Diablo Immortal

Patříte mezi fanoušky počítačové hry Diablo? Kromě klasických vydání této hry pro stolní PC a notebooky se její tvůrci rozhodli vytvořit i její speciální mobilní verzi. Ta se jmenuje Diablo Immortal a v roce 2022 ji vydali Blizzard Entertainment. Hra je pro všechny dostupná zdarma, součástí jsou ale mikrotransakce (kdo nechce, nemusí je ale využít).

Hrát online

Základní informace o hře

Diablo Immortal patří do kategorie MMORPG her. Pokud nevíte, co je to MMORPG, jedná se o zkratku ze slov massively multiplayer online role-playing game. Stručně řečeno jde o hru na hrdiny, jež se odehrává ve fiktivním světě (nejčastěji inspirovaném sci-fi nebo fantasy tematikou), hraje se přes internet a mohou ji hrát i tisíce lidí najednou.

Vydavatelem hry Diablo Immortal je společnost Blizzard Entertainment – slavná herní společnost z USA, která byla založena v roce 1991 a má na svém kontě celou řadu známých počítačových her – z těch nejvýznamnějších jde např. o World of Warcraft, Starcraft nebo právě Diablo (vyšlo už jeho několik dílů).

Na čem si můžete Diablo Immortal zahrát?

Tato hra byla původně vytvořená pro mobilní zařízení, zahrát si ji tak můžete na mobilních telefonech a tabletech s operačním systémem Android, dostupná je i pro ty, co mají iPhony nebo iPady. Později se ale podpora rozšířila i na počítače, je tak možné si ji spustit i na PC či noteboocích s Windows.

Další hry ze série Diablo

Diablo Immortal je pouze jedním kouskem ze slavné herní série. Kromě této – primárně mobilní – hry vznikly tyto čtyři známé počítačové hry:

  • Diablo (hra z roku 1997, vyšla pro počítače s Windows a macOS a o rok později i pro herní konzoli PlayStation)
  • Diablo II (pokračování z roku 2000, tentokrát už pouze pro PC a notebooky)
  • Diablo III (na třetí díl si fanoušci museli počkat do roku 2012, vyšel ale pro celou řadu platforem – kromě počítačů také na herní konzole PlayStation 3 a 4, Xbox 360 a One a Nintendo Switch)
  • Diablo IV (nejnovější vydání z roku 2023, zahrát si ho můžete na počítačích, PlayStationech 4 a 5 a Xboxech)

K jednotlivým dílům Diabla vyšly i datadisky (neboli rozšířující balíčky), k prvnímu dílu vyšel roku 1997 Hellfire, ke druhému v roce 2001 Lord of Destruction, ke třetímu v roce 2014 Reaper of Souls a ke čtvrtému dílu je rozšíření aktuálně v přípravě (mělo by se jmenoval Vessel of Hatred). Kromě zmíněných datadisků vyšel v rámci série Diablo také jeden DLC pack (v roce 2017 Diablo III: Rise of the Necromancer) a remasterovaná verze Diablo II: Resurrected (v roce 2021).

Často kladené dotazy

Kolik stojí hra Diablo Immortal?

Za Diablo Immortal nemusíte platit vůbec nic, jak pro mobily, tak pro počítače je hra zcela zdarma. V rámci hry jsou ale možné různé mikrotransakce, takže pokud si budete chtít svou postavu vylepšit, bude potřeba za to zaplatit.

Dá se Diablo Immortal hrát i na mobilu?

Ano, tato hra je dokonce primárně určená pro hraní na mobilních telefonech. Zahrajete si ji jak na mobilech s Androidem, tak i na zařízeních značky Apple.

Musím být při hraní Diablo Immortal připojený k internetu?

Ne, v tomto případě se jedná o hru, u které je nutné být online. Bez připojení k internetu si tak Diablo Immortal bohužel nezahrajete.

Shrnutí

Mobilní (ale i počítačová) hra Diablo Immortal přináší spoustu zábavy nejen všem fanouškům Diabla, ale i těm, kteří se s podobným typem hry ještě nesetkali. Diablo Immortal má skvělou hratelnost, je perfektně přizpůsobená pro menší displeje mobilních telefonů.

Hra je dostupná zdarma, nicméně pokud si ji budete chtít užít opravdu naplno, nevyhnete se tzv. mikrotransakcím. V každém případě, Diablo Immortal je v současnosti jedna z nejlepších akčních RPG her, které se na mobilech dají hrát. Máte-li tento žánr rádi, určitě hru alespoň vyzkoušejte.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (103 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Hru Diablo Immortal jsem dostal jako dárek a není špatná. Určitě to tedy není hra, kterou bych si sám od sebe chtěl koupit, ale když už jí mám, tak jsem ji samozřejmě vyzkoušel. No je dobrá, ale znám i lepší, rozhodně však stojí za pozornost.

Přidat komentář

Recenzer
Logo