AEG L7FOE48SC

Automatická předem plněná pračka AEG L7FOE48SC je ideální volbou, když váš starý spotřebič doslouží. Velkou roli v tom hraje zejména parní technologie, kterou tato pračka dostala do výbavy. Prádlo bude svěží, bez nežádoucích pachů a ještě se nebude tolik mačkat. To vám v mnoha případech ušetří spoustu času se žehlením.

KLADY
 • Parní systém praní
 • Tichý chod
 • Moderní design
 • Dobrý poměr cena/kvalita
 • Ovládací panel v češtině
 • Jednoduché ovládání
 • Optimální spotřeba
 • Energetická třída B
 • Vynikající výsledky praní
ZÁPORY
 • Pořizovací cena.

Skvělý je úsporný a hlavně odolný invertorový motor. Pračka spadá do energetické třídy B, přičemž spotřeba vody na 1 prací cyklus činí 43 litrů a spotřeba elektrické energie je 54 kWh na 100 pracích cyklů. Kapacita bubnu je 8 kg prádla a hlučnost během odstřeďování dosahuje 75 dB. Zvládne odstřeďovat až při 1 400 otáčkách za jednu jedinou minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Předem plněná pračka AEG L7FOE48SC zaujme také svým moderním a velmi elegantním designem, který se hodí do jakékoliv domácnosti. Samozřejmostí je již klasická bílá barva, přičemž ve střední části přední strany pračky je velký buben v šedo-stříbrném provedení s kapacitou na 8 kg špinavého prádla.

V horní levé části se nachází šuplík pro prací prostředek, aviváž atd., zatímco uprostřed je otočný volič programů. Na pravé straně panelu je přehledný displej, který zobrazuje kapacitu pračky, čas pracího cyklu, počet otáček a další.

Pod displejem jsou pak tlačítka Start/Pauza, On/Off a rovněž pro spuštění Antialergického a Parního programu. Pokud jde o rozměry, tak šířka pračky AEG L7FOE48SC je 60 cm, do hloubky má 57,6 cm a na výšku 84,7 cm. Rozhodně to tedy není model pro malou koupelnu.

Funkce

Parní technologie ProSteam je jedinečným pomocníkem, který zajistí ještě efektivnější praní a uspoří čas, protože nebudete muset žehlit. Když tuto funkci zvolíte, bude prací cyklus zakončen vypuštěním páry, díky níž budou vlákna daleko měkčí, narovnají se a prádlo tak nebude pomačkané. Dokonce je možné tuto parní technologii použít jako samostatný prací cyklus/program.

Nechybí ani oblíbená technologie ProSense, která umí každou várku prádla zvážit a podle toho pak upraví potřebný čas, spotřebu energie, ale také vody. Speciální čidla se následně postarají o to, že se bude prádlo prát jen nezbytně potřebnou dobu, takže se méně opotřebuje materiál a barvy si udržují svou sytost i krásu.

Funkce TimeSave umožní zkrácení pracího cyklu, zatímco funkce Eco vše vypere s daleko nižšími požadavky na celkovou spotřebu, je totiž energeticky velmi šetrná. Funkce SoftPlus zajistí, že se aviváž dostane skutečně ke každému vláknu, aby bylo dosaženo maximální hebkosti a jemnosti veškerého prádla.

Prádlo tak bude hezky měkké, nadýchané a úžasně provoní celou domácnost. Osoby, které mají problémy s citlivou pokožkou uvítají antialergickou funkci. Ta dokáže z prádla odstranit různé mikroby, bakterie, mikroorganismy, ale také částice alergenů.

O chod pračky AEG L7FOE48SC se stará vysoce spolehlivý a momentálně nejvyspělejší ÖKOinvertorový motor, který je odolný, spolehlivý, tichý a úsporný. Potěší také možnost odloženého startu, dětská pojistka, zvukový signál oznamující ukončení programu/pracího cyklu, ale i rychlý program. K dispozici je celkem 11 programů.

Příslušenství

V případě příslušenství není na škodu dokoupit si tzv. tlumící nohy, které jsou přímo určené pro pračky AEG, případně i sušičku prádla, ať to máte komplet. Jinak samozřejmě potřebujete různé prací gely, kapsle na praní, prací prášky, aviváže, škroby a mnoho dalšího, aby bylo prádlo přesně podle vašich představ.

Parametry

Výrobce: AEG
Zařazení: pračka s předním plněním
Způsob umístění: volně stojící
Počet otáček: 1400 ot./min
Hlučnost při odstřeďování: 75 dB
Maximální náplň pračky: 8 kg
Počet programů: 11
Energetická třída: B
Příkon: 2200 W
Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů: 54 kWh
Šířka: 60 cm
Výška: 84.7 cm
Hloubka: 57.6 cm
Přidání prádla: ne
Direct drive motor ne
Sušička: ne
Sprchování prádla: ne
Český panel: ano
Odložený start: ano
Aqua Stop: ano
Parní praní: ano

Fotografie

AEG L7FOE48SC

AEG L7FOE48SC

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Tato automatická pračka AEG L7FOE48SC s předním plněním má určitě co nabídnout. Tím zásadním je jednoznačně parní systém a antialergická funkce. Programů je dostatek, ovládání jednoduché, displej navíc v češtině, co víc si přát. Jedinou vadou na kráse může pro někoho být pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od 12 500 do cca 21 000 korun. Jinak si za nás dovolujeme dát palec nahoru. Neváhejte porovnat třeba s pračkou LG F72J5HY3W.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
 • poměrné tichá
 • pěkný design
 • jednoduché ovládání
 • ovládací panel v češtině
Zápory
 • pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tento model pračky můžete koupit v e-shopu Electroworld.cz

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo