NieR: Automata

NieR: Automata je akční RPG z pohledu třetí osoby, je určená pro jednoho hráče a přináší zajímavou kombinaci herních stylů. Odehrává se v daleké budoucnosti (konkrétně je zasazena do roku 11 945), kdy jsou lidé vyhnáni ze Země na Měsíc a snaží se svoji planetu získat zpátky.

Porovnat ceny hry

Základní informace o hře

Hra NieR: Automata volně navazuje na videohru Nier z roku 2010. Jejím vydavatelem je opět japonská společnost Square Enix, vývojářem je ale tentokrát japonská společnost Platinum Games.

NieR: Automata je nesmírně propracovaná hra s originálním příběhem, v němž jsou mimozemšťané nebo androidi. Hrajete v ní v otevřeném světě, kde plníte spoustu nejrůznějších úkolů a vyzkoušíte si různé herní styly – nejde o úplně klasické RPG, ale o mix, v němž jsou i prvky stříleček, skákaček, adventur nebo logických her.

Přijetí u hráčů i kritiků bylo u této hry výborné, NieR: Automata získala velmi dobré hodnocení u většiny předních herních časopisů, kladné recenze má i od hráčů na Steamu. V češtině ale bohužel není, mezi dostupné jazykové verze patří kromě angličtiny také němčina, francouzština, španělština, italština a japonština.

Na čem si můžete zahrát?

Akční RPG NieR: Automata se dá hrát jak na počítačích, tak i na herních konzolích. Jako první byla tato hra vydaná v roce 2017 pro PlayStation 4, následovala verze pro PC a notebooky s operačním systémem Windows a rok později se dočkali i majitelé konzolí Xbox One. V roce 2022 pak NieR: Automata vyšla také na Nintendo Switch.

Kde koupit hru?

Pokud tuto hru chcete hrát na počítači, můžete si ji koupit na online platformě Steam, kde se k ní dá koupit i DLC balíček. Ve verzi pro PlayStation 4 se dá koupit na celé řadě e-shopů, kde je dostupná buď jako nová nebo použitá. Na internetu seženete NieR: Automata i pro Xbox a Nintendo Switch. Ceny se dost liší, takže se určitě vyplatí porovnat si jednotlivé nabídky.

Alternativy k NieR: Automata – podobné hry

Pokud už jste NieR: Automata hráli a rádi byste zkusili něco nového v podobném stylu, máme pro vás tipy na několik dalších her:

  • Nier – akční RPG ze série Drakengard s prvky různých herních žánrů, vyšla pro PlayStation 4, Xbox One i počítače s Windows
  • Fallout 4 – slavná postapokalyptická hra, která se odehrává v Bostonu v roce 2287. I ona je určená pro PlayStation, Xbox i počítače, v roce 2015 ji vydala společnost Bethesda Sotfworks.
  • Devil May Cry 5 – akční adventura (2019) od japonské společnosti Capcom, už pátý díl z oblíbené série, kde je hlavním hrdinou lovec démonů
  • Dying Light 2 Stay Human – akční RPG od polské společnosti Techland. Jedná se o jednu z novějších her (vyšla v roce 2022), určená je pro všechny konzole (PS, Xbox, Nintendo) i počítače a zahrát si ji můžete jak sami, tak i v multiplayeru.

Dalších podobných počítačových her a videoher vyšlo mnoho, ať už na konzole nebo pro počítače. Pokud máte rádi příběhy, odehrávající se v daleké budoucnosti, na internetu najdete i desítky dalších tipů na zajímavé postapokalyptické hry.

Často kladené dotazy

Vyšla hra NieR: Automata i pro mobilní telefony?

Oficiální aplikace NieR: Automata pro mobily a tablety neexistuje, nicméně můžete si stáhnout např. hru NieR Re[in]carnation, jež je dostupná na Google Play zcela zdarma.

Kolik stojí hra NieR: Automata?

Ceny za kopii této hry se různí, závisí i na tom, pro jaké zařízení si ji chcete koupit. Např. na Steamu je aktuálně za necelých 40 euro, naopak na herní konzole je většinou o dost levnější – třeba na PlayStation 4 ji většina obchodů nabízí za cenu kolem 400 Kč.

Je tato hra určená pro hru ve více lidech?

Ne, NieR: Automata je hra určená pro jednoho hráče (single-player).

Shrnutí

Pro fanoušky her, které se odehrávají v daleké budoucnosti, je NieR: Automata určitě zajímavou možností, zejména pokud je baví akční RPG. Tato hra má velice zajímavý a originální příběh, chytlavou hratelnost, pěknou grafiku a celkově rozhodně stojí za zkoušku. Hrát se dá nejen na počítači, ale i na různých herních konzolích.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Poměrně dobře hratelná hra, je pěkně udělaná, má slušnou grafiku, i když by se ledacos dalo ještě vylepšit. Jinak ale není hře co vytknout.

Přidat komentář

Recenzer
Logo