Elektrické natáčky

Elektrické natáčky představují moderní a rychlý způsob, jak vytvořit dokonalé elastické kadeře. Elektrické natáčky jsou oblíbené u profesionálů a používají se i v domácím prostředí. Na první pohled tyto natáčky od klasických nepoznáte, jediné v čem se liší, je speciální zařízení, které slouží k ohřevu natáčky.

Elektrické natáčky jsou umístěny ve speciálním, obvykle plastovém pouzdru. Pouzdro slouží jako zdroj ohřevu a je doplněno o napájecí kabel nebo nabíjecí baterii. Ohřívací destičky jsou umístěny ve vnitřní části, nemusíte se tedy obávat, že natáčky nějakým způsobem vaše vlasy poškodí. Natáčky jsou připraveny k použití ve chvíli, kdy vnitřní válečky nahřejí povrch natáček. Na hlavě je pak můžete nechat do úplného vychladnutí. Celý proces trvá jen několik minut.

Elektrické natáčky mají řadu dobrých vlastností, pro které je s oblibou používá stále více žen. Tím nejdůležitějším je, že je může bez obav použít prakticky každý, nejsou nebezpečné ani pro poškozené nebo velmi jemné vlasy. Při jejich výběru je však vhodné přihlédnout alespoň k tomu nejdůležitějšímu. Tím nejdůležitějším je vybrat natáčky správné velikosti. Dále je nutné vybrat ten nejlepší materiál destiček.

Porovnat ceny natáček

Nejlepší elektrické natáčky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Remington H9100 PROluxe Rollers 92 % 1 200 Kč Zobrazit Alza.cz
2. BaByliss Pro BAB3025E 84 % 1 621 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Remington KF40E 81 % 993 Kč Zobrazit Notino.cz
4. BaByliss Pro BAB3021E 80 % 1 799 Kč Zobrazit Krasa.cz

Typy

Elektrické natáčky lze rozdělit do skupin podle jejich velikosti. Velikost je při výběru tím nejdůležitějším, zajímat by vás měl průměr i tloušťka natáček. Koupit lze natáčky jedné určité velikosti, ale velmi oblíbené jsou i sady, které obsahují natáčky různých velikostí. V sadě zpravidla najdete natáčky s velikostí 20, 25 i 32 mm.

 • Velké – pomocí velkých natáček můžete vytvořit velké objemné vlny. Mezi velké patří natáčky s průměrem 27 a více mm.
 • Malé – jsou určeny majitelům krátkých vlasů i těm, kdo preferují menší lokny. Velikost malých natáček je 20 – 25 mm.

Materiál povrchu

Elektrické natáčky se liší materiálem povrchu. Mnozí výrobci používají rovněž kombinace materiálů, díky čemuž mohou spojovat jejich výhody. Ačkoliv jsou všechny materiály k vlasům šetrné, mají několik odlišností, na které je vhodné se při výběru zaměřit.

 • Keramika – je dražší materiál, který je pro vlasy velmi šetrný a je vhodný pro každý typ vlasů. Největší výhodou keramiky je rovnoměrný rychlý ohřev. Natáčky s keramickým povrchem lze tedy používat pravidelně. Po použití natáček budou vlasy držet delší dobu.
 • Velur – je považovaný za nejšetrnější a nejbezpečnější materiál. Velurové natáčky poznáte podle sametového povrchu a malých otvorů, které se postarají o rychlejší vysychání jednotlivých pramenů. Natáčky s velurovým povrchem se totiž doporučují používat na vlhké vlasy.
 • Teflon – také teflon je k vlasům velmi šetrný a zaručuje rovnoměrný ohřev. Natáčky s teflonovým povrchem je možné používat s různými stylingovými přípravky. Tento materiál zabraňuje tzv. zapékání. Teflon rovněž brání krepatění vlasů. Teflonové natáčky jsou vhodné i pro křehké, suché a poškozené vlasy.
 • Titan – titanové natáčky jsou velmi lehké a mají dlouhou životnost. Natáčky s titanovým povrchem dosahují vyšších teplot a jsou vhodné pro hrubé, pevné a nepoddajné vlasy.
 • Turmalín – je povrch, který velmi dobře udržuje teplotu. Turmalín zabraňuje přehřívání a sníží nežádoucí elektrizování. Turmalín je obzvlášť vhodný pro majitele jemných vlasů.

Funkce

Eklektické natáčky mají i několik funkcí. Tím nejžádanějším je funkce ionizace, která přispívá k většímu lesku. Po opakovaném používání jsou vlasy mnohem hebčí, jemnější a odolnější.

 • Nahřívání – další funkcí je funkce rychlého nahřátí, která vám ušetří několik minut času. Obvyklá doba ohřevu je okolo 10 minut, s funkcí rychlého ohřevu budou natáčky připraveny k použití do 2 minut.
 • Signalizace – na připravenost natáček vám upozorní signalizace
 • Přichycení – zvolit si můžete i způsob přichycení. Běžné jsou klipy, skřipce a mnoho natáček kombinuje obě možnosti.
 • Chladné konce – bezpečnostní funkce, která vám usnadní používání natáček.
 • Voskové jádro – dokáže udržet teplotu uvnitř natáčky mnohem delší dobu. Tvarování vlasů je díky tomu rychlejší. Vlasy navíc zůstanou natočené delší dobu.
 • Velikost sady – v sadě najdete topné pouzdro, ve kterém je umístěn různý počet natáček. V malé sadě se obvykle nachází 8 kusů, ty velké mohou obsahovat až 20 ks.

Značka

Elektrické natáčky na trh dodává několik výrobců. Mezi ty nejlepší a zároveň nejoblíbenější patří natáčky Remington, BaByliss nebo Valera. Méně známé jsou natáčky značky Binatone nebo Elenberg. Naopak známým výrobcem je Philips nebo Profi-Care.

Cena

Nevýhodou elektrických natáček je vyšší pořizovací cena. Oproti klasickým jsou tyto natáčky mnohonásobně dražší. Cena se odvíjí nejen od velikosti natáček a materiálu ohřívací plochy, ale velmi ji ovlivňuje i velikost balení. Pro občasné domácí použití si vystačíte s natáčkami s cenou od 900 – 1 300 Kč. Náročnější uživatelé a profesionálové mohou za natáčky zaplatit i více než 1 500 Kč.

Porovnat ceny natáček

Otázky a odpovědi

Jak se eklektické natáčky používají?

Většinu těchto natáček je možné použít na suché vlasy. Před použitím je nutné nechat natáčky nahřát, což může trvat několik minut. Tuto dobu zkrátí funkce rychlého ohřevu. Na nahřátí budete upozorněni kontrolkou, pokud natáčky kontrolku nemají, mohou po nahřátí změnit barvu. Na nahřáté natáčky natočíte prameny vlasů a necháte je působit doporučenou dobu, obvykle se jedná o pouhých 10 minut. Nepoddajné vlasy budou potřebovat cca 15 minut.

Je možné používat natáčky na vlhké vlasy?

Většina elektrických natáček se používá pouze na suché vlasy. V opačném případě by se mohly vlasy poškodit. Použití na vlhké vlasy však mohou umožnit natáčky s velurovým povrchem. Tuto informaci si však vždy nejprve ověřte u výrobce. Správný postup použití byste si měli přečíst v manuálu výrobku.

Jaké jsou největší výhody elektrických natáček?

Elektrické natáčky mají oproti klasickým natáčkám několik výhod. Tou největší je rychlé nahřátí a mnohem rychlejší úprava vlasů. Úpravu účesu urychlí i to, že elektrické natáčky se ve většině případů používají pouze na suché vlasy. Účes, který pomocí natáček vytvoříte, vydrží mnohem delší dobu. Elektrické natáčky je možné použít na různé délky vlasů a vhodné jsou i na vlasy poškozené.

Závěr

Elektrické natáčky se postarají o snadnou úpravu rovných vlasů různých délek. Nejdůležitější je vybrat natáčky potřebného průměru. Velikost natáček je obvykle v rozmezí 20 – 50 mm, přičemž nejoblíbenější jsou natáčky s průměrem 25 a více mm. Elektrické natáčky se prodávají v sadě po několika kusech. V sadě můžete najít 5 – 30 natáček. Při výběru se zaměřte na materiál nahřívací plochy. Na výběr máte několik materiálů, nejoblíbenější jsou natáčky s keramickým povrchem. Tento povrch je velmi šetrný, použít ho můžete na všechny typy vlasů a potěší i přijatelná cena.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.tetadrogerie.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (58 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já zatím používala jen klasické natáčky, ale nedávno jsem dostala k narozeninám elektrické a jsem za to nakonec moc ráda, protože jsou super. Moc sice těmto vymoženostem nerozumím, ale i tak nebylo těžké se je naučit používat. Mám ProfiCare a jsem z nich nadšená.

 2. Používám elektrické natáčky Remington a rozhodně bych neměnila. Tuto značku jsem si oblíbila, protože má velmi kvalitní a hlavně praktické výrobky za hodně přijatelnou cenu. Ostatně natáčky jsem pořídila za necelou tisíci korunu, nebyla to tedy moc vysoká investice.

Přidat komentář

Recenzer
Logo