Farmerama

Počítačové hry není vždy nutné kupovat nebo stahovat, mnoho z nich je určených i pro hraní v běžném internetovém prohlížeči. Často se jedná o různé strategie, které jsou hodně návykové, ale mají dobrou hratelnost. Patří k nim i Farmerama – budovatelská online strategická hra z roku 2009, kterou už hrály desítky milionů lidí po celém světě a jež získala i několik ocenění. Hra je stále oblíbená a konají se v ní nové události, takže určitě stojí za to se k ní připojit.

Hrát online

Základní informace o hře

První kroky ve hře nejsou vůbec těžké – hra je přeložená do češtiny a na začátku vás všemi funkcemi provede sympatická postavička strašáka, která se jmenuje Pepík Záplata. Ten vám dopodrobna vysvětlí, jak hra funguje a budete se s ním setkávat i později v průběhu hraní. Podobně jako u jiných farmářských her se zde staráte o svoji farmu, pěstujete různé plodiny, chováte zvířata, stavíte budovy apod.

Vydavatelem a zároveň i vývojářem hry Farmerama je společnost Bigpoint. Jedná se o známé německé herní studio, které funguje od roku 2022 a zabývá se jak hrami pro webové prohlížeče, tak i hrami pro sociální sítě. Vydali několik desítek herních titulů, k těm nejznámějším patří např. DarkOrbit, ZooMumba, Battlestar Galactica Online nebo Drakensang Online.

Na čem se dá Farmerama hrát?

Farmerama je počítačová hra určená pro internetové prohlížeče a počítače – není tak u ní potřeba nic kupovat, ani stahovat, můžete si ji zahrát přímo ve svém prohlížeči, ať už máte Chrome, Firefox, Edge nebo třeba Safari. Dá se ale i stáhnout klient, takže ji lze hrát i přímo na počítači mimo prostředí webového prohlížeče. Kromě toho existuje také desková stolní hra Farmerama, která byla vytvořena přímo na motivy této hry, v současné době už ji ale žádný český e-shop nemá na skladě.

Jak nakoupit herní měnu?

Stejně jako u spousty jiných her tohoto typu, i ve hře Farmerama máte možnost si kupovat za peníze herní měnu (floreny) nebo různá vylepšení. Autoři mysleli na to, že ne každý má k dispozici vlastní účet s kartou, a tak je možností platby hned několik. Nejjednodušší a nejrychlejší je samozřejmě platba kartou, ale alternativou jsou i digitální peněženky (PayPal nebo Skrill), paysafecard, Amazon Pay, dárkové karty Bigpoint GC nebo platba mobilním telefonem. Po úspěšném provedení platby by vám mělo přijít její potvrzení mailem.

Alternativy ke hře Farmerama – podobné hry

Pokud se vám tento typ hry líbí a hledáte něco podobného, jako je Farmerama, můžete na internetu najít nepřeberné množství podobných strategických her – speciálně s farmářskou tematikou jich je hromada. Nemá smysl jmenovat všechny, k těm nejpopulárnějším ale patří např.:

  • FarmVille 3 (a FarmVille 2 a FarmVille) – legendární hry od americké společnosti Zynga, zejména první díl byl mimořádně úspěšný na Facebooku kolem roku 2009
  • My Little Farmies – farmářská hra, jež se odehrává ve středověkých kulisách, kromě verze pro prohlížeče je dostupná i verze pro mobilní telefony
  • Hay Day – hra pro mobilní telefony (s Androidem i od Applu) od finského studia Supercell, které vytvořilo hry jako Clash of Clans nebo Brawl Stars

Často kladené dotazy

Můžu si zahrát hru Farmerama i na svém mobilu?

Tato hra je určená pro internetové prohlížeče a počítače – spustíte si ji tedy prakticky na jakémkoli PC či notebooku, ve formě mobilní aplikace ale Farmerama neexistuje. Nicméně dá se spustit i v prohlížečích na mobilu, lépe se ale rozhodně hraje na velkém monitoru, pro který je její ovládání přizpůsobeno.

Je potřeba za hru něco platit, nebo se dá hrát úplně zadarmo?

Farmerama je volně dostupná (tzv. free to play) hra, takže za ni nemusíte platit nic a hrát ji můžete bez jakékoli investice. Pokud ale budete chtít, můžete si do ní nakupovat herní měnu za reálné peníze.

Musím umět anglicky, nebo je Farmerama přeložená i do češtiny?

Není potřeba umět anglicky, hra je velmi dobře přeložená do českého jazyka. K dispozici máte navíc herního průvodce i rozsáhlé české diskusní fórum se spoustou rad, tipů a dalších informací.

Shrnutí

Strategické hry patří k těm nejoblíbenějším a velmi často bývají z farmářského prostředí. Pokud vás tento typ hry láká, Farmerama je rozhodně jednou z nejlepších ve své kategorii. Zahrát si ji můžete na počítači nebo notebooku, v internetovém prohlížeči nebo si ji stáhnout. Farmerama je zdarma (s možností volitelných nákupů během hry) a v češtině, má skvělou hratelnost, povedenou grafiku, velkou komunitu hráčů, a i přes velkou konkurenci má stále co nabídnout.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Farmářské hry mám moc ráda, takže vždy, když se někde nějaká objeví, hned po ní jdu. Farmerama vypadá hodně zajímavě, zatím jsem jí zkusila párkrát, ale vypadá to, že u ní asi zůstanu, protože se dá slušně hrát.

Přidat komentář

Recenzer
Logo