Trojkulmy

Trojkulma je jedním z mnoha typů kulem. Tato varianta využívá při tvarování účesu hned tři nahřívací válce. Díky nim vytvoříte během chvíle dokonale zvlněné vlasy. Trojkulma vám pomůže rovněž vytvořit vlny finger waves.

Jedná se o skládané vlny, které byly velmi populární ve 20. letech a nyní se opětovně vrací do módy. Trojkulmy umožňují stejně jako běžné kulmy nastavit teplotu a použít je díky tomu můžete na jakýkoliv typ vlasů.

Trojkulmy jsou na trhu zastoupeny mnoha různými modely. Při jejich výběru budete postupovat stejně jako při výběru jiných pomůcek na vlasy. I v tomto případě je nejdůležitější výrobní materiál destiček. Zajímat by vás měl příkon i počet funkcí. Důležité je zvolit i správný průměr kulmy.

Porovnat ceny trojkulem

Nejlepší trojkulmy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. BaByliss Pro BAB2469 95 % 1 641 Kč Zobrazit Krasa.cz
2. Remington CI91AW 93 % 1 066 Kč Zobrazit Alza.cz
3. BaByliss Pro BAB2269 90 % 1 443 Kč Zobrazit Allegro.cz
4. BaByliss Pro BAB2369TTE 86 % 1 599 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy

Trojkulmy jsou na trhu zastoupeny menším počtem výrobků. Kromě klasické podoby můžete pořídit menší cestovní verzi.

Klasická trojkulma

Jedná se kulmu větších rozměrů. V případě této varianty máte k dispozici větší výběr různých modelů. Zvolit můžete materiál ohřevných válců a k dispozici máte rovněž více funkcí. Klasická kulma je díky vhodnější na pravidelné používání.

Cestovní trojkulma

Menší varianta kulmy, která je na trhu zastoupena minimem výrobků. Cestovní kulmy mají zpravidla keramický povrch. Na trh však přichází stále nové modely a narazit tak můžete i na kulmu s jiných typem ohřevných ploch. Nevýhodou cestovní kulmy je i minimum funkcí. Díky nim je kulma určena spíše k občasnému použití. Ti, kteří budou trojkulmu používat občasně si tak s levnější cestovní verzí rovněž vystačí.

Materiál destiček

Trojkulmy mají stejně jako žehličky na vlasy nebo klasické kulmy vyhřívané válce vyrobené z různých materiálů. Ty se liší svojí kvalitou i šetrností. Trojkulmy jsou novějším typem kulem a válce se tak vyrábí z keramiky, titanu nebo turmalínu. Všechny tyto materiály lze považovat za kvalitní, přesto se však v některých bodech odlišují.

 • Keramika – výhodou keramiky je rovnoměrné rozložení teploty. Tento materiál je tak výjimečně šetrný a lze ho používat i na poškozené nebo slabé vlasy. Keramické trojkulmy lze použít na všechny typy vlasů.
 • Titan – výhodou titanu je vysoká odolnost vůči poškrábání i vysoké teplotě. Titanové válce se velmi rychle zahřejí a dosáhnou velmi vysokých teplot. Díky tomu snadno upraví i husté, nepoddajné či hrubé vlasy. Titan má navíc schopnost minimalizovat projevy statické elektřiny.
 • Turmalín – turmalín kombinuje výhody předchozích materiálů. Výhodou je tedy rovnoměrná teplota i vysoká odolnost. I tento materiál sníží působení statické elektřiny. Turmalínový povrch vyzařuje infračervené teplo, které ve vlasech udržuje vlhkost. Dokonalého výsledku dosáhnete i při nízkých teplotách. Tento povrch tak bude nejvíce vyhovovat majitelkám jemných vlasů.

Koupit můžete i kulmy vyrobené v kombinaci materiálů. Nejčastěji se jedná o kombinaci titan-turmalín nebo keramika turmalín. Kombinovaný materiál spojuje výhody obou materiálů.

Příkon

U elektrických přístrojů je důležitým parametrem také příkon. V případě trojkulmy příkon určuje, za jak dlouhou dobu bude kulma připravena k použití. Vyšší příkon se postará o rychlejší nahřátí, avšak za výkonnější přístroje si budete muset připlatit. Příkon se obvykle pohybuje v rozmezí 40 – 200 W.

Průměr

Stejně jako klasické kulmy mají i trojkulmy různě velké válečky. Velikost válečků volte s ohledem na délku vlasů i na konečnou podobu účesu.

 • Průměr do 20 mm – užší válečky jsou vhodné pro krátké vlasy. S pomocí úzkých válečků budete moci vytvořit účes tvořený drobnými vlnkami.
 • Průměr 20 – 26 mm – oblíbená universální velikost, kterou můžete využít u vlasů různých délek.
 • Průměr 28 a více mm – tyto trojkulmy vytvoří velké ležérní vlny. Obecně jsou válečky velkých průměrů vhodné pro dlouhé vlasy. V případě těch kratších se postarají o větší objem vlasů.

