Gorenje W 6543/S

Úzká, předem plněná SLIM pračka Gorenje W 6543/S má sice hloubku pouhých 44 cm, ale i tak se do ní hravě vejde 6 kilogramů špinavého prádla, takže stačí pro běžnou středně velkou domácnost. Díky nízké spotřebě, která ročně činí pouhých 149 kWh, spadá do energetické třídy A+++, zatímco spotřeba vody je maximálně 10 270 litrů, takže je i velmi úsporná a nezatíží váš rodinný rozpočet.

Špatně si pračka Gorenje W 6543/S nevede ani v případě hlučnosti, protože během praní nepřekračuje 56 dB a v průběhu odstřeďování se drží do 72 dB, což je velmi slušné. Účinnost pracího výkonu je hodnoceno třídou A, ale odstřeďování má B. Pračka dosahuje během odstřeďování až 1 400 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Principem pračky Gorenje W 6543/S je unikátní technologie SensorIQ, která optimalizuje proces praní a zajistí tak dokonalou péči o jakýkoliv typ prádla, ale přitom s minimální spotřebou elektrické energie. Pomocí speciálních čidel, kterými disponuje systém Total Weight Control je prádlo zváženo a následně je určeno přesné množství vody, počet máchání i délka samotného programu, o což se zase postará technologie FuzzyLogic.

Systém DSS zajistí úplné využití pracího prostředku, funkce StainExpert zase zlikviduje i ty nejvíce odolné skvrny. Speciální technologie SensoCARE umožní nastavení celkem 4 upravených pracích režimů. Standardní přednastavený režim NormalCARE, pak je tu TimeCARE, který s pomocí zvýšené hladiny vody a mnohem intenzivnějšího praní vypere prádlo za kratší čas, ale s nejvyšší možnou účinností.

Delší prací program, maximální účinnost praní, ale nízká spotřeba vody i energie, to je režim EcoCARE. Poslední je pak AllergyCARE, kdy se během máchání zvýší hladina vody a tím i účinnost máchání. Tento režim je skvělou volbou pro jedince trpící alergiemi nebo pro všechny, kdo mají citlivou pokožku.

Pračku Gorenje W 6543/S můžete ovládat přes SensorIQ a veškeré nastavení, ať už jde o zvolený program, zbytkový čas atd., vidíte na přehledném LCD displeji. Celkem máte k dispozici 23 pracích programů. Vedle těch standardních (Bavlna, Syntetika, Vlna, Ruční praní atd.), můžete využít ještě programy dodatečné, což je například BioWash, UltraWhite, PerfectBlack, NightWash, Předpírka, Sport a další.

Podobně jako u jiných modelů nechybí možnost nastavit rychlosti otáček i požadované teploty praní, ochrana proti přetečení, systém kontroly stability a také funkce odloženého startu nebo nastavení konce praní, ten ohlásí zvukový signál.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Gorenje
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:6 kg
Hlučnost:56 dB
Hlučnost při odstřeďování:72 dB
Počet otáček:1 400
Hmotnost:65 kg
Počet programů:23
Energetická třída:A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie:0,79 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:44 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:42 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Gorenje W 6543/S

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte Návod – Gorenje W 6543/S

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8.5 Hodnocení

Pračka Gorenje W 6543/S ve SLIM provedení, spoří nejen energii, ale také místo, které potřebuje pro své umístění. Díky technologiím SensoCARE a Total Weight Control je prádlo vyprané naprosto dokonale a přitom s minimálními náklady za vodu i energii. Bohatá programová nabídka, skvělé prací výsledky a jednoduchá obsluha. Za nás si tento užitečný model vysloužil oba palce nahoru. Nicméně neváhejte srovnat například s pračkou LG F74A8QDS.

Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
KLADY
 • úzká
 • nízká hlučnost
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
ZÁPORY
 • některé programy jsou dlouhé
Napsat hodnocení

Více o této pračce Gorenje najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz