Galvanické žehličky

Galvanická žehlička je známá především z kosmetických salonů. Tento malý přístroj vám pomůže docílit mladistvého vzhledu, slouží k vyhlazení pleti i odstranění vrásek. Její největší výhodou je možnost použití na všechny typy pleti, je tedy vhodná naprosto pro každého.

Galvanická žehlička funguje pomocí galvanických proudů, které jsou schopny vpravit účinné látky do hlubších vrstev pokožky, kam se běžné krémy nejsou schopny dostat. Pomocí žehličky je možné ošetřovat obličej, celé tělo i vlasy.

Při galvanizaci je nutné používat speciální gely. První je gel určený k vyčištění pleti, druhý poté zastavuje na několik dní stárnutí pokožky. Při procesu se zprůchodní póry a rozproudí lymfa. Celý proces je poměrně rychlý a zcela bezbolestný.

Galvanická žehlička je na první pohled jednoduchý přístroj, který se svým vzhledem příliš neliší od obličejového epilátoru či vakuového čističe pleti. Při výběru hrají hlavní roli funkce, pro které budete mít využití. Kromě funkcí je to pak možnost nastavit intenzitu galvanizace, způsob ovládání, kvalitní výrobce a také cena.

Porovnat ceny galvanických žehliček

Galvanický proud

Samotné ošetření probíhá pomocí galvanického proudu, který dokáže odbourat toxické látky, zlepšuje propustnost pórů a umožní pokožce dýchat. Takto ošetřená pokožka dokáže lépe využít jednotlivé složky běžně používaných kosmetických krémů.

Galvanické žehlička jsou vybaveny až 3 režimy, které vám poskytnou komplexní péči – lifting, čištění a obnovu pleti

 • Červené světlo – červené fotonové světlo pomáhá přirozeně tvořit kolagen, který vlivem vyššího věku postupně ubývá. Dále přispívá k lepšímu vstřebávání látek, které obsahují kosmetické přípravky. Díky němu předejdete tvorbě pigmentových skvrn a zlepšíte cirkulaci krve.
 • Modré světlo – modré fotonové světlo má protizánětlivý a antibakteriální účinky. Díky aktivaci porphyrinů dochází k ničení bakterií a předejdete i tvorbě akné.
 • Zelené světlo – zelené fotonové světlo sjednocuje barvu pokožky a má protizánětlivý účinek. Dále pak zpomalí až o 50% produkci melaninu.

Nástavce

Součástí žehličky je odlišný počet nástavců, které využijete na různé části těla. Součástí nejlevnějších výrobků je jeden nástavec, jejich počet se zvyšuje s pořizovací cenou. Nejdražší modely mohou mít až 4 nástavce.

 • Nástavec na obličej – preferujte žehličky s vroubkovaným povrchem, které gel lépe zapracují do pokožky.
 • Nástavec na tělo – pomohou odstranit či zmírnit celulitidu i dvojitou bradu. Při pravidelném používání vyhladíte a zpevníte pokožku na břiše, hýždích, stehnech, lýtkách i pažích.
 • Nástavec na vlasy – zregenerujete pokožku hlavy a docílíte tak krásných a zdravých vlasů.
 • Nástavec na hůře přístupná místa – využijete ho na oblast kolem úst, očí či na čele.

Ovládání

Ovládání toho přístroje je velmi jednoduché, vše je možné za pomoci několika tlačítek. Jejich počet roste s cenou přístroje a funkcí, které nabízí. O všem budete mít přehled díky LCD displeji, který je běžnou součástí dražších přístrojů.

Co se týká napájení, můžete vybírat mezi přístroji, které jsou napájeny pomocí klasických baterií a z menší části jsou zastoupeny síťové i dobíjecí žehličky.

Gely

Žehličku je nutné používat v kombinaci se speciálními gely. Ty bývají v některých případech součástí balení, ale zejména v případě levnějších žehliček je budete muset koupit samostatně.

Bílý gel

Záporný či negativní gel se nanáší jako první. Jeho úkolem je zbavit pleť nečistot a otevřel póry. Nanáší se v poměrně malém množství, ačkoliv při několika prvních použitích budete potřebovat gelu o něco více. Poté je možné jeho množství snižovat.

Čištění pomocí bílého gelu by mělo trvat cca 2 minuty. Na uplynutí požadované doby, vás může žehlička upozornit akustickým signálem. Po skončení je třeba gel důkladně umýt.

Modrý gel

Pozitivní či kladný gel pokožku vyživuje do hloubky, provzdušňuje buňky a dodává pleti energii, antioxidanty i vitamíny. Tento proces by měl trvat cca 3 minuty a na konec budete opět upozorněni. Po skončení je nutné modrý gel smýt.

Funkce

U galvanické žehličky můžete využít několik funkcí nebo máte na výběr z různého množství přednastavených programů. Využít tak můžete program na čištění pleti, hydrataci, lifting, či zklidnění.

 • Audiofrekvence – je účinná na deformované i ochablé kontury v obličeji. Stimuluje kolagenová vlákna, potlačuje jizvičky a strie, zmírňuje celulitidu, zpevňuje pleť a potlačuje i tmavé kruhy pod očima.
 • Ionizace – pomocí ionizace do pokožky vnikají kladné i záporné ionty a pokožka tak může snadněji absorbovat živiny. Funkci ionizace může provázet také vibrační masáž, která se podílí na lepším prokrvení a má pozitivní dopad na lymfatický systém.
 • Masáž – celý proces si můžete zpříjemnit masáží, která má podobu jemných kmitů. Také masáž má pozitivní vliv na prokrvení pokožky
 • Galvanický proud – jedná se o základní kosmetickou formu ošetření. Díky této funkci zredukujete jemné mimické vrásky, zvýšíte pružnost pleti, uvolníte kožní póry.
 • EMS – funkce, která generuje jemné eklektické pulzy. Je účinná na ochabující svaly v obličeji, pomáhá zlepšit mimiku i celkový výraz obličeje.

Jednotlivých funkcí je celá řada, dá se říct, že každá dražší žehlička nabízí kromě fotonové terapie něco navíc. Počet funkcí i možností se zvyšuje také počtem nástavců, které je možné použít na tělo i vlasy.

Značka

Mezi jednu z nejkvalitnějších značek patří Nu Skin. Tento výrobce nabízí především drahé přístroje, jejichž předností je nejen špičková kvalita, ale také řada funkcí. Z dalších výrobců můžeme jmenovat BeautyRela, Beurer, Beauty Biowave nebo Symfony.

Cena

Cena žehliček začíná na 1 000 Kč. V případě nejlevnějších modelů nemáte k dispozici žádné dodatečné nástavce a využít můžete minimum funkcí. Avšak i za pomocí těchto výrobků dosáhnete toho hlavního, co od žehličky očekáváte a tím je omlazení pleti.

Nejoblíbenější jsou žehličky s cenou do 4 000 Kč. Jsou relativně dostupné a nabízí větší množství funkcí a použít je můžete k ošetření celého těla. Často máte v tomto případě k dispozici i několik nastavitelných programů.

Nejdražší žehličky koupíte od 6 – 12 a více tisíc Kč. Jsou vhodné pro domácí i profesionální použití. Nabízí prakticky veškeré funkce, několik nástavců a jsou dodávány i s ošetřujícími gely. Ty budete muset v opačném případě dokoupit samostatně. Jejich cena se pohybuje od 500 – 1300 Kč a počítat musíte s jejich pravidelným dokupováním.

Porovnat ceny galvanických žehliček

Otázky a odpovědi

Jak často je nutné galvanizaci provádět?

Ti, kdo s touto péčí začínají, by měli proceduru provádět 2x – 3x denně, v závislosti na stavu pokožky. Ve chvíli, kdy se pleť dostane takzvaně do kondice, postačí provádět galvanizaci 1x týdně a později pak 1x za 14 dní.

Co vše galvanická žehlička umí?

Pomocí tohoto malého přístroje vyhladíte drobné vrásky, celkově omladíte pleť, sjednotíte barvu pleti a zbavíte se tak nežádoucích skvrn. Žehlička umí zmírnit váčky a otoky kolem očí. Hloubkově vyčistí pleť a zprůchodní póry.

Použít ho můžete i na redukci podbradku a zpevnění svalů v obličeji, na krku i dekoltu. Žehličku je možné použít na všechny typy pleti, nevadí suchá pleť, pleť s akné. Použití je možné také v případě, kdy vás trápí lupénka, ekzém či jiné kožní potíže.

Kdy je její používání nežádoucí?

Ačkoliv je možné žehličku použít v kombinaci s každou pletí, i v tomto případě je však pro někoho nevhodná. Její používání by měly zvážit těhotné ženy, osoby trpící epilepsií nebo ti, kdo vlastní stimulátor srdce nebo kovový implantát v hlavě. Konzultaci s lékařem vyžaduje i větší množství kovových implantátů v ústech. Používat by se neměla ani na poraněnou pokožku.

Závěr

Galvanická žehlička je přístroj, který jistě nadchne každou ženu a své využití má pochopitelně také pro muže. Využijete ji na jakýkoliv typ pleti. Investice do kvalitní žehličky není úplně zanedbatelná a poměrně drahé jsou i samotné gely.

Díky ošetřené pleti však můžete snížit náklady na různé kosmetické krémy nebo make-up, což počáteční investici nakonec vyrovná. Kromě toho ji může používat více členů rodiny, což udělá radost především dospívajícím, kteří mají potíže a akné.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.mall.cz, www.dixo.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.5/5 (113 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

7 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Vždycky jsem se smála tomu, jak si někdo může žehlit obličej, dokud jsem se do této skupiny nepřidala také. Koupila jsem si galvanickou žehličku od značky Nu Skin a jsem s ní moc spokojená.

 2. Já chodila pravidelně do kosmetického salonu, ale od té doby, co jsem si pořídila BeautyBiowave galvanickou žehličku na pleť Profi7v1 s fotonovou terapii a ultrazvukem, už nemusím. Veškeré kosmetické úkony si dělám v pohodlí domova a jsem naprosto spokojená.

 3. Já se přiznám, že dokud nebyl covid, neměla jsem ani páru, že se vůbec nějaká galvanická žehlička používá. No a teď jí používám s železnou pravidelností.

 4. Objevila jsem si pár vrásek, ale nechtělo se mi s tím chodit do kosmetického salonu, tak jsem si domů pořídila galvanickou žehličku. Podle návodu jsem zvládla i první zkušební použití a od té doby jí využívám pravidelně.

 5. Galvanickou žehličku jsem si pořídila v době, kdy člověk díky koronavirovým opatřením nemohl v podstatě nikam. Naučila jsem se jí používat a teď už si veškeré kosmetické úpravy dělám doma a jsem spokojená.

 6. Skvělá věc, moje kosmetička galvanickou žehličku používá. Můžu si jen vynachválit. Rozdíl na pleti je znatelný.

  • S tím souhlasím. Taky jsem si pořídila tento přístroj domů a je božííí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo