Pračky LG

Pračky LG jsou charakteristické vysokou kvalitou, dlouhou životností, nejmodernějšími technologiemi, garancí účinného praní s minimální hlučností a nízkou spotřebou. Každý jednotlivý model vyniká elegantním designem a velkými dvířky, díky nimž můžeme zcela pohodlně naplnit celý buben s maximálním komfortem.

Když to vezmeme z obecného hlediska, patří pračky LG mezi ty lépe vybavené, ať už jde o technologie či funkce. Pod značkou LG pořídíte klasické předem plněné pračky obsahující program parního praní určeného na sterilizaci prádla, které zbaví nežádoucích alergenů, dále kombinaci pračky se sušičkou 2v1 a také speciální pračky v úzkém provedení, tzv. SLIM.

Všechny pračky LG

Pračky LG jsou charakteristické vysokou kvalitou, dlouhou životností, nejmodernějšími technologiemi, garancí účinného praní s minimální hlučností a nízkou spotřebou. Každý jednotlivý model vyniká elegantním designem a velkými dvířky, díky nimž můžeme zcela pohodlně naplnit celý buben s maximálním komfortem.

Když to vezmeme z obecného hlediska, patří pračky LG mezi ty lépe vybavené, ať už jde o technologie či funkce. Pod značkou LG pořídíte klasické předem plněné pračky obsahující program parního praní určeného na sterilizaci prádla, které zbaví nežádoucích alergenů, dále kombinaci pračky se sušičkou 2v1 a také speciální pračky v úzkém provedení, tzv. SLIM, jejichž hloubka je maximálně do 50 cm.

Co se týká energetické třídy, nejčastěji jsou modely řazeny do A+++, jen u některých modelů se vyskytují třídy A nebo B. Počet programů se ve většině případů pohybuje kolem 14, přičemž jednotlivé modely praček dosahují poměrně vysokých otáček. Pračky LG mají specifický buben, jež vyniká velmi zajímavou technologií 6 Motion DD. Principem této technologie je celkem šest různých pohybů bubnu v závislosti na nastavení výkonu motoru.

Určitě byste měli vědět, že téměř všechny modely jsou schopné odstřeďovat rychlostí 1 200 až 1 400 otáček za minutu. To je při pořizování pračky důležitý parametr, pokud plánujete zakoupit i sušičku prádla.

Skvělé je, když se zaměříte na ty modely, u kterých je počet otáček vyšší než 1 200 za minutu. Špatně vyždímané prádlo by totiž zbytečně zvyšovalo spotřebu elektrické energie a naopak snížilo celkovou efektivitu sušičky, respektive samotný proces sušení.

Pračky LG

To co nejvíc potěší, je kapacita bubnu, která se pohybuje v rozmezí od 6 do 12 kilogramů prádla, čímž oproti některým konkurenčním značkám pračky LG jednoznačně vynikají. V případě hlučnosti, se spotřebiče této značky řadí do střední kategorie, neboť jejich hodnoty dosahují cca 52 až 55 dB, zatímco u ostatních výrobců se najde velká spousta modelů s hlučností nepřesahující 50 dB, klidně třeba jen 41 dB apod.

Pračky LG se stejně jako ty od konkurence rozdělují do několika cenových kategorií. Ty nejlevnější modely se dají sehnat již za cca 7 500 Kč, ovšem ty nejdražší můžete pořídit klidně i za 35 000 korun. Pokud chcete opravdu dobrou pračku, která bude splňovat ty základní požadavky a jejíž parametry budou vyhovující, určitě byste se měli poohlédnout po modelu v cenovém rozpětí zhruba mezi 10 000 až 15 000 korun.

Jestli značka LG něco umí, tak překvapit a to se týká i praček. Například LG pračky vybavené technologií LG Steam, ta je schopná zlikvidovat 99,9 % všech alergenů, mezi které patří třeba roztoči z prachu, ty jsou schopní způsobit nejen nežádoucí alergie, ale také velmi nepříjemné problémy s dýcháním. U alergenů proběhne tzv. sanitace, pak jsou rozpuštěny a nakonec se odstraní.

Dalšími zajímavými programy jsou Baby Steam Care, ten se postará o co nejdůkladnější vyprání jakéhokoliv dětského oblečení, jež bude zcela bez skvrn. Na oblečení intenzivně působí teplo z páry, díky čemuž se prádlo nejen zbaví skvrn, ale i všech nečistot, a to dokonce ještě předtím než vůbec začne samotný cyklus praní.

To například technologii TrueSteam stačí jen 20 minut a z oblečení se ztratí záhyby, zmizí nepříjemný zápach a vlákna jsou vyčištěna až do hloubky. Je velmi šetrná k naší pokožce, protože nepotřebuje žádnou aviváž, aby změkčila oblečení. Právě naopak, využívá pouze páru, což se pozitivně projevuje i na samotné látce a její struktuře.

Mezi nejzajímavější pračky LG patří hned tři druhy a to TrueSteam, 6 motion a Turbowash. Každá skupina je charakteristická něčím jiným, ale všechny tři mají co nabídnout. U praček TrueSteam je základem parní funkce, která dokáže s vaším prádlem hotové divy.

Nejen, že zlepšuje samotný proces praní, ale dá se skvěle využít i v rámci programu Refresh, ten je schopen prádlo ochladit a dokonale osvěžit. Dochází k odstranění alergenů, takže pro domácnost, ve které žije alergik nebo malé dítě, je to ideální volba.

Oproti tomu pračky s technologií 6 Motion, jsou typické použitím šesti specifických pohybů bubnu, jako třeba volný pád, drhnutí nebo také valivý pohyb, za což vděčí invertorovému motoru Direct Drive, který je připevněn přímo na bubnu pračky.

Nehrozí tak jeho tření, vibrace jsou mnohem nižší, stejně jako hlučnost, navíc se zcela minimalizuje riziko, že by mohlo dojít k poškození některých vnitřních částí spotřebiče. Na motory Direct Drive, jež zvyšují efektivitu procesu praní, zaručuje výrobce záruku až 10 let.

Poslední jmenované pračky Turbowash jsou perfektní volbou pro každého, kdo si dává pozor na spotřebu energie a rád by trochu ušetřil. Tyto modely jsou totiž schopné vyprat celou várku prádla za pouhých 59 minut. Díky tomu je spotřebováno až o 15 % energie méně, zároveň však potřebujete o 40 % menší množství vody, což je také velká úspora.

Principem takové pračky je kombinace přímého sprchování prádla v podobě funkce Jet Spray a 6 motion technologie, tedy šest specifických pohybů bubnu. Voda se tak mnohem lépe dostává do hloubky vláken a praní je tak mnohem účinnější a prádlo dokonale čisté.

Z dalších zajímavých technologií a funkcí je dobré zmínit Fuzzy Logic, tato technologie se postará o zvážení celé várky prádla a podle toho pak upraví potřebné množství vody i délku pracího cyklu, to vše na základě hmotnosti náplně bubnu.

Samozřejmostí je funkce Přidat prádlo, když něco zapomeneme a potřebujeme to ještě přidat do bubnu, využijeme možnost pozastavit prací cyklus. Funkce Medic Rince se hodí pro alergiky, ale i pro praní dětského prádla. Jedná se o specifické máchání prádla a to při teplotě 40°C. Cílem je účinné odstranění všech zbytků pracího prostředku.

No a jako u většiny výrobců, dají se i pračky LG spárovat s chytrým telefonem/smartphonem a ovládat jí dálkově. Hravě si lze aktualizovat nabídku programů, zjistit, která závada se u pračky vyskytla a podobně. Funguje to naprosto stejně jako u jiných modelů chytrých praček.

Zajímá vás, jak jsou na tom další pračky? Čtěte náš test praček.

zpět k obsahu ↑

O značce LG

LG Group byla založena v lednu roku 1947 a dnes do ní patří dceřiné společnosti LG Electronics, LG Uplus, Zenith Electronics, LG Household & Health Care nebo Lak-Hui Chemical Industrial Corporation, ta vznikla roku 1952 (dnes LG Chem). LG Chem byla tehdy první korejskou společností, jež úspěšně vykročila na půdu plastového průmyslu. Vraťme se ale zpět do historie.

Společnost LG Group se poté rozšířila a v roce 1958 byla založena společnost pod názvem Gold Star Co. (v současnosti LG Electronics Inc.), jejíž počáteční specializací byla rádia, televizory, chladničky, pračky a rovněž klimatizační zařízení. Ostatně hned v následujícím roce po založení, tedy 1959, byl vyroben první radiopřijímač.

Rok 1965 znamenal výrobu úplně první chladničky s korejskou značkou a o rok později byl vyroben první televizor. První zámořský závod se otevírá roku 1982 ve Spojených státech amerických. Ostatně právě expanze na americký trh byla podnětem k tomu, aby se v roce 1995 společnost Gold Star přejmenovala na LG Electronics, tak jak jí známe dnes.

Obrovským milníkem byl například rok 1998. Tehdy LG vyrobilo plazmový televizor s šedesátipalcovou obrazovou, jež byla první svého druhu v celosvětovém měřítku. V roce 1999 se LG zapojuje do vývoje LCD panelů, ty jsou následovány chladničkou a pračkou. Rok 2003 znamená vstup LG na trh s mobilními telefony GSM a to nejen v severní Evropě, ale také na Středním východě.

První místo si LG vyslouží roku 2005 na americkém trhu a to s bubnovými pračkami. O tři roky později, tedy 2008 vyrábí první mobilní modemový čip LTE, což je další celosvětové prvenství. Zajímavé je, že v roce 2009 se značka LG stává druhou největší na světě v kategorii LCD televizorů.

Dva roky poté jsou na trhu prezentovány 3D televizory se závěrkovými brýlemi. Další poprvé si LG připisuje v roce 2012, kdy jak první uvede ULTRA HD televizor, který má 84″. Rok 2014 je zajímavý tím, že společnost LG představila na veletrhu CES (Consumer Electronic Show) službu Home Chat, ta umožňuje uživatelům komunikovat prostřednictvím zpráv, které se odesílají buď z mobilního telefonu či počítače, s jejich spotřebiči/zařízeními.

Jsou to tzv. chytré spotřebiče, nesoucí právě značku LG. O rok později se na trhu objevuje úplně první 4K OLED televizor, ale také chytrý televizor s rozhraním webOS. Ve stejném roce je také představen chytrý telefon G3, jež má displej Quad HD.

V roce 2016 se představuje prémiová značka LG Signature. Společnost LG Electronics se může pochlubit více než 118 pobočkami po celém světě, přičemž dala práci cca 75 000 zaměstnancům a vedoucím pracovníkům. Samotný postoj této značky vyjadřuje i její slogan Life´s Good neboli Život je dobrý.

Samozřejmě, že značka LG to nejsou jen televize nebo mobilní telefony, velký úspěch sklízí také v oblasti chladniček, ostatně její nabídka těchto spotřebičů je prakticky největší na trhu. Pořídíte klasické chladničky, ale i oblíbené dvoudvéřové lednice tzv. Side-by-side, ty jsou známé velkým objemem i různými vychytávkami jako jsou třeba nápojové automaty či výrobník ledu. Kromě toho můžete pořídit také pračky, sušičky prádla, mikrovlnné trouby, myčky nádobí, vysavače, IT produkty či klimatizační jednotky.

zpět k obsahu ↑

Recenze praček LG

Added to wishlistRemoved from wishlist 2

Chytrá předem plněná pračka LG F72J8HS2W zaujme na první pohled elegantním a velmi moderním designem, který v sobě skrývá pěkně nadupanou "mašinku" disponující ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 2

Pokud hledáte opravdu špičkového pomocníka pro péči o vaše prádlo, pak je ideální volbou předem plněná parní pračka LG F84J8TS2W. Nejen, že nabízí hromadu ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 2

Chytrá a úsporná automatická pračka LG F72J5HY3W zaujme na první pohled velmi moderním nadčasovým designem v úzkém provedení, k čemuž přispívá maximální ...