Pračky Gorenje

Pračky Gorenje jsou populární kvůli jejich dokonalému designu a naprostou jednoduchostí, ale přesto chytrostí. Slovinský výrobce si na těchto vlastnostech dává záležet, a pokud vybíráte opravdu dobře, pak se vám vyplatí i díky jiným parametrům. Na trhu se vyskytují v podobě klasických praček s předním plněním a také jako kombinovaná pračka se sušičkou tzv. 2v1.

Všechny pračky Gorenje

Podobně jako i jiné společnosti, snaží se Gorenje co nejlépe držet krok se současnými trendy i s ostatními výrobci, stejně jako zohledňuje požadavky zákazníků/uživatelů. Pračky Gorenje jsou velmi inteligentní a při správném výběru s nimi ušetříte za vodu a zároveň budete mít jistotu, že bylo o vaše prádlo postaráno s maximální šetrností.

Koupí pračky této značky získáte praktického pomocníka se spoustou užitečných funkcí, technologií i programů, což vše přispěje k tomu, aby každý prací cyklus byl úspěšně zakončen. Co potěší, je kompaktní design v charakteristické bílé barvě, ale také i v černé.

Novinkou je kombinace dané barvy pračky a barevně zcela odlišného bubnu, ostatně pro ty zákazníky, kteří si potrpí na extravaganci, jsou na trhu k dostání i pračky v trochu divočejších barvách jako je červená a oranžová.

Přestože Gorenje aktuálně nenabízí pračky, které mají horní plnění a jsou schopné ušetřit spoustu místa, vynahradí to svým zákazníkům pračkami Slim, ty jsou maximálně úsporné, co se místa týká, protože jejich hloubka nepřesahuje 50 cm.

Co nenabídnou v centimetrech, to doženou v oblasti spotřeby elektrické energie, protože téměř většina prodávaných praček spadá do energetické třídy A+++, tedy do té nejúspornější, ale najdou se samozřejmě i takové, co mají třídu A++.

Pokud jde o kapacitu bubnu nebo otáčky, kterými pračky disponují, tam to je běžný průměr od těch 6 do 9 kilogramů prádla, ale oproti tomu mají pračky Gorenje velmi tichý a značně odolný Inverter PowerDrive motor, jež rovněž přispívá k nízké spotřebě energie.

Díky tomu, že je umístěn přímo na bubnu pračky, odpadá nežádoucí tření a výkon je mnohem vyšší. Účinné jsou na poli odstřeďování, neboť dosahují až 1 600 otáček za minutu, tudíž není nutné se stresovat, že by prádlo zůstalo příliš vlhké až mokré.

Výhodou takto vysokých otáček odstřeďování je, že se bude mnohem lépe sušit po vložení do bubnu sušičky. Když je totiž prádlo moc mokré, zvyšuje to spotřebu elektrické energie u sušičky. Ceny praček Gorenje se pohybují v rozmezí od 5 500 Kč až do cca 17 000 Kč, hravě si jí tak může dopřát i rodina s nízkým finančním rozpočtem, ale zároveň náročnější klientela.

Pračky Gorenje si svou popularitu získávají i díky technologiím a funkcím. Jmenujme například SensoCare, technologii, která umožňuje dokonalé vyprání jakéhokoliv druhu textilie díky tomu, že se dá nastavit optimální kombinace teploty, množství vody, času i rychlost odstředění. Dále je běžný QuickWet systém, ten urychlí namáčení prádla vypouštěním vody jak horem, tak dolem, čímž se prádlo namočí mnohem rychleji a efektivněji, navíc se značně zkrátí prací cyklus.

Perfektní je funkce StainExpert, kterou najdete u modelů superior, neboť dokáže dokonale odstranit veškeré skvrny od vína, kávy, ovoce, ale dokonce i nežádoucí skvrny od trávy a mastné flíčky. Funkce TimeComfort zajistí odložení praní až o 24 hodin, což je výhoda, že si můžete pračku nastavit tak, aby pracovala, když nejste doma a prádlo bude hotové, až dorazíte z práce.

Pak je tu také TotalWeightControl, tato funkce dokáže spočítat kolik vody a jak dlouhý prací cyklus je potřeba na aktuální obsah bubnu. Adapt Wash usnadňuje používání pravidelného cyklu, kdy po dalším zapnutí spotřebiče nabídne stejné nastavení, jaké bylo použito při předchozím praní.

Dobré jsou také programy TimeCare, jež ušetří až 40 % času pracího cyklu, přičemž praní je sice rychlejší, ale mnohem intenzivnější, což je dostačující na méně znečištěné prádlo, stejně jako program EcoCare s úsporou energie až 60 % a to i přesto, že prací cyklus je sice delší, ale zase využije mnohem méně vody i elektrické energie.

Stojí za to zmínit program AllergyCare, ten se postará o velmi důkladné máchaní, kdy jsou odstraněny veškeré stopy po pracím prostředku, ale také všechny alergeny, jež by mohly způsobit alergické reakce, ale i značně nepříjemný pocit na pokožce.

Momentálně jsou největším hitem pračky Gorenje WaveActive, jež byly vytvořeny tak, že zcela jednoduše, ale efektivně i ekologický ošetří vaše prádlo. Tyto pračky slibují o 30 % méně skvrn, navíc splňují nejvyšší standardy v otázce ekologie, mohou se pochlubit maximální energetickou efektivitou, úsporou elektrické energie cca až 50 % a také zařazením do energetické třídy A+++.

Pračky WaveActive dostaly nový unikátní dokonale navržený buben, který má speciální 3D žebra tvaru vlny, díky nimž je možné co nejšetrněji vyprat i to nejjemnější prádlo. Z technologií si největší pozornost zaslouží IonTech, ta k práci používá sílu iontů, jež se postarají o prvotřídní odstranění skvrn a účinnost i při pracím cyklu využívající nízké teploty. Skvělá je také technologie SteamTech, neboť dokáže odstranit statickou elektřinu z vláken, účinně zbaví prádlo nežádoucích pachů a ještě zamezuje pomačkání.

Zajímá vás, jak jsou na tom další pračky? Čtěte náš test praček.

O značce Gorenje

Značka Gorenje spatřila světlo světa roku 1950, když ve stejnojmenné slovinské vesnici vznikl závod na výrobu zemědělských strojů. O několik let později proběhne přesun do jiného města a to Velenje, ovšem název zůstává zachován.

Ostatně tuto značku nesou všechny spotřebiče, které vyprodukují nové moderní závody v rozmezí let 1961 až 1970, jako například sporáky na tuhá paliva, které v té době používala nejedna hospodyňka. Samozřejmě, že vývoj šel kupředu a jak majitel společnosti zjistil, jen na několika produktových řadách se vydělat nedá a tak se v roce 1980 přidávají další spotřebiče jako pračky, ledničky, sušičky prádla, sporáky či televizory spolu s kuchyňskými linkami.

Společnost Gorenje se dostala do povědomí širší veřejnosti, takže netrvalo dlouho a začala vyvážet i mimo Slovinsko, například do Itálie, Německa nebo také do Francie. Později se rozšířila v podstatě do celého světa.

O Gorenje platí, že patří ke specialistům na velkou bílou domácí techniku, kterou běžně používáme v domácnosti den co den, ovšem samozřejmostí jsou i pečlivě vypracované návrhy kuchyní, které do puntíku odpovídají požadavkům nejen na kuchyňskou linku, ale také spotřebiče, které budou v kuchyni umístěné.

Ke klasickým produktům, jež Gorenje na trhu nabízí, patří ledničky, mrazničky, již zmiňované pračky a sušičky prádla, ale také myčky nádobí a malé domácí spotřebiče, jako třeba sendvičovače, topinkovače, vaflovače, jogurtovače, kuchyňské roboty, lisy na ovoce, mlýnky na maso, vaflovače, sušičky na ovoce a spousta dalších zajímavých spotřebičů do kuchyně i běžné domácnosti, například žehličky, olejové radiátory, podlahové vysavače atd.

Značka Gorenje je známá svými sklony k extravaganci, kterou baví a těší své zákazníky. Příkladem mohou být speciální sety spotřebičů, kdy byla uvedena kolekce RED a každý spotřebič měl červenou barvu nebo také tzv. RETRO řada.

Gorenje red

Série RED od Gorenje

Originalita je zde na místě spolu s neotřelostí a snahou o pobavení. Ostatně byla to právě Retro kolekce chladniček, která získala ocenění britského magazínu Get Connecte jako Produkt roku 2011. Společnost Gorenje, se podobně jako jiní výrobci, snaží šetřit životní prostředí, k čemuž přispívá i ECO CARE, ten se postará o nižší spotřebu energie.

Gorenje dokonce realizovala projekt nazvaný Vzdělávání proti hrozbě nezaměstnanosti, jež podporuje Evropská Unie. Jejím principem je pravidelné školení zaměstnanců z vlastních řad, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků práce a na trh přicházely pouze nejkvalitnější výrobky. Společnost Gorenje vyváží do více než 90 zemí celého světa a neustále se zaměřuje na inovativní technologie, zdokonalování designu a rozvoje jednotlivých produktů.

Je také vlastníkem značek Mora, Atag, Pelgrim, Etna, Upo, Asko, Körting a samozřejmě také Gorenje. Díky rozšíření mimo Slovinsko je cca 95 % příjmů získáváno z mezinárodního obchodní sítě, ostatně například v roce 2014, byl obrat neuvěřitelných 1,246 bilionů Euro. Největšími zdroji příjmů jsou Rusko, Německo, Nizozemí, Skandinávie, střední a jižní Evropa, USA a Austrálie.

Pračky Gorenje můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Expert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (93 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Gorenje má docela slušné pračky, protože poslední, co jsem kupoval manželce byla právě této značky a sloužila dobře, přestože teď přešla na jinou značku. Přesto celou dobu, co byla v provozu, tak fungovala, jak měla.

  2. Zatím jsem měla dvě různé pračky Gorenje a obě fungovaly moc dobře, takže si nemůžu stěžovat. Ovšem znám pár lidí, co mají na tuto značku doslova alergii, ale mě vyhovuje, můžu doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo