TOP produkt

Recenze AEG ProSteam L7FBE68SC

Předem plněná pračka AEG ProSteam L7FBE68SC zaujme na první pohled velmi elegantním designem, což jí předurčuje k tomu, že může být umístěna nejen v moderní, ale i tradičně zařízené domácnosti. Svou kapacitou se skvěle hodí do větší domácnosti, která má pět a více členů.

Výhodou je, že patří do energetické třídy A+++, tedy do té nejúspornější a roční spotřeba elektrické energie činí úžasných 137 kWh, takže nebude zbytečně zatěžovat rodinný rozpočet, který jak víme, bývá často napnutý až k prasknutí. Roční spotřeba vody se pohybuje kolem 10 999 litrů.

Kapacita bubnu je 8 kilogramů, takže pojme dostatečné množství prádla. Dobře na tom je AEG ProSteam L7FBE68SC i v případě hlučnosti, ta během praní nepřekročí 51 dB, zatímco v průběhu odstřeďování dosahuje hlučnost 77 dB. Díky vysokým otáčkám, jež dosahují až 1600 za minutu, se nemusíte bát, že byste vyndali prádlo z pračky příliš mokré. Ostatně účinnost odstřeďování spadá do třídy A.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Pro začátek je dobré zmínit velmi praktickou a v poslední době populární technologii Prosense, jež je schopná rozpoznat velikost náplně v bubnu pračky, zvážit jí a podle toho upravit potřebné množství vody i délku pracího cyklu tak, aby bylo vše perfektně vyprané, a přitom jste ještě uspořili vodu i elektrickou energii.

Speciální technologie ProSteam poskytuje možnost zakončení pracího cyklu párou, díky tomu se prádlo tolik nemačká a ve většině případů ani nebudete muset žehlit. Dokonce se dá použít i samostatný program, který rychle osvěží prádlo.

Funkce SoftPlus zajistí, že se aviváž dostane ke všem vláknům každého kousku oblečení a docílí tak toho, že prádlo bude měkčí, hladší a příjemnější na dotyk. Zároveň s tím jsou chráněna vlákna a prodlužuje se i životnost samotného oblečení.

Pod kapotou pračky AEG ProSteam L7FBE68SC se skrývá inovativní energeticky úsporný motor ÖKOInvertor, jež je příslibem dlouhé životnosti, vysoké účinnosti, odolnosti i výkonu, aniž by byl jakkoliv ovlivňován aktuálně zvoleným programem.

Pračka AEG ProSteam L7FBE68SC disponuje dostatečným množstvím pracích programů, které se s maximální šetrností postarají o každý kousek prádla. Mezi programy jsou Bavlna, Syntetické, Jemné, Vlna plus, Pára – osvěžení, Antialergický, Rychlý 20 minutový s náplní 3 kg, Sportovní, Peřiny a Dříny. Nechybí funkce odloženého startu, dětský bezpečnostní zámek i možnost zvolit extra máchání.

V neposlední řadě má AEG ProSteam L7FBE68SC systém Aqua Control, který pračku ochrání před nečekaným únikem vody a zároveň zabrání poškození vstupní hadice. Ve chvíli, kdy dojde k jakékoliv poruše, se přívod vody do pračky automaticky uzavře a zabrání tak nejhoršímu.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:AEG
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:8 kg
Hlučnost:51 dB
Hlučnost při odstřeďování:77 dB
Počet otáček:1 600
Hmotnost:75 kg
Počet programů:10
Energetická třída:A+++
Příkon:2 200 W
Spotřeba el. energie:137 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:60 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:55 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

AEG ProSteam L7FBE68SC

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod AEG ProSteam L7FBE68SC

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Závěrem lze říci, že pračka AEG ProSteam L7FBE68SC splní všechny vaše požadavky do posledního puntíku. Perfektně pere, prádlo je po vyndání téměř suché, jednoduše se obsluhuje, je tichá a ještě ušetříte energii i vodu, co si můžete od takového spotřebiče přát víc. Díky parnímu systému navíc nemusíte ani žehlit, protože prádlo se nemačká. AEG ProSteam L7FBE68SC si zaslouží oba palce vztyčené nahoru, což ovšem neznamená, že nemůžete tento model porovnat s jiným od stejného výrobce, jako například AEG ProSteam LTX7C562C.

Design
10
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • tichá
 • sama se vypne
 • program pára
 • snadná obsluha
 • design
 • výběr programů
ZÁPORY
 • madlo u dvířek by mohlo být zapuštěné
Napsat hodnocení

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz