Drakensang Online

Drakensang Online je známá MMORPG hra s fantasy motivy, kterou si můžete zahrát zdarma. Je určená jak pro jednoho, tak i pro více hráčů, je kompletně přeložena do češtiny a typově se jedná o další kousek ve stylu slavné počítačové hry Diablo.

Hrát online

Základní informace o hře

Ve hře Drakensang Online se se svojí postavou pohybujete ve fantasy světě, kde zabíjíte různá monstra a bosse, plníte různé úkoly, případně se můžete účastnit speciálních eventů. Pokud znáte legendární Diablo, nebudete ničím překvapení – Drakensang Online se mu hodně podobá.

Hru vyvinula a v roce 2011 vydala německá společnost Bigpoint, která je známá jako tvůrce několika desítek počítačových her. K těm nejznámějším patří např. Dark Orbit, Battlestar Galactica Online nebo ZooMumba.

Na čem se dá hrát?

Drakensang Online je hra určená pouze pro stolní počítače a notebooky, na konzole ani mobily nevyšla. Velkým plusem je, že si ji můžete zahrát zadarmo, bezplatně je ke stažení dostupná např. na oficiálním webu nebo na Steamu, v obou případech je i v českém jazyce.

Přihlášení

Abyste mohli Drakensang Online začít hrát, musíte se nejdříve zaregistrovat. Na webové stránce hry si tak nastavíte svoje uživatelské jméno, vymyslíte přihlašovací heslo a vyplníte vaši mailovou adresu.

Alternativou je propojení hry s vaším facebookovým účtem. Pak si musíte stáhnout klientský program a hru do počítače nainstalovat. To zabere pár minut, pak už se jen přihlásíte a můžete začít hrát.

První kroky ve hře

První věc, kterou musíte ve hře udělat, je vybrat si, s jakou postavou budete hrát. Na výběr máte čtyři možnosti – válečník (Rytíř řádu draka), lukostřelec (Ranger), kouzelník (Čaroděj Kruhu) nebo trpaslík (Paromechanikus). Dále si u svojí postavy můžete vybrat, jaké bude mít pohlaví, barvu pleti a vlasy (u mužů i vousy) a nastavíte si její jméno.

Pak už se dostanete přímo do hry, svoji postavu ovládáte levým tlačítkem myši. Hra je kompletně v češtině, všechny pokyny a další informace jsou tak jasně srozumitelné. Ze začátku se vám neustále ukazují pokyny, co máte dělat, takže hraní zvládnou i začátečníci, kteří s podobnými hrami nemají zkušenosti.

Nákupy do hry

Samotná hra jako taková je free to play, takže za ni nic platit nemusíte, pokud ale chcete, můžete si do ní dokupovat různé věci nebo mince za skutečné peníze. Jednak si lze koupit temné mince (od 1 500 mincí za 33 Kč až po 114 000 mincí za 1 659 Kč), dále se dají koupit různé speciální balíčky, prémiová členství apod.

Možnosti platby jsou stejné jako u jiných her od společnosti Bigpoint. Platit se dá klasicky platební kartou, dále pak přes PayPal, Skrill, paysafecard, Amazon Pay, Bigpoint gamecard a nebo mobilem.

Alternativy ke hře Drakensang Online – podobné hry

  • Path of Exile – online akční RPG hra z fantasy prostředí. Vyšla v roce 2013 pro PC, Xbox One a PlayStation 4, má single i multiplayer a hrát ji můžete úplně zdarma.
  • Lost Ark – v překladu Ztracená Archa je akční MMORPG z roku 2019 od tvůrců z Jižní Korey a je určená pouze pro počítače. I ona je dostupná zcela zdarma.
  • Warframe – další free to play RPG střílečka,vyšla nejen na PC, ale i na PlayStation, Xbox a Nintendo. Její děj se odehrává v budoucnosti, kde hráč ovládá válečníky, co se probudili z tisíce let dlouhého spánku.
  • The Elder Scrolls® Online – placené fantasy MMORPG, jde o jeden z dílů z oblíbené herní série, která se odehrává na jiné planetě
  • Diablo® IV – zatím poslední díl z velmi úspěšné série akčních RPG her, které vyšly na PC i konzole (PlayStation i Xbox), Diablo Immortal pak i pro mobilní telefony

Často kladené dotazy

Kolik stojí hra Drakensang Online?

Jedná se o tzv. free to play počítačovou hru, můžete si ji tak stáhnout a hrát úplně zdarma. Do hry se dají dokupovat různá vylepšení, ale není to povinné.

Je Drakensang Online i v češtině?

Ano, tato hra byla kompletně přeložena i do českého jazyka, pokud si ji stáhnete např. na oficiálním webu, budete ji mít rovnou v češtině.

Dá se Drakensang Online hrát i na mobilu nebo PlayStationu?

Ne, tato počítačová hra nevyšla pro žádnou herní konzoli ani ve verzi pro mobilní telefony.

Shrnutí

Máte-li rádi hry ve stylu Diablo a nechce se vám utrácet peníze, Drakensang Online je osvědčenou klasikou, kterou si můžete zahrát zdarma a v češtině. Doporučit se dá i těm, kteří MMORPG hry nikdy nehráli, tutoriál ve hře je velmi dobře zpracovaný a každý se tak v ní snadno zorientuje.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo