DPD je přepravní společnost, která se specializuje na balíkové služby. Je součástí mezinárodní skupiny DPDgroup. Díky tomu můžete její služby využívat i do zahraničí. V České republice má více než 500 kurýrů a 14 dep. Při doručování se spoléhají na moderní technologie a inovace. Snaží se maximálně vycházet vstříc klientům, zakládají si na špičkovém zákaznickém servisu a podpoře.

Hodnocení: Evropský dopravce DPD patří mezi hlavní dopravce v ČR. V roce 2020 pod něj už spadá i dopravní společnost Geis. Využít můžete jak dopravu na adresu, tak na výdejní místo.
KLADY
 • rychlost dodání zboží
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
 • možnost změny doručení

ZÁPORY
 • některé lokality mají problémy s rychlostí doručení

Logo DPD

Představení dopravce

Společnost DPD byla založena v roce 1977. Působí v Evropě, Asii, Jižní Africe a Jižní Americe. Vlastní ji francouzská společnost La Poste, kterou spravuje francouzská státní pošta. La Poste DPD odkoupila v roce 2001.

DPD auto kurýra

Přepravní služba DPD

Přehled služeb

DPD přepravuje především lehčí parcelní zásilky do 31,5 kg. Doba doručení se liší dle vzdálenosti a typu zásilky, zpravidla ale trvá v rozmezí 24 až 72 hodin. Nabízí také služby jako garantované doručení do 24 hodin, expresní doručení apod. Navíc doručují i o víkendech.

Pokud se registrujete na doméně DPD.com a stanete se stálým zákazníkem této společnosti, budete mít přístup ke spoustě výhod – snadnější přístup ke službám, zvýhodněné ceny a rychlejší zpracování požadavků. Vzhledem k celosvětové působení nabízí vnitrostátní i mezinárodní přepravu ve vlastní režii. Pokud potřebujete zaslat do zemí, kde DPD nepůsobí, společnost vám přepravu zprostředkuje s externím přepravcem.

Sledování zásilek

DPD má vlastní aplikaci, se kterou budete mít přehled o vašich zakázkách. I samotné zadávání je mnohem snazší. Výdejní místa DPD neboli Parcel shopy najdete po celé republice. Můžete je využít v případě, že se vám nehodí převzít balíček přímo od kurýra na vaší adrese.

Síť Parcel shopů se neustále rozrůstá stejně jako partnerských výdejních míst. Sledování zásilky je možné přes online tracking, budete k tomu potřebovat referenční číslo. Kurýrům můžete platit v hotovosti i kartou. Na výdejních místech není platba kartou vždy možná, doporučujeme se dopředu informovat.

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Telefon: +420 225 373 373 (Po-Pá: 7:00 – 19:00 hod.)
 • Email: info@dpd.cz
 • Reklamace
 • Kariéra
 • Centrála společnosti: Direct Parcel Distribution CZ s. r. o., Modletice 135, 251 01 Říčany u Prahy
 • Facebook: DPD.cz
 • Instagram: dpd.cz
 • Twitter: @DPD_Czech

Hodnocení

7.5 Celkové hodnocení
Mezinárodní přepravní služba

7.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
7
2.5Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3
Jednání se zákazníkem
2.1
Klady
 • široká nabídka služeb
 • možnost změny doručení
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
Zápory
 • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 058 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Absolutně bez možnosti komunikace. Způsobují mi obrovské problémy.

 2. Zásilka již opakovaně na jiné výdejně, aniž by se mě někdo zeptal kam se mi doručení hodí! Pokud si zvolím výdejní box, mám k tomu důvody !
  Výdejna má otevřeno shodně jako má pracovní doba, víkendy má zavřené, pracuji na druhém konci Prahy.

  Dovolat se na DPD to je směšné !!!!!

 3. Dnes mi na email prisla zprava, ze mi bude dorucen balicek. Na mobil mi zadna zprava o doruceni neprisla, kuryr nevolal. Balicek mi donesl soused, ze ho tam nechal kuryr DPD a ze nejdrive volal jeho manzelce. Takze balicek v hodnote 16 000 Kc, kuryr necha nekde u sousedu. Neskutecny ignorant a drzi kuryr DPD, je to uz podruhe co takhle tato prepravni organizace zafungovala. Doporuceni a pouceni, neobjednavat pres DPD.

 4. na alze jsem si objednala doručení balíku na určitou adresu a než by DPD vše doručilo tak raději napíšou že je přeplněno i když vím že měli naprosto volnou kapacitu a dají si to na jejich pobočku, pokud si budete vybírat dopravce prosím dejte si pozor, tuto firmu DPD už v životě nikdy.

 5. 1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Ti vaší kvetení neví co je v balíku ale házet s nimi budou furt. Dnes mě zas vytočit k****

  Přínosný(2) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. Nedoporučuji akorát přijdete o peníze které za balíček zaplatíte objednal jsem si balíček z Polska kontaktovala jsem i prodejce který balíček odeslal DPD ho převzalo přišel mi email že balíček je doručený ale bohužel balíček jsem nepřevzal nikdo mě telefonicky nekontaktoval takže nevím kam ho kurýr dal údajně ho měl položit před dveře ale to že mám dveře hnedka u chodníku a mohl si balíček někdo jiný vzít toho asi nenapadlo takže to budu řešit jinou cestou protože nemají dále zájem to řešit dám je do televize

 7. Jak se v týhle době na trhu může udržet takováto firma opravdu nechápu, objednal jsem balík v ČR (asi 250km od místa bydliště) a kdybych si pro něj šel do Prahy pěšky tak ho mám dřív (i s cestou zpátky), protože DPD mi ho ani po 4. dnech ještě nedopravilo, nenapsali, nezavolali, žádný info kde se balík nachází, nikdo nezazvonil, nestaraj se, maj to na háku no..takže opravdu bojkotovat tohoto kurýra co to jen jde, ať zmizí z našich silnic !

 8. Otřesná zkušenost, nelze se tam dovolat, nereagují na e-mailové dotazy, nelze se domluvit s řidičem. Nedodržují čas, který si sami stanovili, překročení o hodinu. Doručují v době, kdy je zdravotní středisko již dávno zavřené (v pozdních večerních hodinách).

 9. Reply
  Stanislav Jenší 22.11.2023 v 5:48

  DPD je jedna z nejhorších dopravních společností. Dne 14.11. byl doručen balík od Autodoc De do republiky. Nejdříve mi přišlo upozornění, že nemohou doručit kvůli nesprávné adrese (číslo popisné bylo u obce a ne v kolonce). Toto jsem 16.11.2023 opravil. Od té doby se do 20.11. nedělo nic. Volal jsem na jejich linku. Paní mi oznámila, že je balík ve skladě a že to bude urgovat. 21.11. mi přišla zpráva, že balík nemohou doručit kvůli poškození dříve než za 48 hodin. Arogantní telefonistka mi na jejich lince po dotazu a vyjádření nespokojenosti práskla telefonem. Důrazně nedoporučuji tuto firmu!!

 10. 0.75
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  10

  Naprosto nespolehlivý dopravce, sice dají časové rozmezí, kdy zásilku dovezou, ale ne vždy dodrží. A na rozdíl od konkurence nemá člověk, jak se spojit s řidičem, aby se případně domluvil. Takže si tak vesele sedím v práci už hodinu a půl po pracovní době a čekám…. a telefon mlčí. Občas mrkám na stránku sledování a tam najednou, že se nepodařilo doručit, tak díky moc. Zítra si to zopakujem? Kdybych si mohla vybrat, tak DPD nikdy, bohužel to mám bez výběru.

  Zápory: nespolehlivé, nemožnost komunikace přímo s řidičem
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 190

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo