Fotovoltaická krytina

Fotovoltaická krytina je v podstatě menší verze solárních panelů, jen s tím rozdílem, že se instaluje na střechu jako běžná krytina a panely jsou integrovány přímo v jednotlivých střešních taškách. Tato střešní krytina je schopná pohlcovat sluneční záření/paprsky a vyrábět tak elektrickou energii.

Existují takové, které jsou vhodné jak na starší domy, tak na ty moderní, ale dokonce i pro střechy domů v památkově chráněných oblastech. Střecha, pro kterou byly použity solární tašky, lépe odolává povětrnostním vlivům, zajišťuje vytápění domů i ohřev bazénové a užitkové vody, fungují jako izolace, vyzdvihnou celkový vzhled domu a zvládnou hravě pokrýt celkovou energetickou spotřebu domácnosti.

Střešní krytina je vyráběna z extrémně silného tvrzeného materiálu, který je schopný odolat až trojnásobnému tlaku než běžné tašky. Pyšní se dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu, navíc jsou na 100 % nepromokavé a vodotěsné.

Pro instalaci tohoto typu střešní krytiny, budete potřebovat znát nejen rozlohu střechy vašeho domu, její orientaci (sever, jih atd.), ale také roční spotřebu elektrické energie.


Zdroje: www.eon.cz, www.krytiny-strechy.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (45 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo