Magnetické zubní kartáčky

Magnetické zubní kartáčky spadají do kategorie elektrických zubních kartáčků. Donedávna se rozlišovaly dva různé typy, a to sonický a oscilačně rotační. Poměrně novou je pak technologie magnetická.

Magnetická technologie využívá k čistění zubů mikrovibrace, které navíc doplňují oscilace. Dá se tedy říct, že magnetické kartáčky kombinují výhody obou předešlých technologií. Magnetické kartáčky jsou k zubům i dásním mimořádně šetrné a celý proces je pak velmi tichý. Magnetické zubní kartáčky se předchozím typům vyrovnají i počtem funkcí a bonusem je umělá inteligence, kterou v sobě kartáček ukrývá. I díky ní je používání kartáčku velmi jednoduché a praktické.

Výběr magnetického zubního kartáčku není zase tak složitý, v současnosti je možné tyto kartáčky koupit pouze od značky ORAL-B. Ta magnetické kartáčky označuje jako iO zubní kartáčky a prodává je v několika modelových řadách. Každá nová řada pak nabízí vylepšenou verzi kartáčků. Součástí starších verzí není ještě umělá inteligence a k dispozici máte méně režimů čištění. Novější verze pak nabízí více možností, které jsou vykompenzovány vyšší pořizovací cenou. Záleží tedy na vás, kolik jste ochotní do kartáčku investovat.

Porovnat ceny kartáčků

Nejlepší magnetické kartáčky Oral-B

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Oral-B iO Series 9 Black Onyx 98 % 5 221 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. Oral-B iO Series 8 White Alabaster 97 % 3 890 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Oral-B iO Series 10 Cosmic Black 97 % 7 703 Kč Zobrazit Alza.cz
4. Oral-B iO Series 7 White Alabaster 96 % 3 486 Kč Zobrazit Allegro.cz
5. Oral-B iO Series 6 Black Onyx 96 % 3 249 Kč Zobrazit Notino.cz
6. Oral-B iO Series 4 Matt Black 94 % 1 987 Kč Zobrazit Alza.cz
7. Oral-B iO Series 5 Quite White 94 % 3 146 Kč Zobrazit Benu.cz

Parametry

Magnetické zubní kartáčky mají mnoho podob, stejně jako kartáčky oscilační disponují kulatou kartáčkovou hlavou, kterou rozpohybují jemné mikrovibrace. Díky nim snadněji odstraníte zubní plak i bakterie. Samotné čištění je přitom velmi šetrné a jemné.

Při výběru jednotlivých kartáčků je vhodné zaměřit se na několik parametrů. Tím nejdůležitějším jsou nabízené režimy čištění a další funkce. Kromě nich je vhodné zaměřit se na výdrž baterie.

Funkce

Tím nejdůležitějším jsou jednotlivé funkce kartáčků. Základní modely nabízí 4 různé funkce, každá další série pak přichází s něčím navíc.

  • Režimy čištění – využívat můžete například režim citlivé zuby, každodenní čištění, odstraňování skvrn, masáž dásní, leštění, hloubkové čištění atd. Záleží pouze na vás, které režimy skutečně využijete a bez kterých se naopak obejdete.
  • Senzor tlaku – jedná se o standardní funkci, kterou nabízí každý kartáček. Na nesprávnou techniku vás kartáček upozorní barevnou signalizací.
  • 3D mapování zubů – funkce sleduje, jakým způsobem čištění jednotlivých zubů probíhá. Pod jejím vedením bude čištění zubů naprosto dokonalé.
  • Displej – na interaktivním displeji se zobrazuje všechno podstatné od režimu čištění, po upozornění na výměnu hlavice.
  • Mobilní aplikace – k jednotlivým kartáčkům si můžete stáhnout aplikaci, která je výrobcem pravidelně aktualizována.
  • Časovač – pohlídá, zda si zuby čistíte potřebně dlouhou dobu.

Značka

Magnetický zubní kartáček je výrobkem značky Oral-B. Firma byla založena roku 1950, kdy byl patentován zubní kartáček, který vynalezl Robert W. Hutson. Od roku 2006 vlastní firmu společnost Procter & Gamble.

V dnešní době je značka Oral-B považována za jednu z nejlepších a nabídka zahrnuje klasické ruční i elektrické kartáčky pro děti i dospělé. Mimo ně však můžete pořídit i další produkty, které můžete využít k péči o zuby.

Cena

Magnetické iO kartáčky vyčistí vaše zuby dokonale a velmi jemně. Při čištění máte k dispozici různé režimy a funkce. Pořizovací cena určuje, kolik režimů vám kartáček umožní využívat. Nejlevnější jsou kartáčky Oral-B iO Series 3 a 4. Koupit je můžete za cenu 1 200 – 2 200 Kč. V tomto případě musíte počítat s nižším počtem funkcí i menším výběrem. Větší možnosti mají kartáčky Oral-B iO Series 5 – 10. Koupit je můžete za cenu od 2 500 – 12 000 Kč.

Porovnat ceny kartáčků

Otázky a odpovědi

Jsou magnetické kartáčky vhodné i na citlivé zuby?

Magnetická technologie je velmi šetrná, proto je ideální i při čištění velmi citlivých zubů a dásní. Výrobce dokonce garantuje 100% zdravější zuby a dásně již po několika použitích.

Jakým způsobem jsou kartáčky napájeny?

Magnetické zubní kartáčky obsahují dobíjecí akumulátor. Nabíječka je součástí každého balení. Výdrž akumulátoru se pak liší s typem kartáčku. Obvykle se pohybuje v rozmezí 12 – 14 dní. Na nutnost dobití vás kartáček včas upozorní díky indikátoru baterie.

Co obsahuje balení?

Základem je pochopitelně tělo kartáčku a kartáčková hlavice. Některé modely obsahují jednu hlavici, v dalších je možné najít hlavice dvě. Ve velkém rodinném balení pak najdete i druhé tělo kartáčku. Mezi další příslušenství patří nabíječka, cestovní pouzdro, cestovní nabíjecí pouzdro a držák hlavic.

Závěr

Mít zdravé zuby a zářivý úsměv je sen snad každého. Magnetický zubní kartáček vám může pomoci tento sen splnit. Díky nejmodernějším technologiím je kartáček schopen přizpůsobit čištění vašim potřebám. To znamená, že při čištění dokonale pokryjete všechny zuby, čistit budete správným tlakem potřebně dlouhou dobu. Magnetické kartáčky se prodávají v několika sériích, které se nejvíce liší počtem funkcí. Vybrat si tak můžete ten správný podle toho, které funkce jsou pro vás těmi nejdůležitějšími.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.pilulka.cz, www.notino.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (101 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. U nás se vždy používal klasický zubní kartáček a dlouho se rodina bránila nějakým novinkám, takže než vůbec přijali takový ten nejobyčejnější elektrický kartáček, byl to nekonečný boj. Nakonec jsem všem pod stromeček koupila Oral-B iO Series 4 Matt Black jako překvapení a smířili se s tím, že mají něco nového, neokoukaného a zatím velká spokojenost u všech, snad to tak zůstane.

Přidat komentář

Recenzer
Logo