Jak odstranit vteřinové lepidlo?

Vteřinové lepidlo je skvělý pomocník do domácnosti. Někdo ho využívá jen když se něco rozbije, někteří kutilové ho využívají pravidelně. Rychle ztvrdne, zaschne, pevně drží – to se hodí, když potřebujeme něco rychle slepit. Ale co když nám vteřinové lepidlo ukápne na oblečení nebo na nábytek? Nezoufejte, v tomto článku uvedeme tipy na to, jak se skvrn od lepidla zbavit.

Jak odstranit vteřinové lepidlo z textilu

Budeme potřebovat: odličovací tampón nebo hadřík, odlakovač na nehty, kartáček

Pokud se vám dostane lepidlo na váš oblíbený kus oblečení, nesnažte se ho co nejrychleji utřít, ale nechte ho zaschnout. Se zaschnutou skvrnou se vám bude pracovat lépe.

Namočíme odličovací tampón nebo hadřík do odlakovače s acetonem a skvrnu párkrát přetřeme. Dáváme si pozor, aby se odlakovač moc nenasákl do látky – textil by se mohl poškodit. Jakmile je lepidlo rozpuštěné, stačí skvrnu vydrhnout kartáčkem. Poté stačí na skvrnu nanést libovolný čistící prostředek a oblečení či jinou látku nechat vyprat – ale pozor, je důležité nechat oblečení vyprat ve studené vodě. Po vyprání by látka neměla nést žádné viditelné známky po lepidle.

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze skla, kovu nebo dřeva

Budeme potřebovat: hadřík, odlakovač nebo odstraňovač vteřinového lepidla

V tomto případě je postup podobný jako u textilu. Aceton, který je obsažený ve většině odlakovačů na nehty, snadno rozpouští zaschlé sekundové lepidlo. Nicméně můžeme použít i speciální odstraňovač vteřinových lepidel. Námi vybraný přípravek naneseme na vrstvu lepidla, necháme lepidlo rozpustit a setřeme. Zbylé suché kousky lepidla ometeme a u skla či kovu následně celý povrch omyjeme čistou vodou.

Jak odstranit vteřinové lepidlo z plastu

Budeme potřebovat: hadřík nebo papírová utěrka, čistící prostředek na nádobí

Odlakovač na nehty může plast poškodit, tento způsob tedy nemůžeme u plastu použít. Použijeme proto například Jar nebo Savo na nádobí. Pár kapek rozpustíme v teplé vodě a necháme nasáknout do kusu látky nebo papírové utěrky. Přikryjeme lepidlo a necháme několik hodin působit, musíme být trpěliví. Po několika hodinách by lepidlo mělo být rozmočené a můžeme ho snadno setřít, pokud ne, musíme znovu navlhčit utěrku a čekat.

Slepená kůže

Jestliže jste si slepili prsty k sobě, měla by pomoct teplá voda. Zbytky lepidla dočistíme odlakovačem na nehty. Odlakovač ale vysušuje kůži na rukou, proto použijeme jen opravdu pár kapek.


Zdroje: www.cleanipedia.com, www.dudlu.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (73 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Děkuji za váš článek, který mi pomohl, když jsem si slepila vteřinovým lepidlem prsty. Hledala jsem s dcerou, jak se toho z prstů zbavit a ten trik s odlakovačem byl super.

  2. Mockrát děkuji za váš článek, opravdu mi hodně pomohl. Byla jsem na prášky, protože jsem nemohla dostat vteřinové lepidlo ze svého pracovního saka. Naprostá katastrofa nakonec dopadla moc dobře.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo