Fotovoltaická krytina

Fotovoltaická krytina je v podstatě menší verze solárních panelů, jen s tím rozdílem, že se instaluje na střechu jako běžná krytina a panely jsou integrovány přímo v jednotlivých střešních taškách. Tato střešní krytina je schopná pohlcovat sluneční záření/paprsky a vyrábět tak elektrickou energii.

Existují takové, které jsou vhodné jak na starší domy, tak na ty moderní, ale dokonce i pro střechy domů v památkově chráněných oblastech. Střecha, pro kterou byly použity solární tašky, lépe odolává povětrnostním vlivům, zajišťuje vytápění domů i ohřev bazénové a užitkové vody, fungují jako izolace, vyzdvihnou celkový vzhled domu a zvládnou hravě pokrýt celkovou energetickou spotřebu domácnosti.

Střešní krytina je vyráběna z extrémně silného tvrzeného materiálu, který je schopný odolat až trojnásobnému tlaku než běžné tašky. Pyšní se dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu, navíc jsou na 100 % nepromokavé a vodotěsné.

Pro instalaci tohoto typu střešní krytiny, budete potřebovat znát nejen rozlohu střechy vašeho domu, její orientaci (sever, jih atd.), ale také roční spotřebu elektrické energie.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.eon.cz, www.krytiny-strechy.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (45 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo