Fotovoltaická krytina

Fotovoltaická krytina je v podstatě menší verze solárních panelů, jen s tím rozdílem, že se instaluje na střechu jako běžná krytina a panely jsou integrovány přímo v jednotlivých střešních taškách. Tato střešní krytina je schopná pohlcovat sluneční záření/paprsky a vyrábět tak elektrickou energii.

Existují takové, které jsou vhodné jak na starší domy, tak na ty moderní, ale dokonce i pro střechy domů v památkově chráněných oblastech. Střecha, pro kterou byly použity solární tašky, lépe odolává povětrnostním vlivům, zajišťuje vytápění domů i ohřev bazénové a užitkové vody, fungují jako izolace, vyzdvihnou celkový vzhled domu a zvládnou hravě pokrýt celkovou energetickou spotřebu domácnosti.

Střešní krytina je vyráběna z extrémně silného tvrzeného materiálu, který je schopný odolat až trojnásobnému tlaku než běžné tašky. Pyšní se dlouhou životností a nízkými nároky na údržbu, navíc jsou na 100 % nepromokavé a vodotěsné.

Pro instalaci tohoto typu střešní krytiny, budete potřebovat znát nejen rozlohu střechy vašeho domu, její orientaci (sever, jih atd.), ale také roční spotřebu elektrické energie.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.eon.cz, www.krytiny-strechy.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (45 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Vůbec jsem netušila, že existuje nějaká fotovoltaická krytina, díky za zajímavý článek.

Přidat komentář

Recenzer
Logo