohem větší soukromí, také kožená sedadla, přednostní obsluha a mnoho dalšího. Ostatně kromě vlaku jsou podobné služby také u autobusů, kde je voda zdarma, vybrané občerstvení zdarma, k zapůjčení je deka a přednostní péče palubního personálu.

Nejvyšší luxus zažijete v třídě Premium, kde je tichý oddíl a v něm jen šest míst. Díky tomu máte absolutní soukromí, polohovatelná kožená sedadla, kde si můžete dát i šlofíčka. Máte k dispozici vynikající obsluhu, dostatek soukromí, zkrátka vše nej.

Přehled služeb

Samozřejmě, že nejdůležitější službou jsou jízdenky, které můžete pořídit s různými slevami a výhodami. Najdete zde mnohé výhody pro členy Smile Clubu, dále slevy pro děti, juniory, seniory, studenty, učitele, pro osoby s postižením atd. Pořídíte mezinárodní jízdenky, ale také tzv. OneTicket jízdenku, kterou použijete napříč spoji i dopravci. Leo Express provozuje nejen vlaky, ale také autobusy, rozdíl je pouze v jednotlivých třídách, které jsme si již přiblížili v předchozím bodu. Jednou z dalších služeb je občerstvení, od kávy, kompletní snídani, přes hlavní jídla až po dezerty.

Nechybí ani veganská či vegetariánská jídla. Občerstvení nechybí ani v autobusech. Další je možnost přepravy téměř čehokoliv, ať už jde o jízdní kola, lyže, snowboardy, kočárky, osoby s ortopedickým vozíkem, zavazadla, ale také třeba domácí mazlíčky.

Sledování zásilek

Vzhledem k tomu, že se jedná o dopravce, který zajišťuje vlakovou a autobusovou dopravu, sledování zásilek zde nenajdete. Můžete se však přihlásit do Smile Clubu a mít tak přehled o všech výhodách.

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Telefon: +420 220 311 700
 • Email: info@le.cz
 • Centrála společnosti: Řehořova 908/4, Žižkov, 130 00 Praha 3

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Železniční a autobusový dopravce

Služby i celková image společnosti Leo Express nás potěšila. Nabízí nejmodernější a velmi kvalitní způsob cestování nejen vlakem, ale také autobusem. Slevy, dárkové předměty a různé nadstandardní služby jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Za nás dáváme jednoznačně oba palce nahoru, protože si můžete užít velmi příjemné cestování do různých koutů.

9.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
2.8Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3.3
Jednání se zákazníkem
2.3
Klady
 • možnost změny doručení
 • široká nabídka služeb
Zápory
 • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dnes jsem volala na zákaznickou linku Leo express a měla rozhovor s operatorem TONDOU :) chtěla jsem aspoň tuto formou vyjádřit poděkování za poradu a vysvětlení všeho v čem jsem vysvětlení potřebovala.Moc děkuji Tondo za vyčerpávající informace,přeji hodně úspěchů a co nejméně „prudiču“ na zak.lince.Leo express,přejí Vám jen takových příjemných a vstřícných operátorů jak je Tonda.S pozdravem W.Müllerová.

  Klady: Vstřícnost, trpělivost, pomoct při řešení problémů,milí přístup, pochopení.
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo