Clash of Clans

Na mobilních telefonech lidé hrají různé hry – od vědomostních kvízů a slovních her přes logické a arkádové hry až po různé strategie. Hodně oblíbené jsou takové hry, které umožňují multiplayer, jsou jednoduché na porozumění, můžete v nich něco budovat a za jejich stažení nemusíte nic platit. Do této kategorie spadá i hra Clash of Clans, kterou si můžete zahrát nejen na mobilních zařízeních s Androidem a iOS, ale i na počítačích.

Hrát online

Základní informace o hře

Mobilní hra Clash of Clans (neboli česky Střet klanů) je budovatelská strategie, kde vaším úkolem je budování vesnice, stavění nových budov, trénování vojáků nebo souboj s ostatními. Hrát se dá zdarma, nicméně (podobně jako u jiných podobných her) je její součástí i měna, která se dá kupovat za reálné peníze. Drahokamy, které si přes mikrotransakce můžete nakoupit, vám pak hru výrazně urychlí. V Clash of Clans lze také spolupracovat s jinými hráči a vytvářet tak klany, v nichž může být až 50 lidí.

Vydavatelem a zároveň vývojářem hry Clash of Clans je finské herní studio Supercell, které ji uvolnilo v roce 2012 pro iOS a o rok později pro Android. Supercell se zaměřuje na mobilní a tabletové hry, kromě Clash of Clans patří mezi jejich nejúspěšnější tituly také Clash Royale nebo Brawl Stars.

Na čem si můžete Clash of Clans zahrát?

Jedná se primárně o mobilní hru, dostupná je tedy jednak pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android, stejně tak si ji mohou zahrát i majitelé zařízení od společnosti Apple. Clash of Clans už je ale možné zahrát si i na počítačích – nainstalovat si tuto hru můžete snadno např. přes internetový obchod Google Play (minimální požadavky na PC nejsou nijak velké) nebo přes různé emulátory.

Alternativy ke hře Clash of Clans

Podobných her, jako je Clash of Clans, najdete na mobilních telefonech spoustu – tento žánr je velmi oblíbený, a tak neustále vznikají nějaké novinky. K nejzajímavějším podobným hrám patří například:

  • Castle Clash – jedna z nejznámějších her tohoto typu, nově ji najdete pod názvem Castle Clash: KungFu Panda Go! I tuto hru si kromě mobilů můžete zahrát také na počítači.
  • Clash Royale – další kvalitní strategie, stejně jako Clash of Clans ji má na svědomí finská společnost Supercell. Také tato hra je určená pro mobily i počítače a je zdarma ke stažení.
  • Clash of Lords – jedna z nejlépe hodnocených strategických her, dostupná je pro Android i iOS. Vyšlo už i její pokračování (Clash of Lords 2: Guild Castle).
  • Lords Mobile – bezplatná strategie pro více hráčů, kromě mobilů a tabletů byla vydaná i pro počítače s Windows. Je zcela zdarma, vyšla v roce 2016 a získala hned několik ocenění.
  • Boom Beach – další z her od finského studia Supercell, hodně se podobá na Clash of Clans, ale odehrává se v prostředí tropického ostrova.

Kromě nich je ale – jak pro Android, tak i pro iOS – dostupných i mnoho dalších herních titulů. Stačí se podívat do obchodu Google Play nebo App Store a vybírat z široké nabídky her, z nichž je velké množství i v češtině.

Často kladené dotazy

Dá se Clash of Clans hrát i na počítači?

Ano, v současné době už je možné si tuto – původně pouze mobilní – hru zahrát i na noteboocích a stolních počítačích. Stáhnout si ji lze na Google Play Games.

Kolik stojí hra Clash of Clans?

Jedná se o tzv. free to play (neboli bezplatnou) hru, můžete ji tak hrát zdarma. Součástí hry sice jsou i mikrotransakce – máte možnost si nakupovat diamanty za reálné peníze – nicméně není to povinné.

Je Clash of Clans v češtině?

Ne, tato hra českou lokalizaci nenabízí. Nicméně není to žádný velký problém, zvládnou ji v pohodě i ti, kteří anglicky neumí.

Shrnutí

Kdo má rád strategické hry, v nichž může budovat svoje město, soupeřit s jinými hráči nebo se spojovat s ostatními, mohla by se mu hra Clash of Clans líbit. V tomto žánru jde určitě o jednu z nejlepších mobilních her, která vás dokáže zabavit na dlouhou dobu. Nevýhodou ale je, že abyste si ji užili na maximum, bude to časem chtít investice do herní měny.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (120 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já teda tyhle hry moc nemusím, ale moje dcera jí úplně propadla. Furt to tam na to chytrém mobilu mrská, hned jak dodělá úkoly, už hraje. Podle ní je to parádní oddech a super hra, no nevím, mojí maličkost nenadchla.

Přidat komentář

Recenzer
Logo