Teplota

Trojkulmy by měli umožnit regulovat teplotu. Ne každý přístroj však tuto funkci má. Před výběrem je tak vhodné vědět, jakou teplotu budou schopny vaše vlasy snést, aniž byste je při používání trojkulmy poškodili.

 • Teplota do 150°C – je teplota, na kterou můžete upravovat slabé, křehké a poškozené vlasy
 • Teplota do 170°C – tato teplota je určena na péči o řídké a jemné vlasy
 • Teplota do 200°C – optimální teplota pro normální vlasy
 • Teplota do 240°C – vysoká teplota je vhodná pro úpravu silných, nepoddajných a odolných vlasů.

Funkce a možnosti

Pro snadné a bezpečné používání je vhodné všímat si nejen funkcí, ale i dalších možností, které mohou trojkulmy mít. Ani v tomto bodě se trojkulma od klasické kulmy nijak zásadně neliší.

 • Regulace teploty – funkce, která vám umožní nastavit teplotu s ohledem na kvalitu vašich vlasů. Díky této funkci může jeden přístroj používat více osob.
 • Ovládání – trojkulmu budete ovládat pomocí jednoho nebo více tlačítek umístěných na rukojeti.
 • Povrchová úprava rukojeti – snadnější držení nabídne trojkulma s povrchovou úpravou. Díky ní vám přístroj nebude během používání klouzat v dlani.
 • Automatické vypnutí – bezpečnostní funkce, která kulmu po nějaké době nečinnosti vypne.
 • Ionizace – uhladí roztřepené vlasy. Díky ionizaci nebudou vlasy vysušené.
 • Otočný kabel – další praktický prvek, který usnadní používání přístroje.
 • Displej – bývá součástí dražších přístrojů. Na displeji se zobrazují všechny podstatné údaje.
 • Indikátor – informuje vás o připravenosti přístroje.
 • Studený hrot – další bezpečnostní prvek. Díky studenému hrotu snížíte riziko popálení.

Značka

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejkvalitnější patří trojkulmy značek BaByliss a Rowenta. Na trhu jsou trojkulmy dále zastoupeny značkou Bellisima, Cera, Upgrade, Esperanza, Verk, Hairway a několika dalšími.

Cena

Trojkulma je cenově dostupný přístroj. Nejlevnější jsou přístroje s keramickým povrchem a minimem funkcí. Koupit je můžete za cenu okolo 500 Kč. Více možností nabídnou přístroje s cenou od 600 – 1 000 Kč. Zde již najdete trojkulmy s regulací teploty a dalšími funkcemi. Nejdražší a nejvýkonnější kulmu pořídíte za 2 000 Kč. Tyto přístroje jsou vhodné spíše do profesionálních salonů.

Porovnat ceny trojkulem

Otázky a odpovědi

V čem je trojkulma výjimečná?

Výhodou trojkulmy je velmi jednoduché používání. Na rozdíl od jiných typů tato kulma vlasy nadměrně nezatěžuje a použít ji můžete i na poškozené vlasy. Většina modelů umožní rovněž nastavit teplotu a použít ji tak můžete na různé typy vlasů.

Jaký je rozdíl mezi trojkulmou a multistylerem?

Na rozdíl od trojkulmy umožnuje multistyler měnit nástavce. S jeho pomocí tak můžete vytvořit více různých podob účesů. Multistyler je nástroj, který vám umožní s účesy experimentovat a měnit je podle nálada. S trojkulmou pak budete moci vytvořit pouze jeden typ účesu. Součástí multistyleru pak může být i nástavec se třemi válci.

Jak trojkulmu používat?

Používání trojkulmy je velmi jednoduché. Prameny vlasů budete vkládat mezi destičky po celé jejich délce. Takto vytvoříte pravidelné vlnky. Přirozeného vzhledu dosáhnete tak, že nakulmované vlasy jemně rozčešete.

Závěr

Trojkulma je jedním z typů kulem. Tento přístroj vám pomůže vytvořit účes skládající se z pravidelných a rovnoměrných vln. Používání trojkulmy je rychlé a jednoduché. Trojkulmu můžete využívat pro účesy vhodné k běžnému nošení, profesionálové dokáží za pomoci trojkulmy vytvořit dokonalé svatební nebo společenské účesy. Trojkulmu vybírejte s ohledem na vzhled a kvalitu vašich vlasů. Důležité je zvolit správně materiál ohřevných válců. Trojkulma nabízí několik funkcí, nejžádanější je možnost regulovat teplotu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.mall.cz, www.datart.cz, www.glamot.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (42 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Trojkulmu mám od značky Rowenta a zatím jsem spokojená. Moc dobře se s ní manipuluje, není zbytečně těžká a vlasy vypadají skvěle.

Přidat komentář

Recenzer
Logo