Gorenje W 6543/S

Úzká, předem plněná SLIM pračka Gorenje W 6543/S má sice hloubku pouhých 44 cm, ale i tak se do ní hravě vejde 6 kilogramů špinavého prádla, takže stačí pro běžnou středně velkou domácnost. Díky nízké spotřebě, která ročně činí pouhých 149 kWh, spadá do energetické třídy A+++, zatímco spotřeba vody je maximálně 10 270 litrů, takže je i velmi úsporná a nezatíží váš rodinný rozpočet.

Špatně si pračka Gorenje W 6543/S nevede ani v případě hlučnosti, protože během praní nepřekračuje 56 dB a v průběhu odstřeďování se drží do 72 dB, což je velmi slušné. Účinnost pracího výkonu je hodnoceno třídou A, ale odstřeďování má B. Pračka dosahuje během odstřeďování až 1 400 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Principem pračky Gorenje W 6543/S je unikátní technologie SensorIQ, která optimalizuje proces praní a zajistí tak dokonalou péči o jakýkoliv typ prádla, ale přitom s minimální spotřebou elektrické energie. Pomocí speciálních čidel, kterými disponuje systém Total Weight Control je prádlo zváženo a následně je určeno přesné množství vody, počet máchání i délka samotného programu, o což se zase postará technologie FuzzyLogic.

Systém DSS zajistí úplné využití pracího prostředku, funkce StainExpert zase zlikviduje i ty nejvíce odolné skvrny. Speciální technologie SensoCARE umožní nastavení celkem 4 upravených pracích režimů. Standardní přednastavený režim NormalCARE, pak je tu TimeCARE, který s pomocí zvýšené hladiny vody a mnohem intenzivnějšího praní vypere prádlo za kratší čas, ale s nejvyšší možnou účinností.

Delší prací program, maximální účinnost praní, ale nízká spotřeba vody i energie, to je režim EcoCARE. Poslední je pak AllergyCARE, kdy se během máchání zvýší hladina vody a tím i účinnost máchání. Tento režim je skvělou volbou pro jedince trpící alergiemi nebo pro všechny, kdo mají citlivou pokožku.

Pračku Gorenje W 6543/S můžete ovládat přes SensorIQ a veškeré nastavení, ať už jde o zvolený program, zbytkový čas atd., vidíte na přehledném LCD displeji. Celkem máte k dispozici 23 pracích programů. Vedle těch standardních (Bavlna, Syntetika, Vlna, Ruční praní atd.), můžete využít ještě programy dodatečné, což je například BioWash, UltraWhite, PerfectBlack, NightWash, Předpírka, Sport a další.

Podobně jako u jiných modelů nechybí možnost nastavit rychlosti otáček i požadované teploty praní, ochrana proti přetečení, systém kontroly stability a také funkce odloženého startu nebo nastavení konce praní, ten ohlásí zvukový signál.

Parametry

Výrobce: Gorenje
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 6 kg
Hlučnost: 56 dB
Hlučnost při odstřeďování: 72 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 65 kg
Počet programů: 23
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 0,79 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 44 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 42 l

Fotografie

Gorenje W 6543/S

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte Návod – Gorenje W 6543/S

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Pračka Gorenje W 6543/S ve SLIM provedení, spoří nejen energii, ale také místo, které potřebuje pro své umístění. Díky technologiím SensoCARE a Total Weight Control je prádlo vyprané naprosto dokonale a přitom s minimálními náklady za vodu i energii. Bohatá programová nabídka, skvělé prací výsledky a jednoduchá obsluha. Za nás si tento užitečný model vysloužil oba palce nahoru. Nicméně neváhejte srovnat například s pračkou LG F74A8QDS.

8.5Naše hodnocení
Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
3.6Hodnocení čtenářů
Design
5
Ovládání
1
Údržba
5
Klady
 • úzká
 • nízká hlučnost
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
Zápory
 • některé programy jsou dlouhé
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 1.8
  Design
  50
  Ovládání
  10
  Údržba
  50

  Špatní dveře,dva krát mám zlomení. Displej ne funguje po par let použití.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo