Gorenje W 6543/S

Úzká, předem plněná SLIM pračka Gorenje W 6543/S má sice hloubku pouhých 44 cm, ale i tak se do ní hravě vejde 6 kilogramů špinavého prádla, takže stačí pro běžnou středně velkou domácnost. Díky nízké spotřebě, která ročně činí pouhých 149 kWh, spadá do energetické třídy A+++, zatímco spotřeba vody je maximálně 10 270 litrů, takže je i velmi úsporná a nezatíží váš rodinný rozpočet.

Špatně si pračka Gorenje W 6543/S nevede ani v případě hlučnosti, protože během praní nepřekračuje 56 dB a v průběhu odstřeďování se drží do 72 dB, což je velmi slušné. Účinnost pracího výkonu je hodnoceno třídou A, ale odstřeďování má B. Pračka dosahuje během odstřeďování až 1 400 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Principem pračky Gorenje W 6543/S je unikátní technologie SensorIQ, která optimalizuje proces praní a zajistí tak dokonalou péči o jakýkoliv typ prádla, ale přitom s minimální spotřebou elektrické energie. Pomocí speciálních čidel, kterými disponuje systém Total Weight Control je prádlo zváženo a následně je určeno přesné množství vody, počet máchání i délka samotného programu, o což se zase postará technologie FuzzyLogic.

Systém DSS zajistí úplné využití pracího prostředku, funkce StainExpert zase zlikviduje i ty nejvíce odolné skvrny. Speciální technologie SensoCARE umožní nastavení celkem 4 upravených pracích režimů. Standardní přednastavený režim NormalCARE, pak je tu TimeCARE, který s pomocí zvýšené hladiny vody a mnohem intenzivnějšího praní vypere prádlo za kratší čas, ale s nejvyšší možnou účinností.

Delší prací program, maximální účinnost praní, ale nízká spotřeba vody i energie, to je režim EcoCARE. Poslední je pak AllergyCARE, kdy se během máchání zvýší hladina vody a tím i účinnost máchání. Tento režim je skvělou volbou pro jedince trpící alergiemi nebo pro všechny, kdo mají citlivou pokožku.

Pračku Gorenje W 6543/S můžete ovládat přes SensorIQ a veškeré nastavení, ať už jde o zvolený program, zbytkový čas atd., vidíte na přehledném LCD displeji. Celkem máte k dispozici 23 pracích programů. Vedle těch standardních (Bavlna, Syntetika, Vlna, Ruční praní atd.), můžete využít ještě programy dodatečné, což je například BioWash, UltraWhite, PerfectBlack, NightWash, Předpírka, Sport a další.

Podobně jako u jiných modelů nechybí možnost nastavit rychlosti otáček i požadované teploty praní, ochrana proti přetečení, systém kontroly stability a také funkce odloženého startu nebo nastavení konce praní, ten ohlásí zvukový signál.

Parametry

Výrobce: Gorenje
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 6 kg
Hlučnost: 56 dB
Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 65 kg
Počet programů: 23
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 0,79 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 44 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 42 l

Fotografie

Gorenje W 6543/S

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte Návod – Gorenje W 6543/S

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Pračka Gorenje W 6543/S ve SLIM provedení, spoří nejen energii, ale také místo, které potřebuje pro své umístění. Díky technologiím SensoCARE a Total Weight Control je prádlo vyprané naprosto dokonale a přitom s minimálními náklady za vodu i energii. Bohatá programová nabídka, skvělé prací výsledky a jednoduchá obsluha. Za nás si tento užitečný model vysloužil oba palce nahoru. Nicméně neváhejte srovnat například s pračkou LG F74A8QDS.

Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
Klady
  • úzká
  • nízká hlučnost
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
Zápory
  • některé programy jsou dlouhé
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo