Elektrické dečky

Elektrická deka je speciální v tom, že po jejím zapojení do elektrické zásuvky dojde k jejímu nahřívání. Elektrickou deku můžete pochopitelně využívat celý rok, nejvíce vám však poslouží v zimních měsících. Elektrickou deku můžete používat jako klasickou deku nebo ji můžete umístit pod prostěradlo a ohřívat si ztuhlé zádové svaly.

Elektrická deka je výrobek, který má poměrně velké množství zdravotních benefitů. Relaxačně na pokožku působí samotné teplo. Toto teplo dopomůže svalům k uvolnění a prokrvení. Vlivem tepla se bude lépe prokrvovat i mazivo kloubů, kůže a podkoží. Díky tomu dochází k tlumení bolestí, rychlejšímu metabolismu atd. Elektrické deky však blahodárně působí i na lidskou psychiku. Relaxace pod teplou dekou uvolní vaši mysl a poskytne vám potřebnou pohodu po náročném dni.

Nahřívané dečky lze koupit v různých velikostech. Oblíbené jsou klasické velké deky i menší dečky, nánožníky atd. Proto před výběrem dobře zvažte, které variantě dáte přednost a zda byste nevyužili více variant. Oblíbené jsou deky, které poskytují tepelný komfort krku, zádům nebo nohám.

Vyhřívané deky jsou poměrně jednoduché, avšak některé varianty nabízí alespoň nějaké funkce. Velmi důležité je zaměřit se i na délku přívodního kabelu. Velmi důležitá je i bezpečnost. Kvalitní elektrická deka musí mít bezpečnostní pojistku, která ohřev vypne v případě přehřívání výrobku. Elektrické deky je nutné nějakým způsobem udržovat, také způsob údržby byste si měli zjistit dopředu.

Porovnat ceny elektrických deček

Nejlepší elektrické dečky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Beurer HK Comfort 95 % 899 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Sencor SUB 190 93 % 699 Kč Zobrazit Tipa.eu
3. Sanitas SHK 55 92 % 1 033 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Sencor SUB 181 88 % 479 Kč Zobrazit 4home.cz
5. HomeLife SM7446 84 % 799 Kč Zobrazit Tipnet.cz

Typy

Vyhřívané deky mají několik podob, vybrat si můžete velikost dečky nebo se zaměřit na výrobek, který je zaměřen na určitou část těla.

Podložky

Méně finančně náročné a přesto velmi oblíbené jsou menší podložky, které se obvykle používají k vyhřívání postele. Některé podložky můžete dokonce připevnit k matrace a zabráníte tak jejich posunování. Podložky jsou k dostání v různých velikostech, ty nejmenší mají rozměr 30 x 40 cm, největší pak až 150 x 80 cm. Podložky jsou ideální pro prohřívání zad, mohou výrazně uvolnit ztuhlé svaly a zmírnit bolesti.

Deky

Deky mají standardně rozměr 180 x 140 cm. Do deky se můžete zabalit nebo se jí přikrýt. Pod deku se vejde více osob, výborné jsou při sledování televize, hodit se budou během nemoci. Deky jsou obecně velmi oblíbené u všech členů rodiny.

Bederní pás

Bederní pásy se používají pro zmírnění bolesti zad a kloubů. Vhodné jsou při potížích s ichiasem a pomohou i při skolióze. Bederní pás je již rehabilitační pomůcka, kterou vám může doporučit také lékař. Suché teplo je velmi účinné při zmírňování bolestí, pomůže od ztuhlých svalů a zlepší prokrvení. Bederní pásy jsou universální, používat je mohou ženy i muži. Pásy jsou určeny k pravidelnému dlouhodobému používání.

Polštářek

Polštářů je velké množství, některé fungují díky bateriím, součástí jiných je elektrický kabel. Polštáře se používají ke zmírnění neurologických a revmatických bolestí. Používat ho můžete k prohřívání krční páteře, oblasti ramen, ale polštář ohřeje také ruce nebo nohy. Také tento typ je výborný pro zlepšení krevního oběhu. Kromě jednodušších polštářů můžete zakoupit také elektrický masážní polštář. Ten se liší tvarem, má mnoho funkcí a jeho pořizovací cena je o poznání vyšší.

Nákrčník

Vyhřívací nákrčníky dokonale prohřejí oblast ramen a šíje. Používají se tedy k uvolnění šíje a krku. Nákrčníky mívají různě velkou krční a zádovou část a nabízí více stupňů intenzity prohřívání. Zapínání může být řešeno suchými zipy nebo magnetem.

Bota

Ideální výrobek pro všechny, kteří bojují s věčně studenýma nohama. Elektrické boty jsou velmi oblíbené, do nánožníku pohodlně umístíte obě nohy a poté již můžete zvolit požadovaný stupeň ohřevu.

Výkon

Součástí elektrické dečky je ohřívací těleso, které pracuje pod různě velkým výkonem. Výkon souvisí s velikostí deky, obvykle bývá okolo 100 W. O udržení požadované teploty se postará termostat. Nižší výkon mají velké deky, které se ohřívají na nižší teplotu. V tomto případě se výkon pohybuje okolo 60 W.

Materiál

Elektrické dečky mají prohřát tělo a důležité je, aby bylo jejich používání příjemné. Z tohoto důvodu je důležité, aby byla deka vyrobena z měkkého a příjemného materiálu. Materiál by měl být také odolný a jeho údržba by neměla být nijak náročná. Delší dobu bude lépe vypadat deka, která nebude žmolkovatět. Nahřívací dečky bývají vyrobeny z mikrovlákna, fleecu, mikroplyše, polyesteru, vlny nebo třeba bavlny.

 • Fleece – výrobky z fleecu zahřejí, dlouho vydrží a jsou levnější než deky vyrobené z vlny nebo vlněných materiálů. Výhodou fleecu je i nenáročná údržba.
 • Mikrovlákno – dečky z mikrovlákna jsou na dotek příjemné. Mikrovlákno se snadno udržuje a je velmi odolné vůči oděru. Mikrovlákno je materiál, který nebude vadit ani alergikům.
 • Polyester – další syntetický materiál s dobrou odolností. Polyester je lesklý, hladký a velmi dobře odvádí vlhkost.

Teplota

Elektrické dečky by měly umožnit regulovat teplotu ohřevu. Ne všechny výrobky však tuto funkci mají. Nejlevnější dečky můžete pouze zapnout a vypnout. Kvalitnější varianty mají alespoň 2 stupně ohřevu, ty nejkvalitnější jich nabízí mnohem více. Tyto deky můžete většinou ovládat pomocí dálkového ovladače. Častým ovládacím prvkem je i otočné kolečko.

Funkce

Kromě možnosti měnit teplotní stupně mohou mít elektrické dečky i další praktické nebo bezpečnostní funkce.

 • Časovač – oblíbenou funkcí by měl být časovač. Ten dečku vypne, pokud byste například usnuly. Díky automatickému vypínání snížíte náklady na provoz.
 • Automatické vypínání – další funkce související s úsporou energie.
 • Indikátor – díky indikátoru budete vědět, zda je deka v provozu.
 • Napájení 12 V – tyto dečky můžete používat i v autě. Do auta můžete pořídit zejména menší elektrické podložky.
 • Kabel – délka kabelu se pohybuje od 1,5 – 3 metru. Délku kabelu vybírejte s ohledem na to, jak daleko je umístěna elektrická zásuvka.
 • Podsvícený ovladač – jestliže zvolíte variantu ovládanou dálkovým ovladačem, oceníte funkci podsvícení. Díky ní budete moci dečku snadno ovládat i za tmy.

Značka

Elektrické dečky a další varianty jsou na trhu zastoupeny velkým množstvím výrobců. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří Beurer, Medisana, Imitec, Solac, Adler, HomeLife, Klarstein atd. V tomto případě se vyplatí investovat do značkového výrobku, u kterého máte jistotu, že bude spolehlivě fungovat.

Cena

Cena elektrických deček a ostatních variant začíná zpravidla na 400 Kč. Nejdražší jsou velké deky, jejichž cena se pohybuje do 2 500 Kč. Ještě dražší mohou být masážní nahřívané polštáře, které jsou nabité funkcemi. Obecně nejoblíbenější jsou dečky a deky s cenou od 500 – 1 000 Kč.

Porovnat ceny elektrických deček

Údržba

Velkou výhodou je, pokud budete moci elektrickou dečku vyprat. Ne vždy je to však možné, záleží na konstrukci daného výrobku. Nejlépe se vám bude udržovat deka, která umožňuje oddělit horní část. Ta se připevňuje pomocí suchých zipů. Další dečky umožňují odpojit elektrickou část.

Jestliže však pořídíte výrobek, který tuto možnost nemá, budete ho muset čistit pouze navlhčeným kartáčem nebo hadříkem. Použít můžete roztok s mýdlovou vodou. Při tomto čištění je důležité, aby se voda nedostala do topného systému.

Otázky a odpovědi

Jakou velikost lze koupit?

Velikost výrobku souvisí s typem. Vyhřívané boty, nákrčníky a bederní pásy mají universální velikost. Dečky menších rozměrů jsou k dostání ve velikostech 30 x 40, 50×60 nebo třeba 150 x 80 cm. Velké deky mají rozměr 180 x 130 cm.

Je elektrická dečka vhodná pro každého?

Elektrické dečky jsou zdraví prospěšné, jejich používání se však nedoporučuje osobám, které trpí různými zánětlivými kožními potíži. Dečky by neměli používat ani osoby s kardiostimulátorem. Jestliže si nejste jistí, zda je pro vás tento výrobek vhodný, poraďte se nejprve s lékařem.

Jaké zdravotní benefity může vyhřívaná dečka poskytnout?

Vyhřívané dečky se používají jako tepelná terapie. Teplo příznivě působí na bolest svalů nebo zad. Elektrické dečky mohou zmírnit menstruační bolesti, což ocení ženy každého věku. Tepelná terapie je prospěšná i pro osoby s revmatismem. Výhodou jsou i pozitivní dopady na psychiku mysli.

Závěr

Elektrické dečky zmírní bolest, uvolní svaly a odbourají stres. Výrobků, které se zaměřují ne tepelnou terapii, je větší množství, proto si ujasněte, kterou variantu upřednostníte a kdo všechno bude dečku používat. Poté se zaměřte na způsob ovládání a možné funkce. Důležitý je kvalitní materiál a způsob údržby. Důležitá je i bezpečnost, proto se zaměřte pouze na výrobky předních výrobců a ověřte si, že je dečka doplněna o pojistku proti přehřátí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (71 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová – autor článku

Alena Rajnochová – autor článku

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Mám často problémy s křížem, tak jsem si objednala elektrickou dečku, abych si to prohřála. Vzala jsem od značky Beurer, protože s ní mám zkušenost s jinými produkty a vím, že nabízí vynikající kvalitu.

 2. Mám elektrickou dečku Gallet a je úžasná. Opravdu mi hodně pomáhá, když mě něco bolí a potřebuji to zahřát. Je to skvělá pomůcka.

 3. Mám elektrickou dečku Gallet a je úžasná. Opravdu mi hodně pomáhá, když mě něco bolí a potřebuji to zahřát. Je to skvělá pomůcka.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo