Castle Crashers

Některé hry si nejlépe užijete sami, jiné jsou jako stvořené pro to, abyste si je zahráli spolu s kamarády. Castle Crashers patří do té druhé kategorie a nabízí skvělou zábavu pro milovníky arkádových her. Koupit si ji můžete např. na Steamu, je ale dostupná i pro různé herní konzole.

Prohlédnout si

Základní informace o hře

Děj Castle Crashers se odehrává ve středověkém vesmíru a základní zápletka je taková, že čaroděj ukradne mystický drahokam a unese 4 princezny. Vaším úkolem je pak v roli rytířů jednotlivé princezny osvobodit, utkat se s čarodějem a získat od něj drahokam.

Castle Crashers je nesmírně zábavná akční hra, která je určená zejména pro hraní ve více lidech (je ale samozřejmě možný i singleplayer). Kromě toho, že má výbornou hratelnost, zaujme i její velmi povedená grafika. Žánrově spadá do kategorie hack and slash (typ hry, v níž se klade důraz na boj se zbraněmi na blízko) a side-scroling (hra, kde se na postavu díváte z boku a ta se pohybuje doleva nebo doprava, např. Sonic, Super Mario nebo Street Fighter).

První informace o hře Castle Crashers se objevily už v roce 2005, k jejímu vydání ale došlo až v srpnu 2008, kdy hra vyšla pro Xbox 360. O dva roky později přišla na řadu i verze pro PlayStation 3 a za další dva roky se dočkali i ti, co hrají pouze na PC a noteboocích.

Vývojářem této videohry je americká společnost The Behemoth, která se zaměřuje na arkádové 2D hry. Castle Crashers je jejich nejúspěšnější titul, kromě něj vydali i hry Alien Hominid, Battleblock Theater nebo Pit People.

Hra měla vynikající příjetí jak u hráčů, tak u odborné veřejnosti, prodalo se jí už více než 20 milionů kopií a získala výborné hodnocení u řady předních recenzentů. V roce svého vydání byla vyhlášena jako nejlepší hra pro Xbox.

Na čem se dá Castle Crashers hrát

Castle Clashers je hra, která se dá hrát na celé řadě zařízení – jako první vyšla pro Xbox 360, později pak i pro PlayStation 3, Xbox One, Nintendo Switch a PlayStation 4. Je ale dostupná i pro počítače a notebooky (s operačními systémy Windows i Mac). Koupit si ji můžete v různých internetových obchodech, ať už jde o klasické e-shopy nebo platformy jako je Steam (na něm je aktuálně za 12 euro).

Alternativy ke hře Castle Crashers

Líbilo se vám hrát Castle Crashers a chcete zkusit něco podobného? Vybrali jsme tři tipy na hry, které by vás mohly zaujmout:

  • BattleBlock Theater – další hra od studia The Benemoth (z roku 2013), jde o plošinovku zasazenou do prostředí divadla. Vyšla nejdříve pro Xbox a pak i pro počítače.
  • Pit People – opět hra od The Benemoth, tentokrát se jedná o taktickou RPG. Vyšla v roce 2018 a je určená pro Xbox One a počítače s Windows
  • Spiral Knights – akční hra pro více hráčů z žánru hack and slash pochází z roku 2011 a odehrává se ve vesmíru, kde ovládáte rytíře, bojujete s nepřáteli a plníte různé úkoly. Výhodou je, že na Steamu si ji můžete stáhnout zdarma.

Často kladené dotazy

Pro kolik hráčů je videohra Castle Crashers určená?

Hru si můžete zahrát i sami, Castle Crashers si ale nejvíce užijete, když při ní budete spolupracovat se svými kamarády. Zároveň ji mohou hrát až 4 lidé.

Dají se hrát Castle Crashers i na mobilním telefonu?

Ne, Castle Crashers jsou určení pouze pro stolní počítače, notebooky a herní konzole. Mobilní verze Castle Crashers vydaná nebyla.

Vyšlo ke hře Castle Crashers i nějaké rozšíření?

Ano, na Steamu jsou k dispozici 2 DLC balíčky – Blacksmith Pack a Pink Knight Pack. Každý z nich obsahuje jednu novou herní postavu a 5 nových zbraní, cena jednoho DLC je pouhé euro.

Shrnutí

Parádní arkádová akční hra, ideální pro partu dvou až čtyř lidí, kteří spolu mohou kooperovat – v Castle Crashers se stanete rytířem a postupně se pokusíte osvobodit princezny a chytit zlého čaroděje. Pokud nevíte, co dalšího si na PlayStationu, Xboxu nebo počítači zahrát, Castle Crashers se dá určitě doporučit – tato hra se tvůrcům opravdu povedla.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (80 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Castle Crasher vás doslova pohltí, protože je to fakt zajímavá hra se super zápletkou. Nikdy jsem takovým hrám nefandil, ale tato mě opravdu chytila a hraji jí pravidelně.

Přidat komentář

Recenzer
Logo