7 Days to Die

Pokud jste fanoušky hororů, mohla by se vám líbit hra 7 Days to Die, jež patří mezi akční survival hry, odehrávající se v otevřeném světě. Vyšla už v roce 2013 a dá se hrát jak v jednom, tak i ve více hráčích. Co tato hra nabízí a na čem si ji můžete zahrát?

Porovnat ceny hry

Základní informace o hře

Hra 7 Days to Die sice vyšla v rámci předběžného přístupu už 13. prosince 2013, oficiálně ale její plná verze pro počítače ještě vydaná nebyla. Koupit si ji ale můžete, jak na PC, tak i na herní konzole. Vývojářem i vydavatelem je společnost The Fun Pimps (jedná se o jejich jedinou hru).

V 7 Days to Die se ocitnete v roli člověka, který přežil jaderný útok během 3. světové války. Vaším úkolem je najít si vodu, jídlo a úkryt, sbírat zásoby a odrážet útoky zombíků. Ve hře můžete provádět spoustu činností – průzkum terénu, výrobu (zbraní, oblečení, vozidel, nástrojů atd.), stavění budov, souboje, lov a mnoho dalších.

Díky multiplayeru si můžete zahrát i s jinými hráči, s nimiž můžete spolupracovat nebo naopak bojovat proti sobě. Ve hře pro více hráčů jsou dva možné režimy – Survival a Creative.

PC verze této hry byla velmi úspěšná, prodalo se jí více než 16 milionů kopií a v roce 2017 patřila mezi nejprodávanější hry na Steamu. Verze pro herní konzole ale u recenzentů příliš dobře hodnocená nebyla.

Na čem se dá hrát?

Hororová hra 7 Days to Die se dá hrát na počítačích, pro které je v rámci předběžného přístupu (už od roku 2013) dostupná na Steamu, kde si ji můžete koupit za necelých 23 euro, různé e-shopy ji ale nabízejí levněji. Hrát se dá na PC s Windows, macOS i Linuxem. Kromě toho vyšla také pro herní konzole, konkrétně pro Xbox One a PlayStation 4.

Alternativy k 7 Days to Die – podobné hry

Lákají vás počítačové hry, ve kterých musíte bojovat o přežití v nehostinném světě plném zombies nebo jiných nepřátel? Kromě 7 Days to Die by vás mohly zaujmout i tyto hry:

  • DayZ – hra od studia Bohemia Interactive je jednou z nejúspěšnějších českých her v historii. Odehrává se ve fiktivní postsovětské republice, kde musí hráč přežít ve světě plném agresivních kanibalů. DayZ je určená pro více hráčů a hrát se dá na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. Koupit si ji můžete např. na Steamu za necelých 40 euro.
  • Dying Light 2 Stay Human – akční RPG od polské společnosti Techland. Zaujme nejen fanoušky survival her s tematikou zombies, ale i příznivce parkouru – hlavní postava hry má totiž různé parkourové dovednosti. Hra vyšla pro počítače, PlayStationy i Xboxy, plánuje se i verze pro Nintendo Switch.
  • Project Zomboid – postapokalyptická izometrická hra v otevřeném světě plném zombies. Určená je pouze pro počítače, zatím si ji můžete koupit v rámci předběžného přístupu na Steamu, kde jsou k dispozici i různé balíčky s dalšími podobnými hrami.

Často kladené dotazy

Je možné zahrát si 7 Days to Die i na mobilu?

Ne, hra je určená pouze pro počítače, PlayStation a Xbox. Verze pro mobilní telefony nevyšla.

Byla tato hra přeložená i do češtiny?

7 Days to Die je lokalizovaná do 14 jazyků, bohužel čeština mezi nimi chybí.

Dá se 7 Days to Die hrát i ve více lidech?

Ano, ve hře je možný nejen singleplayer, ale i multiplayer, můžete si tak zahrát s kamarády nebo cizími lidmi.

Shrnutí

Pro fanoušky hororového žánru je 7 Days to Die zajímavou možností, jak si vyzkoušet hru o přežití ve světě plném zombies. Kombinace střílečky z pohledu první osoby, survival hry a RPG rozhodně stojí za zkoušku, díky svojí propracovanosti a slušné hratelnosti vám může přinést spoustu zábavy.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo