LG F72J5HY3W

Chytrá a úsporná automatická pračka LG F72J5HY3W zaujme na první pohled velmi moderním nadčasovým designem v úzkém provedení, k čemuž přispívá maximální hloubka 45 cm. Díky tomu se tento model hodí do jakékoliv koupelny, kde není dostatek místa na pračku klasických rozměrů.

Inovativní technologie, kterými pračka LG F72J5HY3W vyniká, zajišťují dokonalé výsledky praní a naprosto profesionální péči o jakýkoliv druh prádla, ať už je to povlečení, mikina svetr nebo třeba záclony. Cokoliv budete prát, o to bude vždy perfektně postaráno.

Kapacita bubnu je 7 kilogramů špinavého prádla, což vystačí pro středně velkou domácnost o zhruba 3 – 4 členech. Spotřeba elektrické energie na 1 prací cyklus činí 0,72 kWh, zatímco roční odhadovaná spotřeba se pohybuje na 157 kWh a řadí tak pračku LG F72J5HY3W do energetické třídy A+++, ta patří mezi ty nejúspornější.

Špatné to není ani v případě spotřeby vody, kde na jeden cyklus potřebuje 43,2 litrů vody. Roční spotřeba vody pak nepřesahuje 9 500 l. Co se týká hlučnosti, tak během praní dosahuje maximální hodnoty 55 dB a v průběhu odstřeďování nepřekračuje 75 dB. Když už jsme u odstředění, tak jeho účinnost spadá do třídy B.

Vybavení a funkce

Předem plněná pračka LG F72J5HY3W nabízí celkem 14 programů, mezi nimiž jsou Bavlna, Bavlna+, Smíšené prádlo, Syntetika, Dětská péče, Steam – parní praní, Pro Alergiky, Skvrny, Jemná péče, Sportovní oblečení, Tiché praní nebo také Pokrývky.

Další prací programy, jako Praní za studena či Vlna, si můžete stáhnout prostřednictvím aplikace ve svém Smartphonu díky funkci Stažení programu (Cycle Download).

Vynikající je technologie 6 Motion Direct Drive, která je velmi inovativní vychytávkou, přinášející systém šesti pohybů bubnu, díky nimž je o prádlo postaráno s maximální šetrností a při vysoké kvalitě. Pro účinné praní jsou určeny pohyby Volný pád, Filtrace a Drhnutí, pro jemné praní jde o Pohyb s pádem, Valivý pohyb či Houpavý pohyb.

Pračka disponuje technologií Eco Hybrid, ta během praní šetří vodu a při sušení pak zkrátí cyklus, takže dochází k efektivnímu snížení nákladů na energii.

Nechybí ani oblíbená technologie Fuzzy Logic, jež disponuje speciálními senzory na zvážení prádla, s jejichž pomocí potom dokáže nastavit optimální spotřebu pracího prostředku, vody i délku pracího cyklu, to vše na základě hmotnosti aktuální náplně v bubnu.

Srdcem pračky LG F72J5HY3W je maximálně spolehlivý a velmi tichý motor Inverter Direct Drive, o kterém se hovoří jako o jednom z nejspolehlivějších motorů na trhu vůbec. Vzhledem k tomu, že je připojen přímo na samotném bubnu pračky, je schopen s vysokou efektivitou minimalizovat jakékoliv nežádoucí vibrace, navíc u něj výrobce poskytuje záruku až 10 let.

Stalo se vám někdy, že jste naskládali prádlo do pračky, zapnuli jí a najednou jste zjistili, že jste jeden či více kousků zapomněli? V takovém případě stačí stisknout tlačítko Start/Pauza a přidat to, co vám venku zbylo, do bubnu k ostatnímu prádlu. Při použití programů Bavlna, Syntetika, Rychlý 14 či Smíšené prádlo se dvířka pračky otevřou během pouhých cca 3 vteřin.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 7 kg
Hlučnost: 55 dB
Hlučnost při odstřeďování: 75 dB
Počet otáček: 1 200
Hmotnost: 60 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 157 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 45 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 59 l

Fotografie

LG f72j5hy3w

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod LG F72J5HY3W

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Přidání prádla, i když prací cyklus začal? Naprostá bomba, kterou pračka LG F72J5HY3W nabízí, ale to není vše. Má spoustu zajímavých technologií, jako parní systém Steam, Fuzzy Logic, odložený start a mnoho dalšího. Pokud hledáte pračku pro střední domácnost, která toho hodně umí, je tichá a ještě skvěle pere, pak je tento model jasnou volbou. Mrkněte se i na další pračku od stejného výrobce, například LG F70J7HG0W, jejíž recenzi máte na našich stránkách také k dispozici.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
9.8Hodnocení čtenářů
Design
9.8
Ovládání
9.8
Údržba
9.8
Klady
 • tichá
 • dobře pere
 • úsporná
 • cena/výkon
 • snadné ovládání
Zápory
 • odložený start až od 3h+
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 4.5
  Design
  90
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Tento typ pračky jsem zakoupila před rokem a jsem s ní spokojená. Bez problémů funguje.

  Klady: tichá úsporná snadné ovládaní příznivá cena
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Odložený start zobrazuje čas do konce vyprání. Není to čas do začátku praní.

 3. Reply
  Věra Plíhalová 22.6.2019 v 22:12

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně parního praní u pračky LG F72J5HY3W. Při spuštění pracího cyklu jak u dětské péče,tak pro alergiky při nastavení se do pračky stále napouští jen voda a netvoří se pára. Chtěla bych se zeptat zda se nějak přemění voda v páru přímo při pracím cyklu? Nebo to mám špatně nastavené? Prosím o podrobnější vysvětlení co kde spustit. Předem moc děkuji za odpověď Plíhalová

  • Dobrý den, dohledával jsem to ještě u tohoto modelu. Funkce se jmenuje Steam™ a je součástí pracího cyklu. Voda se v něm mění v páru a odstraňuje nečistoty..

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo